Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 5

3 560 m, 492 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik JohanssonRonneby OK25:23
2Carl Christian GydesenOK Melfar25:30+0:07
3Oyvind Svare LorentzenNydalens SK25:31+0:08
4Daniel HedströmSOK Aneby26:20+0:57
5Peter ÖstenssonOK Tranan26:31+1:08
6Henrik OhrtSol Tranås27:04+1:41
7Jens VikbergForsa OK27:40+2:17
8Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL28:12+2:49
9Björn ErikssonHusums IF OK28:17+2:54
10Anders ElfströmSaltsjöbaden28:28+3:05
11Erik HaugenRingsaker OK28:34+3:11
12Johanna KemppiEspoon Suunta28:38+3:15
13Elias GrehnOK Rodhen29:07+3:44
14Sune HallstenOK Skärmen29:46+4:23
15Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK29:53+4:30
16Daniel SohlIK Vikings OK29:56+4:33
17Johan Sandberg 29:58+4:35
18Björn NilssonRånäs OK30:11+4:48
19Maria ForsstenKungälvs OK30:35+5:12
20Dennis Andersson 30:39+5:16
21Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK30:46+5:23
22Robert PerssonFK Herkules30:49+5:26
23Elias MöllerSkåneslättens OL30:53+5:30
24Johan SpetzUlricehamns OK31:01+5:38
25Ulrik JohanssonRonneby OK31:07+5:44
26Tony GustafssonArvidsjaurs OK31:11+5:48
27Anna CajdellÅmotfors OK31:13+5:50
28Sun RutongSDSZ Orienteering Club31:14+5:51
29Henrik JohanssonSOK Aneby31:23+6:00
30Stina JohanssonKFUM Örebro OK31:27+6:04
31Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb31:30+6:07
32Elias OlssonOK Kroppefjäll31:48+6:25
33Tobias EkenstråleFK Herkules31:50+6:27
34Robert Björkqvist 31:53+6:30
35Louise Jeppsson WulffOK Hammaren31:55+6:32
36Johanne GydesenOK Melfar32:23+7:00
37Mats LarssonBurseryds IF32:25+7:02
38Göran AnderssonAcademy 201632:41+7:18
39Erik PålssonOK Kontinent32:51+7:28
40Ellinor JacobsonLudvika OK32:52+7:29
41Leo PruthIK Hakarpspojkarna32:54+7:31
42Damiano Bollaasd Park World Tour Italia32:57+7:34
43Jennie AnderssonGöteborg33:01+7:38
44Jonas SjöstrandSnättringe SK33:04+7:41
44Mattias WuopioFalun33:04+7:41
46Arvid WedlinSävedalens AIK33:09+7:46
47Elisabeth SkoglundSegersta OK33:24+8:01
48Ida HedbergSegersta OK33:26+8:03
49Stefan JernbergGävle OK33:37+8:14
50Erland  JonssonVännäs OK33:42+8:19
51Samuel JonassonÄlvdalens IF OK33:45+8:22
52Marie StrandbySOK Träff33:48+8:25
53Linda LidmanOK Renen34:02+8:39
54Jesper ErikssonEdsbro34:05+8:42
55Laban BryngelssonTullinge SK34:06+8:43
56Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen34:30+9:07
57Mario MatanovicVästerviks OK34:34+9:11
58Emma JonssonHestra IF34:36+9:13
59Lars KreutnerSOK Viljan34:38+9:15
60Per StinessenDalaportens OL34:53+9:30
61Eva-Lotta LundbergUlricehamns OK34:55+9:32
62Ulf PerssonMölndal Outdoor IF35:21+9:58
63Ida JärviVästerbergslagens OL35:27+10:04
64Emma FalchEidskog OL35:29+10:06
65Lotta MagnussonMalmö OK35:33+10:10
66Linn EngmanKöping-Kolsva OK35:55+10:32
67Thomas LundinSundbybergs IK36:01+10:38
68Ebba RosanderSOK Aneby36:04+10:41
69Katarina VapolaMS Parma36:05+10:42
69Helle Svare LorentzenNydalens SK36:05+10:42
71Solveig ForsbergHögåkers OK36:06+10:43
72Tommy VartiaOK Löftan36:10+10:47
73Marie BorglundHärnösands OK36:11+10:48
74Mikael SedvallIK Ymer36:12+10:49
75Gabriele Vialeasd Park World Tour Italia36:16+10:53
76Hans GustafssonIF Thor36:18+10:55
77Jakob AhlströmMalmö 36:31+11:08
78Klara LindellTrosabygdens OK36:45+11:22
79Mikael JohanssonOK Tranan36:48+11:25
80Andreas RydgårdGöteborg36:56+11:33
81Robin NyqvistKungälvs OK36:58+11:35
82Susanna NyhrénNykvarn37:07+11:44
83Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK37:09+11:46
84Hanna ElfLunds OK37:12+11:49
85Bente HortenVingelen IL37:20+11:57
86Gustav Möllberg 37:23+12:00
87Malin EirefeltForsa OK37:28+12:05
88Jonny AxelssonJönköpings OK37:29+12:06
89Maippi AntikainenMS Parma37:31+12:08
90Alice KjellanderGöteborg-Majorna OK37:34+12:11
91Frida HaglundBredareds IF37:52+12:29
92Bosse  HaglundBredareds IF37:56+12:33
93Elliot AngelsiööOK Linné37:59+12:36
94Erik DelvénNyköpings OK38:00+12:37
94Alva BohlinIFK Göteborg38:00+12:37
96Amanda ElmertoftNorbergs OK38:08+12:45
97Peter JohanssonBurseryds IF38:09+12:46
98Denise NybergOK Kontinent38:17+12:54
99Linn HimmelmannSjövalla FK38:23+13:00
100Mikko Rinne-KantoTurun Suunnistajat38:30+13:07
101Göran StolpeAttunda OK38:33+13:10
102Fredrik ArenanderSkarpnäcks OL38:51+13:28
102Olga BazelienėOK Fortūna38:51+13:28
104Kristina WestfeldtIF Thor38:52+13:29
105Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK38:55+13:32
106Daniel KarlssonOskarströms OK38:56+13:33
106Anna MustajokiTampereen Pyrintö38:56+13:33
106Rebecka PerssonMölndal Outdoor IF38:56+13:33
109Jarl Erik PalmKjula IF38:58+13:35
110Sophie CavallinValbo AIF39:00+13:37
111Marie ErikssonLinköpings OK39:01+13:38
112Mats BlomLjungskile FK39:03+13:40
113Kristin BakkeOK Moss39:06+13:43
114Frida CavallinValbo AIF39:10+13:47
115Anne Kari StubsjøenIL Leik39:11+13:48
116Annette Von HaugwitzOK Njudung39:21+13:58
117Linus RoosSOK Träff39:23+14:00
118Malin AlbinssonIFK Enskede39:25+14:02
119Fredrik wulfsbergNydalen SK39:27+14:04
120Lena DanielssonHärlövs IF39:35+14:12
121Nora LiljegrenLeksands OK39:43+14:20
122Chriatian PetterssonGustavsbergs OK39:46+14:23
123Filippa LövingVandrarringen39:54+14:31
124REIJO JÄRVIVästerbergslagens OL39:56+14:33
125Eva RimnäsStockholm39:58+14:35
126Peter SjöbomNjurunda OK39:59+14:36
127Kristian DavidssonFjärås AIK40:01+14:38
128Katarina VartiaOK Löftan40:02+14:39
129Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna40:06+14:43
130Joel HagrotTäby OK40:12+14:49
131Isak DalinLeksands OK40:17+14:54
132Lovisa LundmarkLångvikens OK40:22+14:59
133Bo WinqvistOK Djerf40:24+15:01
133Helen Räty-SimonenLehmo40:24+15:01
135Elin NorlinLångvikens OK40:25+15:02
136Simonas VooblievasOriens LTU40:27+15:04
136Magdalena LindblomHögåkers OK40:27+15:04
138Eva PetterssonGustavsbergs OK40:31+15:08
139Jarle RogndokkenFet OL40:33+15:10
140Alice NordströmVandrarringen40:35+15:12
141Sanna BarskÖvertorneå IF40:37+15:14
142Wilma HendbergIK Uven40:39+15:16
143Lena FredénFalköpings AIK OK40:41+15:18
144Johan HultgrenOK Djärf40:48+15:25
145Simon LagesonSkogslöparna40:50+15:27
146Karl PonténSelånger SOK40:52+15:29
147Jenny NilssonVästvärmlands OK40:57+15:34
148Eva WikenÅrvoll IL40:59+15:36
149Rolf E. NilssonTullinge SK41:13+15:50
150Susanne JacobsonFrölunda OL41:18+15:55
151Sandra LindbergUmeå41:21+15:58
152Patrik LanderOK Enen41:29+16:06
153Kristina LundmarkLångvikens OK41:32+16:09
154Alexander ErikssonGöteborg41:33+16:10
155Hanne GrandalIL Tyrving41:34+16:11
156Erik LandinMalmö OK41:38+16:15
157Maria LarssonBurseryds IF41:39+16:16
158Aila Korhonen 41:41+16:18
159Ulf KarlssonVäxjö OK41:43+16:20
160Damon GrootOK Enen41:47+16:24
161Daniel SundhFjärås AIK41:51+16:28
162Mats JohanssonOK Hällen41:52+16:29
163Erica Åkermarck 41:57+16:34
164Lisa SandströmOK Stigen42:08+16:45
165Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK42:16+16:53
166Morgan BjelkHästveda OK42:20+16:57
167Lena DahlbergOK Nolaskogsarna42:22+16:59
168Markus JanssonÅmåls OK42:24+17:01
169Nils-Gustav FärgAnnebergs GIF42:33+17:10
170Tuulikki OlkkonenKangasala SK42:34+17:11
170Helena BachmanTäby OK42:34+17:11
172Thomas WidehagSundbybergs IK42:37+17:14
173Michael AnderssonDalaportens OL42:59+17:36
174Samuel HanssonFalkenbergs OK43:03+17:40
175Jenny RobertssonMålilla OK43:06+17:43
176Tobias YdenMålilla OK43:09+17:46
177Emma FritzellAnderstorps OK43:11+17:48
178Max KärvhagOK Skogsfalken43:14+17:51
179Lina RegnstrandLinköping43:22+17:59
179Hanna GreenAlmby IK43:22+17:59
181Axel ModinBromma-Vällingby SOK43:29+18:06
182Eva RådströmÖrkelljunga FK43:34+18:11
183Ragnar FalkNyköpings OK43:41+18:18
184Sofie JörgensenVästerbergslagens OL43:44+18:21
184Elin WelanderÖrkelljunga FK43:44+18:21
186Mona MyklesetVang OL43:45+18:22
187Lena OttossonÖrkelljunga FK43:49+18:26
188Mari GraadRonneby OK43:51+18:28
189Karolina BerggrenOK Renen43:52+18:29
190Maria KarlbergSkåneslättens OL43:57+18:34
191Per-Olof LindYstads IF43:59+18:36
192Victoria Åkermarck 44:04+18:41
193Anna GundbergOK Denseln44:05+18:42
194Anna Skårstedt JohanssonOK Hällen44:06+18:43
195Oskar GranOK Lindéna44:43+19:20
196Ann-Sofie JemthIF Thor44:46+19:23
197Liza JohanssonSol Tranås44:49+19:26
198Karin SvartholmGammelstads IF44:58+19:35
199Emilia BerglundOK Nipan45:03+19:40
200Anna PihlströmOK Landehof45:24+20:01
201Jonas LarssonDegerfors OK45:26+20:03
202Henrik AndersonJärfälla OK45:29+20:06
203Tord StrandbySOK Träff45:36+20:13
204Lena ÅbergTjällmo-Godegårds OK45:41+20:18
205Erik BergforsVK Uvarna45:47+20:24
206Ellen OhrtSol Tranås45:49+20:26
207Ole Johnny EidIL Leik45:52+20:29
208Sigmund FredriksenIL Leik45:53+20:30
209Simon HolmströmLångvikens OK45:55+20:32
210Kajsa AspegrenOK Kontinent46:02+20:39
210Agnes ModinBromma-Vällingby SOK46:02+20:39
212Mikael FyhrSOK Aneby46:07+20:44
213Ann-Britt AasaÖvertorneå IF46:16+20:53
214Emma OlofssonVästerås SOK46:20+20:57
215Filippa AnderénLinköping46:21+20:58
216Caroline PerssonFK Finn46:33+21:10
217Jonas NordenstenSurahammars SOK46:41+21:18
218Madeleine PetterssonOK Landehof46:44+21:21
219Tomas MöllbergArboga 46:48+21:25
220Maria PeterssonOK Linné46:49+21:26
221Kattis ÅströmKFUM Örebro OK46:50+21:27
222Anna KersOK Nolaskogsarna46:55+21:32
223Örjan ArkängTullinge SK47:02+21:39
224Lars-Åke BylundFagersta OK47:03+21:40
225Niklas EnlundIF Femman47:06+21:43
225Robert HögbergLinköpings OK47:06+21:43
227Karl AndraeOK Vilse 8747:12+21:49
228Klara HagstrandBurseryds IF47:15+21:52
229Minna WestbomSäterbygdens OK47:18+21:55
230Johan LexellK4 IF47:23+22:00
231Anne Lise NyengenIndre Østfold OK47:31+22:08
232Ali EL AhmadVänersborg SK47:35+22:12
233Madeleine HellqvistOK Kontinent47:42+22:19
234Ali WaisVänersborgs SK47:45+22:22
235Omar ErabiVänersborgs SK47:47+22:24
236Maria SvanebäckVallentuna47:56+22:33
237Lars HagstrandBurseryds IF47:58+22:35
237Mikael SjöblomSödertälje Nykvarn47:58+22:35
239Martina SinaiVästerviks OK48:15+22:52
240Johanna LindénVäxjö OK48:16+22:53
241Asbjørn BjerkenåsIL Leik48:20+22:57
242Catarina KarlssonSOK Träff48:23+23:00
243Jan BrandinIFK Sävsjö48:25+23:02
244Jonathan MöllerAlmby IK48:31+23:08
244Jonatan WallOK Räven48:31+23:08
246Tommy ÖströmSurahammars SOK48:34+23:11
246Niglas RämmalLunds OK48:34+23:11
248Ravi DarLänna IF48:39+23:16
249Peter VestSvendborg OK48:51+23:28
250Mikael LindRonneby OK49:02+23:39
251Sofia KarlssonOK Österåker49:04+23:41
251Emma LundgrenFalköpings AIK OK49:04+23:41
253Helena WallOK Räven49:07+23:44
254Jenny RönnqvistOK Löftan49:12+23:49
255Anna DahlNydalens SK49:21+23:58
256Paula GranOK Lindéna49:28+24:05
257Eva BäcklundTrollhättans SOK49:34+24:11
258Pernilla LarssonGammelstads IF49:39+24:16
259Susanne ArneborgUlricehamns OK49:57+24:34
260Börje HanssonBredareds IF50:01+24:38
261Edoardo Vialeasd Park World Tour Italia50:07+24:44
262Carina SturessonLerums SOK50:27+25:04
263Maija Yli-HietanenTampereen Pyrintö50:30+25:07
264Marja VälkkiTampereen Pyrintö50:33+25:10
264Kenneth LjungbergNyköpings OK50:33+25:10
266Per WistedtTierps SOK50:38+25:15
267Anders GrehnOK Rodhen50:39+25:16
268Lisbeth CelanderKristinehamns OK50:41+25:18
269Jessica KorkeakoskiOK Milan50:48+25:25
270Frida Wallentin 50:54+25:31
271Josefin MolanderKarlskrona SOK51:03+25:40
272Ulf NyströmLidköpings VSK51:14+25:51
273Annika VikströmUmeå OK51:17+25:54
274Matilda JeppssonMalmö OK51:19+25:56
275Markus Brage 51:27+26:04
276Jochen SchillingÅrvoll IL51:34+26:11
277Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK51:44+26:21
278Robert SjöbergOK Österåker51:50+26:27
279Eva HenningHärnösands OK51:53+26:30
280Jessica AugustssonGöteborgs SK51:54+26:31
281Anna-Karin IngwersenOK Enen52:02+26:39
282Håkan NybergOK Kontinent52:06+26:43
283Adrian EngströmSkåneslättens OL52:07+26:44
284Marianne RutbergIFK Umeå52:12+26:49
285Päivi NiemiRajamärn Rykmentti52:22+26:59
286Charlotte SjöbergOK Österåker52:26+27:03
286Mikkel EbbensgaardCopenhagenO52:26+27:03
288Leif SavenäsLerums SOK52:32+27:09
289Alexandra HendrichOLG Segerland52:39+27:16
290Åke ErikssonOK Nolaskogsarna52:43+27:20
291Peter KristofferssonAlmby IK52:45+27:22
292Mirjam NilssonVännäs OK52:46+27:23
293Anna HagstrandBurseryds IF52:49+27:26
294Ejvin Von LindernÅkers IF52:56+27:33
294Anders MöllerSkåneslättens OL52:56+27:33
296Nicklas GöthbergElinorspelen53:08+27:45
297Malin AlfredssonLerums SOK53:15+27:52
298Roland NilssonSkåneslättens OL53:18+27:55
299Christer OskarssonHalmstad OK53:30+28:07
300Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK53:32+28:09
301Ida PetterssonSurahammars SOK53:47+28:24
302Johan KarlbergSkåneslättens OL53:56+28:33
303Valle JohanssonRingsjö OK54:00+28:37
304Esther von ZweigbergkSundbybergs IK54:08+28:45
305Ben DiesenreiterGO Harzberg / Bad Voeslau54:24+29:01
305Lena SchnetzGO Harzberg / Bad Voeslau54:24+29:01
307Anders LundOK Skogshjortarna54:28+29:05
308Melvin LundOK Skogshjortarna54:32+29:09
309Peter LübckeOK Ravinen54:34+29:11
310Ingrid LundströmVästerås SOK54:49+29:26
311Lina MöllerArboga OK54:56+29:33
312Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK54:57+29:34
313Anna-Karin NordenstenSurahammars SOK55:04+29:41
314Anita NilssonVännäs OK55:06+29:43
315Annika SvärdhagenLidköpings VSK55:11+29:48
316Malin KarlssonMalmö OK55:12+29:49
317Helena StrömSunbyberg55:24+30:01
318Tiia SalonenHelsingin Suunnistajat55:27+30:04
319Petra BerggrundUmeå OK55:30+30:07
320Eva-Lena FrickMora55:32+30:09
321AnnaKarin LarsonGammelstads IF55:36+30:13
322Ann-Mari JohanssonNybro OK55:43+30:20
323Roger JacobsonFrölunda OL55:59+30:36
324Anders KihlströmDalaportens OL56:01+30:38
325Monika KnutsenGävle OK56:10+30:47
325Karin StegmarkHalmstad Garnisons IF56:10+30:47
327Monika JonssonOK Tor56:15+30:52
328Miia TukiainenTampereen Pyrintö56:23+31:00
329Carina StenssonTullinge SK56:30+31:07
330Anders ErikssonKexholms SK56:54+31:31
331Thomas HenryssonTibro OK57:05+31:42
332Eva EnströmOK Linné57:16+31:53
333Mikaela WallenströmOK Österåker57:33+32:10
334Frida hörnVendelsö57:43+32:20
335Christina IvarssonOK Hammaren57:48+32:25
336Jonas SvenssonAnkarsrums OK57:54+32:31
337Magnus ThörnVendelsö57:57+32:34
338May HallstenOK Skärmen58:03+32:40
338Mona BlombergSkogslöparna58:03+32:40
340Jörgen WibergSkogslöparna58:04+32:41
341Johanna RöstinSöders-Tyresö58:26+33:03
341Celine BodinGällstadbygdens SOK58:26+33:03
343Therese Sjöden 58:28+33:05
344Lisa ÅströmUmeå OK58:29+33:06
345Sten HellströmOK Ravinen58:33+33:10
346Pia Damkjær PedersenOdense OK58:39+33:16
347Anna-Karin EkmanOK Roxen58:41+33:18
347Thomas AsplundOK Skogsvargarna58:41+33:18
349Rickard SöderbergTjällmo-Godegårds OK58:49+33:26
349Ellinor KarlssonSträngnäs-Malmby OL58:49+33:26
351Jan-Ola MartinssonFK Finn59:04+33:41
352Ulla KlemettinenSuunta Jyväskylä59:07+33:44
353Gunilla HagelinÖstra Almby FK59:14+33:51
354Yvonne SellstedtSelånger SOK59:29+34:06
355Anna KihlströmRehns BK59:42+34:19
356Anna AnderssonVeberöd59:45+34:22
357Rasmus HenrikssonGöteborg-Majorna OK59:47+34:24
358Maja ÅströmOK Ödmården59:58+34:35
359Åsa KinellIFK Göteborg1:00:08+34:45
360Ole AxelsenSvendborg OK1:00:21+34:58
361Sissel WidehagSundbybergs IK1:00:28+35:05
362Emelie JohanssonOK Vivill1:00:35+35:12
363Carina MöllerOK Södertörn1:00:42+35:19
364Åsa Kull PerssonTormestorps IF1:00:59+35:36
364Björn PosslingMalmö 1:00:59+35:36
366Stefan GreenAlmby IK1:01:01+35:38
367Stein ØstbyMalmö OK1:01:29+36:06
368Annika ØstbyMalmö OK1:01:35+36:12
369Margareta PeterssonIF Marin Väst1:01:39+36:16
370Monica HolmerOK Nipan1:01:45+36:22
371Erik GreenKalmar1:01:59+36:36
372Anna Maria SandénOK Södertörn1:02:05+36:42
373Elin LeanderJönköpings OK1:02:22+36:59
374Evelina HärströmFalköpings AIK OK1:02:31+37:08
375Petra ReichlerLänna IF1:02:47+37:24
376Jenny EjderfeltLänna IF1:02:57+37:34
377Kristina AnderssonOK Södertörn1:03:07+37:44
378Calle BlombergGöteborg-Majorna OK1:03:12+37:49
379Camilla HedbergKarlsbyhedens IK1:03:21+37:58
380Jörgen Karlsson 1:03:24+38:01
380Silje JägbrantForsa OK1:03:24+38:01
382Petra SöderlundSkogslöparna1:03:36+38:13
383Nicklas SödervallTullinge SK1:03:43+38:20
384Tomas GrelssonOK Södertörn1:03:44+38:21
385Kjell RehnströmOK Reftele1:03:57+38:34
386Marit GafnerOLK Wiggertal1:04:02+38:39
386Päivi PaasiTampereen Pyrintö1:04:02+38:39
388Lars-Göran FrisellHelsingborgs SOK1:04:07+38:44
389Mattias EricssonFK Friskus-Varberg1:04:10+38:47
390Filippa FolkjernDalaportens OL1:04:15+38:52
391Lars Henrik LundKongsberg OL1:04:56+39:33
392Robin LjungdellTäby OK1:04:58+39:35
393Helena BybergKvarnsvedens GOIF OK1:04:59+39:36
394Anette NilssonOK Linné1:05:04+39:41
395Cave SinaiVästerviks OK1:05:06+39:43
396Ture MyrhedeMotala AIF OL1:05:14+39:51
397Pier JosefssonOK Bävern1:05:22+39:59
398Linn RönnolsTäby OK1:05:23+40:00
399Jennie JosefssonOK Bävern1:05:24+40:01
400Anna BryntessonVästvärmlands OK1:05:27+40:04
400Mathias FlinkVraken1:05:27+40:04
402Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:05:31+40:08
403Sven FreidlitzOK Landehof1:05:40+40:17
404Knut SvenningFalköpings AIK OK1:05:42+40:19
405Tomas JanssonHjobygdens OK1:05:49+40:26
406Kajsa NilssonHärlövs IF1:05:59+40:36
407Ing-Marie NilssonOK Södertörn1:06:32+41:09
408Helen NilssonSimlångsdalens IF1:06:50+41:27
409Lena RoosSOK Träff1:06:52+41:29
410Adina CarlingerSkogsluffarnas OK1:06:54+41:31
411Marie HeinrupTullinge SK1:07:08+41:45
412Inger Marie JohanssonPorsgrunn OL1:07:12+41:49
413Sondre ØstbyeElverum OK1:07:18+41:55
414Catharina WinbergStenungsunds OK1:07:21+41:58
415Ulrika SandebäckÅlems OK1:08:36+43:13
416Sofia EjderbyAttunda OK1:08:42+43:19
417Eugene ChowAcademy 20161:08:46+43:23
418Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:08:47+43:24
419Claes-Åke ClaessonOK Kullingshof1:08:57+43:34
420Christel TelanderssonFK Finn1:09:07+43:44
421Leif BerggrenSala1:09:09+43:46
422Ulrika HellströmAttunda OK1:09:13+43:50
423Jenny JakobssonEksjö SOK1:09:25+44:02
424Karin AxelssonIFK Mora OK1:09:29+44:06
425Melker CarlingerSkogsluffarnas OK1:09:54+44:31
426Iréne BengtssonOK Kompassen1:09:58+44:35
426Ellen Sofie RuudEiker OL1:09:58+44:35
428Kim NorbergAvesta OK1:10:07+44:44
429Annika LarssonKFUM Örebro OK1:10:08+44:45
430Henrik RothHjärnarps OL1:10:36+45:13
431Pär-Albin PerssonSundsvalls OK1:10:38+45:15
432Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:10:45+45:22
433Gunilla PetersonVästvärmlands OK1:10:47+45:24
434Erik ForsstedtKlubblös1:11:10+45:47
435Håkan FärnlöfIF Rigor1:12:21+46:58
436Måns FritzellGudhems IF1:12:49+47:26
437Tuula PajulaKuopio1:12:57+47:34
438Tea EnerothLunds OK1:14:02+48:39
439Marita GranqvistJormvattnets IF1:14:07+48:44
440karin larssonHisings backa1:14:11+48:48
441Carolina MagnussonLinköpings OK1:14:19+48:56
442Lennart MagnussonLaholms IF OK1:14:32+49:09
443Marie HalvorsenOK Södertörn1:15:00+49:37
444Emma LiliegrenOK Djerf1:15:17+49:54
445Hugo BjörklundSOK Aneby1:15:48+50:25
446Birgit WahlströmSnättringe SK1:16:08+50:45
447Leila Damkjær PedersenSvendborg OK1:16:24+51:01
448Beate RønningGneist1:16:32+51:09
449Leena VanhataloFinland1:16:46+51:23
450Marie AlbinssonHjärnarps OL1:17:11+51:48
451Emelie GustafssonStora Sundby GoIF1:17:22+51:59
452Marianne ÅhlénOK Österåker1:17:40+52:17
453Barbro JonssonHestra IF1:18:54+53:31
454Maritha JohanssonIdefjordens SK1:19:24+54:01
455Jonas PetterssonSurahammars SOK1:20:03+54:40
456Lotta BorgströmAvesta OK1:20:14+54:51
457Tilda ErixonIFK Göteborg1:23:11+57:48
458Albin BengtssonOK Vilse 871:23:28+58:05
459Johanna ErixonLandvetter1:23:35+58:12
460Amanda BengtssonOK Vilse 871:23:36+58:13
461Christian Wallman 1:23:52+58:29
462Alfred JanssonVänersborgs SK1:23:54+58:31
463Per RobertssonIFK Göteborg1:24:26+59:03
464Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL1:25:06+59:43
465Sara Johansson 1:27:42+1:02:19
466Petronella EnströmSundsvalls OK1:28:34+1:03:11
467Anna JacobsenOK Måsen1:30:07+1:04:44
468Tina HellsvikIK Gandvik1:30:31+1:05:08
469Sofia BorneFrölunda OL1:31:29+1:06:06
470Zhang BoyuanO-Skola Bi Dahlbom1:32:53+1:07:30
471Hillevi SjöbomNjurunda OK1:33:14+1:07:51
472Nina Drugge 1:35:30+1:10:07
473Marius Bull-Tornøe BjørkliRingerike OL1:37:18+1:11:55
474Jan RautioEspoon Suunta1:38:56+1:13:33
475Zhang MengxiaoO-Skola Bi Dahlbom1:58:16+1:32:53
476Willard OngAcademy 20162:05:50+1:40:27
477Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad2:43:39+2:18:16
Kristin JohanssonHedrum OLej godkänd
Eva JohanssonLidköpings VSKej godkänd
Petrus Bokfors ej godkänd
Fredrik Bokfors ej godkänd
Paola Bollaasd Park World Tour Italiaej godkänd
Guglielmo Vialeasd Park World Tour Italiaej godkänd
Gunilla ErikssonTullinge SKej godkänd
Sigmund BudahlFet OLej godkänd
Diana MalaebAcademy 2016ej godkänd
Stig Aage MelveRingsaker OKej godkänd
Matilda LöfgrenLångvikens OKej godkänd
Ann-Mari UddmäreSigtuna OKej godkänd
Lars BohlinIFK Göteborgej godkänd
Olle AxelssonTäby OKej godkänd
Carl LarssonGöteborgej godkänd
Axel AnderssonOK 64 Torpaej start
Erik AnderssonOK 64 Torpaej start
Madelene AnderssonOK 64 Torpaej start
Johan Elgh ej start
Charlotta ErikssonOK Renenej start
Ida ErikssonTierps SOKej start
Lovisa ErikssonOK Renenej start
Rikke ErtmannCopenhagenOej start
Karin JohanssonLunds OKej start
Magnus JohanssonTierps SOKej start
Fredrik JohnssonWaxholms OKej start
Aniko Liskanyne JahorSTE Hungaryej start
Ingalill MullinsSjövalla FKej start
Fredrik PalmOK Triangelnej start
Aldo SestaUringa Orienteersej start
Songquan ShaoHangzhou Migu Orienteering Clubej start
Lovisa StrandbySOK Träffej start
Daniel SundFjärås AIKej start
Helene SwartzIFK Lidingö SOKej start
Rasmus ÅhmanIF Hallby SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser