Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge H 5

5 020 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per NordholmSävedalens AIK28:15
2Hugo ErikssonHusums IF OK30:21+2:06
3Claes DahlénEksjö SOK31:13+2:58
4Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL31:45+3:30
5Gustav MalmströmTjalve IF Norrköping31:56+3:41
6Marcus AnderssonBoxholm-Mjölby OL32:42+4:27
7Olle BerggrenTullinge SK33:13+4:58
8Erik FinnskogOK Tranan34:01+5:46
9Johan JonassonFK Finn35:23+7:08
10Robert Örjestål 36:11+7:56
11Erik HelmerssonVandrarringen36:13+7:58
12Andreas SkoglundMolde og omegn IF36:28+8:13
13Oscar Sig Tranberg 36:50+8:35
13Mikael SundbergOK Renen36:50+8:35
15Magnus ErixonIFK Göteborg37:13+8:58
16Jonas AxinHagaby GoIF Örebro37:18+9:03
17Johan B NordahlDomnarvets GOIF37:23+9:08
18Dan ArvidssonNorbergs OK37:37+9:22
19Andreas PalmertzHelsingborgs SOK37:59+9:44
20Lars-Magnus BjörckOK Älme39:05+10:50
21August NilssonOK Storsjön39:21+11:06
22Markus Carlsson 40:21+12:06
23Erik Claesson 40:55+12:40
24Richard TakeOK Tyr40:56+12:41
25Joar SöderbergJärla Orientering40:57+12:42
26Fredrik NilssonFK Snapphanarna43:04+14:49
27Magnus JeppssonOK Hammaren43:12+14:57
28Carl HedinEksjö SOK43:46+15:31
29Anders NilssonAttunda OK43:54+15:39
29Christer SturessonAnderstorps OK43:54+15:39
31Leo EnerothLunds OK44:34+16:19
32Mats RydbergSödertälje-Nykvarn OF47:03+18:48
33Peter KebkeOK Tranan47:14+18:59
34Claes Regner 47:33+19:18
35Niklas NorrbyKungsgårdens SK47:54+19:39
36Gustav HolgerssonAlmby IK48:32+20:17
37Jan HolgerssonAlmby IK48:39+20:24
38Viking FreijSnättringe SK49:02+20:47
39Peter AllwoodKarlskrona SOK49:05+20:50
40Albin CarlssonVimmerby OK49:29+21:14
41Arto KuusinenIK NocOut.se 49:33+21:18
41Niklas GustafssonIF Rigor49:33+21:18
43Anders RylinOK Gläntan50:05+21:50
44Johan BobäckLångshyttans AIK OK50:44+22:29
45Petter JonssonSävedalens AIK50:48+22:33
46Jonas BjärehedMalmö OK51:07+22:52
47Karl-Oskar PedersenJärpens SK51:08+22:53
48Erik ErlandssonVimmerby OK52:00+23:45
49Hampus KarmetunOK Bävern52:10+23:55
50Anders NäslundOK Nolaskogsarna52:41+24:26
51Nils Lom 52:45+24:30
52Stefan BrinkMarkaryds FK52:59+24:44
53Johan Juvén 53:14+24:59
54Tobias KarlssonOK Landehof53:42+25:27
55Rickard AnderssonSundsvalls OK54:08+25:53
56Anton AlverbäckTäby OK54:30+26:15
57Kent Persson 55:29+27:14
58Philip MolinBoxholm-Mjölby OL56:04+27:49
59Fredrik NordenfeltSkarpnäcks OL57:10+28:55
60Arvid EinarssonTormestorps IF57:58+29:43
61Per Arvidsson 58:06+29:51
62Carl-Johan AdolfssonSOK Viljan58:25+30:10
63Göran JonssonSOK Viljan59:13+30:58
64Jörg PliquettSöders-Tyresö1:04:40+36:25
65Jonathan HaraldssonOK Storsjön1:04:57+36:42
66Rasmus LarssonGarphyttans IF1:07:42+39:27
67Mikael Jonsson 1:07:48+39:33
68Jesper TengrothOK Måsen1:08:56+40:41
69Peter JohnsonOK Tor1:11:36+43:21
70Tobias BruhnIF Rigor1:15:38+47:23
71Magnus Fredriksson 1:22:12+53:57
72Johan BerköAnderstorps OK1:23:36+55:21
73Morgan LindbergLunds OK1:28:35+1:00:20
74Björn EliassonFK Finn1:29:28+1:01:13
75Magnus StrömUlricehamns OK1:35:03+1:06:48
76Mikael NilssonOK Tyringe1:42:22+1:14:07
77Hampus Persson 2:02:27+1:34:12
78Arne ErlandssonSOK Viljan2:10:36+1:42:21
Erik Carlsson ej godkänd
Magnus KarlssonOK Landehofej godkänd
Erik FredrikssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Victor JohanssonOK Hammarenej godkänd
Carl Lom ej godkänd
Viktor LadängesAlfta-Ösa OKej start
Anton OlivestamVimmerby OKej start
Nial SimesOK Tyrej start
Gustav StåhlVimmerby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser