Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 6

5 930 m, 107 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter EkdahlEmmaboda Verda OK41:08
2Torbjörn NorénOK Enen42:57+1:49
3Simen OskalHamar OK43:36+2:28
4Jussi-Pekka AnttilaSK Pohjantähti46:38+5:30
5Olle ZanderIFK Mora OK48:10+7:02
6Håkan RichterKarlstad49:08+8:00
7Patrik BrorssonTockarps IK49:34+8:26
8Mikael VestergårdÖstra Almby FK51:25+10:17
9Mattias SkoglundÖstra Almby FK52:52+11:44
10Tommie IrewallÖstersund53:07+11:59
11Karl EdenrothOK Vargen53:57+12:49
12Mikael LiljeGävle OK54:55+13:47
13Camilla GöstasTyresö55:20+14:12
14Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF56:00+14:52
15Anders EmilssonSälens IF56:02+14:54
16Anders HolmedahlTrollhättans SOK56:11+15:03
17Lars-Ola ForsgrenOK Nolaskogsarna56:30+15:22
18Andreas GundbergOK Kolmården56:54+15:46
19Håkan JohanssonGudhems IF57:33+16:25
20Erik LindellLima IF57:35+16:27
21Charlotta NilssonFrösö IF57:37+16:29
22Jan LindellLima IF58:03+16:55
23Anders HolmquistIF Hallby SOK58:42+17:34
24Peter AnderssonArvidsjaurs OK59:09+18:01
25Gunnar ElmRonneby OK1:00:16+19:08
26Samuel NorénOK Enen1:00:36+19:28
27Maria JunkellFK Herkules1:01:45+20:37
28Terje HåkanssonOK Linné1:02:00+20:52
29Fredrik VestergårdÖstra Almby FK1:02:11+21:03
30Hannes WernSundsvalls OK1:02:13+21:05
31Elin GanningIK Omega1:02:27+21:19
32Martin ZanderKristinehamn1:02:38+21:30
33Martin RisbergGarphyttans IF1:02:53+21:45
34Anna Karine SvareFreidig1:03:27+22:19
35Filip EnforsTockarps IK1:04:32+23:24
36Björn EkmanOK Roxen1:04:39+23:31
37Anna LundSurahammars SOK1:05:28+24:20
38Gabriel HöjlindIFK Mora OK1:05:53+24:45
38Samuel HöjlindIFK Mora OK1:05:53+24:45
40Anders FjärrnäsOK Bävern1:06:03+24:55
41Geir HaugvaldstadSandnes IL (Rogaland)1:06:24+25:16
42Peter LindholmFalu IK1:07:37+26:29
43Jonas FrantzKungälvs OK1:07:54+26:46
44Thomas LarssonOK Nalle1:08:29+27:21
45Maria DanvindOK Nipan1:08:34+27:26
46Ewa ScherlinOK Måsen1:09:37+28:29
47Oskar NilssonSkellefteå OK1:10:11+29:03
48Inge SwartlingLeksands OK1:10:30+29:22
49Mikael EkbringKexholms SK1:11:01+29:53
50Joakim GustavssonHofors OK1:11:02+29:54
51Henrik NordlanderOK Tyr1:11:18+30:10
52Henrik EnforsTockarps IK1:12:10+31:02
53Anders PetterssonMariestads FK1:12:31+31:23
54Anders NilssonMalmö OK1:12:53+31:45
55Morten IngwersenOK Enen1:12:58+31:50
56Amelie JosefssonSkogslöparna1:13:19+32:11
57Emmelie BokerudIF Rigor1:13:32+32:24
58Cecilia KarlsenJärfälla OK1:14:01+32:53
59Laura MatilainenEspoon Suunta1:15:19+34:11
60Olof OhlssonLunds OK1:16:03+34:55
61Stina FranzonHofors OK1:16:09+35:01
62Kikki NillasdotterSimlångsdalens IF1:16:26+35:18
63Adam CadyBuffalo OC1:16:45+35:37
64Laila NorrmanKjula IF1:17:25+36:17
65Anders SundellStockholm Multisport Klubb1:17:47+36:39
66Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagen1:18:34+37:26
67Bjørnar Sandvik FørdeSveio OL1:19:32+38:24
68Elias BecirovicFalkenbergs OK1:20:05+38:57
69Linda LarssonGöteborg1:22:10+41:02
70Tomas FernströmKlubblös1:23:47+42:39
71Lukas HillIFK Mora OK1:24:37+43:29
72Fredrik NilssonStångenäs AIS1:25:31+44:23
73Anders Rune Damkjær PedersenOdense OK1:26:46+45:38
74Jonas EdlundTjalve IF Norrköping1:27:13+46:05
75Jan SørensenOK Sorø1:27:26+46:18
76Christian MöttönenStora Tuna IK1:30:05+48:57
76Elin ottossonStora Tuna IK1:30:05+48:57
78Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:32:51+51:43
79Sven StigenlövHögåkers OK1:33:50+52:42
80Anders Johnny KarlsenJärfälla OK1:33:51+52:43
81Lotta PerssonFMTM1:33:53+52:45
82Robert SpjutHärlövs IF1:33:58+52:50
83Elin StaudteJärla Orientering1:40:03+58:55
84Lillemor AnderssonOK Tranan1:42:01+1:00:53
84Jimmy LindbladOK Tranan1:42:01+1:00:53
86Synnöve WestermoenSandnes IL (Rogaland)1:42:09+1:01:01
87Sari KallelaHelsingin Suunnistajat1:42:13+1:01:05
88Øyfrid Larsen MoenHamar OK1:43:43+1:02:35
89Malin AxFinspångs SOK1:44:01+1:02:53
90Christian KrusSvenljunga OK1:44:15+1:03:07
91Martin ChemanderAplared1:44:25+1:03:17
92Ebba JacobssonSimlångsdalens IF1:45:48+1:04:40
93Oscar FlackVästvärmlands OK1:46:57+1:05:49
94Anders LaursenOK Snab1:47:12+1:06:04
95Sofie Møller CarlsenOK Snab1:48:04+1:06:56
96Gustav Jonsson 1:53:17+1:12:09
97Owe AnderssonOK Amne1:53:29+1:12:21
98Per-Erik SvenssonLidköpings VSK1:55:41+1:14:33
99Arvid BrandbergIK Ymer2:03:12+1:22:04
100Marie SvenssonJärfälla OK2:13:39+1:32:31
101Per SvenssonJärfälla OK2:13:43+1:32:35
102Johanna LarssonFMTM2:21:09+1:40:01
Johan IdbergOK Pan-Kristianstadej godkänd
Niklas StolpeEidskog OLej godkänd
Niels SørensenOK Snabej godkänd
Banke AnderssonFalunej godkänd
Martin LindkvistIFK Mora OKej godkänd
Isak AugustssonIFK Mora OKej start
Sofia LindgrenÖstersunds OKej start
Are MårdalenFreidigej start
Nils StrandOK Linnéej start
Niklas von KronhelmOK Måsenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser