Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge D 5

4 970 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara AskMarkbygdens OK32:39
2Isabelle Persson 32:47+0:08
3Malin JohanssonOK Tylöskog33:07+0:28
4Ida GustafssonArvidsjaurs OK33:16+0:37
5Karin IsraelssonSödertälje-Nykvarn OF33:25+0:46
6Malin BjörkqvistNorbergs OK36:08+3:29
7Malin Sjöberg 37:53+5:14
8Linda StrömOK Nolaskogsarna37:55+5:16
9Louise LindströmOK Hammaren38:36+5:57
10Minna KuokkanenOK Renen40:39+8:00
11Johanna ÅgranOK Storsjön41:10+8:31
12Lova PermanOK Tyr41:20+8:41
13Camilla LarssonOK Hällen41:31+8:52
14Ellen HenryssonTibro OK41:54+9:15
15Erika BlixtOK Hammaren42:24+9:45
16Cecilie Wærp HaugeNydalens SK43:40+11:01
17Anneli SigvardsonBredaryds SOK44:05+11:26
18Alma JohanssonOK Skogshjortarna44:08+11:29
19Elisabet BjörklundOK Nolaskogsarna44:10+11:31
20Ylva PaavoOK Klemmingen44:21+11:42
21Magdalena SjödinOK Tisaren44:27+11:48
22Kajsa Den BraverOK Gränsen44:48+12:09
23Nikolina Brixland 46:11+13:32
24Ida Dahl 47:23+14:44
25Susanne Arvidsson 47:32+14:53
26Amelie ErikssonKungsgårdens SK47:41+15:02
27Josefin PedersenJärpens SK48:15+15:36
28Klara SkoogOK Hammaren48:20+15:41
29Tilda WiklundFalköpings AIK OK48:36+15:57
30Louise Persson 48:38+15:59
31Elin PreiszLustens OK48:44+16:05
32Heidi LindellIF Brahe49:30+16:51
33Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad49:51+17:12
34Eva LefflerOK Renen49:54+17:15
35Erika LindströmOK Hammaren50:02+17:23
36Linn SanderGöteborg-Majorna OK50:14+17:35
37Sara Carlsson 50:15+17:36
38Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OK50:23+17:44
39Cecilia JohanssonIF Thor51:15+18:36
40Klara ÅbergOK Landehof51:34+18:55
41Lotten SjödénÄlvdalens IF OK51:43+19:04
42Hanna LarssonMålilla OK51:49+19:10
43Ann LeesmentMälarö SOK53:46+21:07
44Caroline FredrikssonKarlskrona SOK53:53+21:14
44Malin MüllerOK Linné53:53+21:14
46Emelie TillegårdSundbybergs IK54:04+21:25
47Olivia NilssonOK Älme54:09+21:30
48Lisa JohanssonOK Tranan54:55+22:16
49Elinor DelinOK Pan-Kristianstad56:18+23:39
50Pernilla NorwaldOK Tor56:22+23:43
51Kim JosephsonGöteborg56:46+24:07
52Jessica ZetterbergHudiksvalls OK57:03+24:24
53Alicia Persson 58:01+25:22
54Jennie Sandberg 59:10+26:31
55Anneli TholénOK Skogshjortarna59:11+26:32
56Maria BerglövÅrsunda IF59:33+26:54
57Maria HörnquistAnderstorps OK59:50+27:11
58Gunilla BjörnMolkoms SK1:00:23+27:44
59Julia BadLustens OK1:00:39+28:00
60Märith ÖstbergAlfta-Ösa OK1:01:30+28:51
61Agnes WestlundTrosabygdens OK1:02:17+29:38
62Olivia Norberg 1:03:25+30:46
63Anne Maren FosserHeming Orientering1:04:11+31:32
64Emma NilssonStigmännen Karlshamns OK1:04:34+31:55
65Ida SjölundÖrnsköldsviks OK1:05:24+32:45
66Susanne EkmanOK Kolmården1:06:30+33:51
67Sally BerglundVittjärvs IK1:07:02+34:23
68Linda ÖhlingOK Tor1:07:05+34:26
69Helena BuchkovskaMålilla OK1:07:28+34:49
70Ann-Marie LindgrenOK Nolaskogsarna1:07:46+35:07
71Åsa LomMarkbygdens OK1:09:25+36:46
72Jane McpheatFK Herkules1:10:46+38:07
73Beate UkvitneIK Stern1:13:25+40:46
74Linda LjungdahlHjärnarps OL1:16:17+43:38
75Susann Norberg 1:16:32+43:53
76Caroline Fredriksson 1:17:09+44:30
77Mona LöfqvistSOK Aneby1:19:22+46:43
78Yumi SchultzWallaringa Orienteers1:23:16+50:37
79Annette YlsöbäckKjula IF1:34:24+1:01:45
80Therese Häggeborg 1:37:23+1:04:44
81Miki JaremalmTäby OK1:39:35+1:06:56
82Magdalena PerssonMölndal Outdoor IF1:48:08+1:15:29
83Mona JohanssonBergnäsets AIK1:48:19+1:15:40
84Anna Kjellberger 1:55:13+1:22:34
85Agneta LissmatsOK Södertörn2:00:36+1:27:57
86Tanja LingOK Gläntan2:03:13+1:30:34
87Eva Persson 2:10:26+1:37:47
88Johanna Berg JakobssonHerrestads AIF2:10:54+1:38:15
89Anna-Maria Jakobsson 2:26:53+1:54:14
Kamilla Edvardsdal KildalHeming Orienteringej godkänd
Annie OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Emma BjörklundSärna SKej start
Elin HedmanÖstersunds OKej start
Antonia OlivestamVimmerby OKej start
Ewa WickbergOK Nolaskogsarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser