Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Kort-1

8 080 m, 207 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Anders NordbergNydalens SK36:58
2David BejbomJärla Orientering39:08+2:10
3Andreas HöyeFredrikstad SK40:14+3:16
4Emil LauriJärla Orientering40:22+3:24
5Mattias MillingerJärla Orientering41:07+4:09
6Erik AnderssonIL Tyrving41:56+4:58
7Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK42:56+5:58
8Lars Sandstad SkjesetFrol IL43:15+6:17
9Anders BennitzOK Renen44:06+7:08
10Mats NordbrødenHalden SK44:32+7:34
11Erik PetterssonOK Linné44:52+7:54
12Viktor AntonssonEksjö SOK45:04+8:06
13Jacob LindstamOK Ravinen45:14+8:16
14Markus FredlundTullinge SK45:20+8:22
15Nils GumaeliusWaxholms OK45:52+8:54
16Joel FrancénLinköpings OK45:54+8:56
17Stephen CraigOK Ravinen46:02+9:04
18Kjell Arild KarlsenFredrikstad SK46:08+9:10
19Tomas ReibringNyköpings OK46:59+10:01
20Morten Jarvis WestergårdHalden SK47:12+10:14
21Anders BjergaardNTNUI47:13+10:15
22Dan WesterJärla Orientering47:17+10:19
23Anders LidmanOK Renen47:56+10:58
24Petter HaraldssonJärla Orientering48:43+11:45
25Emil FolinoKarlskrona SOK49:11+12:13
26Tintin KarlbergTullinge SK49:36+12:38
27Sondre Ruud BråtenNydalens SK50:03+13:05
28Fredrik AhnlénOK Hammaren50:13+13:15
28Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK50:13+13:15
28Axel MattssonJärla Orientering50:13+13:15
31Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF50:16+13:18
32Jefta LangerakJärfälla OK50:32+13:34
33Hannes KockRehns BK51:08+14:10
34Magnus GlänneforsTullinge SK51:15+14:17
35Martin FagerlundSol Tranås51:26+14:28
36Jesper LundTullinge SK51:32+14:34
37Marcus BerggrenNyköpings OK51:33+14:35
38Johan EngströmOK Orion51:44+14:46
39Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIF52:03+15:05
39Joel Andersson SkantzeJärla Orientering52:03+15:05
41Marius ØieLøten o-lag52:04+15:06Ladda ner rutt i gpx-format
42Haakon IngvaldsenKamrat och IF KIF52:17+15:19
43Andreas AxelssonLinköpings OK52:47+15:49
44Henning HallNyköpings OK53:01+16:03
45Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK53:11+16:13
46Johan GossasLänna IF53:23+16:25
47Dariusz SokalskiPolish Team53:56+16:58
48Nils NedforsOK Roxen54:02+17:04
49Isak EklövOK Linné54:08+17:10
50Henric CarlssonJärla Orientering54:20+17:22
51Henrik AnderssonBredaryds SOK54:55+17:57
52Erik MattssonJärla Orientering55:12+18:14
53Erik LennartssonSOK Viljan55:25+18:27
54Måns SandgrenOK Orion56:05+19:07
55Andreas ZeijlonOK Hällen56:07+19:09
56Björn PramlidOK Klemmingen56:13+19:15
57Yusuke KijimaTodai OLK56:52+19:54
57Johan AllardLinköpings OK56:52+19:54
59Daniel BengtssonTullinge SK57:36+20:38
60Mikael AnderssonJärla Orientering57:45+20:47
61Lennart JohanssonNyköpings OK57:47+20:49
62Peder KockJärla Orientering57:54+20:56
63Sebastian KvithammerWing OK57:59+21:01
64Daniel GunnarssonOK Orion58:04+21:06
65Simon NilssonEksjö SOK58:16+21:18
66Jakob IvarssonHaninge SOK58:21+21:23
67Daniel OlssonUddevalla OK58:39+21:41
68Linus SvärmOK Gisle59:25+22:27
69Simon MellinSundbybergs IK59:27+22:29
70John LingOK Gläntan59:32+22:34
71Morten Bjerga SundliGanddal IL59:47+22:49
72Henrik ÅbergOK Linné59:54+22:56
73Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK59:56+22:58
74Johan LarssonLänna IF1:00:03+23:05
75Erik EdénWaxholms OK1:00:13+23:15
76Björn CarlsonOK Roxen1:00:21+23:23
77Robert SandbergOK Roslagen1:00:27+23:29
78Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb1:00:31+23:33
79Niklas SundqvistTullinge SK1:00:37+23:39
80Johan BergmanOK Renen1:00:45+23:47
81Baptiste GirardOK Ravinen1:00:55+23:57
82Andreas KristerssonArvidsjaurs OK1:01:11+24:13
83Mikael BogrenOK Vivill1:01:35+24:37
84Tobias ForsénTullinge SK1:02:04+25:06
85Fredric GustafssonJönköpings OK1:02:35+25:37
86Olof PerssonSvaide Roma SOK1:02:45+25:47
87Andreas BreilandÅlgård Orientering1:02:49+25:51
88Joel SanderiIFK Lidingö SOK1:02:53+25:55
89Måns WidemarkTjalve IF Norrköping1:03:06+26:08
90Joakim ByströmJärfälla OK1:03:17+26:19
91Tobias JohanssonÅmåls OK1:03:45+26:47
92Albin AnderssonFalkenbergs OK1:03:58+27:00
93Anders JohanssonUddevalla OK1:04:30+27:32
94Mattias JonssonNybro OK1:04:33+27:35
95Andreas LundstenVittjärvs IK1:04:37+27:39
96Robin ErikssonOK Roslagen1:04:48+27:50
97Anders OlssonUddevalla OK1:05:12+28:14
98Johan ErikssonTierps SOK1:05:21+28:23
99Erik StridÖsterfärnebo IF1:05:22+28:24
100Oliver PetersenSöders-Tyresö1:05:23+28:25
101Simen SmestadBækkelagets SK1:05:24+28:26
102Johan HagströmFalkenbergs OK1:05:49+28:51
103Oskar EklundMålilla OK1:05:58+29:00
103Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK1:05:58+29:00
105Magnus KarlssonCentrum OK1:06:02+29:04
106Frederik HansesSV Eintracht Neuenkirchen1:06:10+29:12
107Marcus ÅhlénFalkenbergs OK1:06:20+29:22
107Fredrik ForsbergTullinge SK1:06:20+29:22
109Olof NilssonVäxjö OK1:06:24+29:26
109Falk GöbelUSV TU Dresden1:06:24+29:26
111Joel BohmanRånäs OK1:06:31+29:33
112Magnus JohanssonWaxholms OK1:06:48+29:50
113Chen JianhaoSDSZ Orienteering Club1:06:58+30:00
114Henrik WåhlströmOK Linné1:07:07+30:09
115Johan ForsstedtSöders-Tyresö1:07:15+30:17
116Øystein RodemNydalens SK1:07:41+30:43
117Emil HåsteenRånäs OK1:08:04+31:06
118Andreas FriskVaggeryds SOK1:08:36+31:38
119Niklas WansölinOK Ravinen1:08:40+31:42
120Anton GumaeliusWaxholms OK1:08:45+31:47
121Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK1:09:08+32:10
122Emil GunnarssonEksjö SOK1:09:15+32:17
123Fredrik SörqvistSigtuna OK1:09:58+33:00
124Viktor StridÖsterfärnebo IF1:10:01+33:03
125Oscar SturkWaxholms OK1:10:10+33:12
126Jens UddénLjungskile FK1:10:28+33:30
127Per Magnus DahlElverum OK1:10:30+33:32
128Joakim GustafssonFinspångs SOK1:10:31+33:33
129Jonas KärrströmTullinge SK1:10:48+33:50
130Jens ÅkermanGävle OK1:10:53+33:55
131Andreas JohnssonBredaryds SOK1:10:54+33:56
132Tobias AnderssonOK Österåker1:11:15+34:17
133Håvar ØstvikBardu IL1:11:41+34:43
134Tobias KonradssonÖdeshögs SK1:11:53+34:55
135Anders GranbergOK Klemmingen1:12:01+35:03
136Magnus BlombergPiteå IF1:12:18+35:20
137Rune RystadNydalens SK1:12:49+35:51
138Jonas Soby PedersenAarhus 1900 orientering1:13:12+36:14
139Mattias JosefssonTjalve IF Norrköping1:13:27+36:29
140Karl Höög LarssonUddevalla OK1:13:47+36:49
141Geir Inge KeiseråsIL Leik1:14:04+37:06
142Joakim WigertzLånghundra IF1:14:07+37:09
143Mattias PrickUddevalla OK1:14:26+37:28
144Johan FilipssonMarkaryds FK1:15:16+38:18
145Gard-Martin Udnesseter JohnsonNTNUI1:15:56+38:58
146Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:16:22+39:24
147David HolmqvistOK Ödmården1:16:45+39:47Ladda ner rutt i gpx-format
148Daniel KristerssonArvidsjaurs OK1:16:53+39:55
149Fredrik ErikssonBredaryds SOK1:16:59+40:01
150Linus KarlssonMålilla OK1:17:12+40:14
151Anton DanielsAttunda OK1:17:27+40:29
152Arvid RudbergGamleby OK1:17:33+40:35
153Tobias EdströmOK Gisle1:17:34+40:36
154Erik StoraasByåsen IL1:17:55+40:57
155Peter NilssonSimlångsdalens IF1:18:37+41:39
156Adrian AxemoHultsfreds OK1:19:19+42:21
157Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:19:32+42:34
158Espen StornesNTNUI1:19:33+42:35
159Emil TallhageCentrum OK1:19:51+42:53
160Anton BergströmNyköpings OK1:20:28+43:30
161Andreas ConradssonÖdeshögs SK1:21:30+44:32
162Hans Christian Granly FalkenbergStavanger OK1:23:22+46:24
163Fredrik JohanssonLinköpings OK1:23:26+46:28
164Robin OffermoValbo AIF1:24:37+47:39
165Per-Erik FredbergOK Rodhen1:25:10+48:12
166Johan LiljebjörnNybro OK1:25:24+48:26
167Robert LarssonGamleby OK1:25:49+48:51
168William ErlandssonOK Österåker1:26:36+49:38
169Filip JounotTjalve IF Norrköping1:27:19+50:21
170Sascha MartinUSV TU Dresden1:27:21+50:23
171Stian LundteppenElverum OK1:27:46+50:48
172Kristoffer JanssonOK Måsen1:27:57+50:59
173Alexander LindblomStigmännen Karlshamns OK1:28:28+51:30
174Håkon N. BergStokke IL1:28:39+51:41
175Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK1:28:54+51:56
176Shota TanakaTodai OLK1:29:54+52:56
177Ola JohanssonOK Gisle1:31:05+54:07
178Martin StrömgrenOK Linné1:31:09+54:11
179Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa1:32:20+55:22
179Fredrik WessmarkHaninge SOK1:32:20+55:22
181Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:32:25+55:27
182Jesper TibellLånghundra IF1:32:49+55:51
183Oskar NilssonOK Stigen1:32:59+56:01
184Simon RolanderIF Hallby SOK1:33:02+56:04
185Rudi OlsenLillomarka OL1:33:07+56:09
186Vetle Andre ReinhartsenKristiansand OK1:35:07+58:09
187Johnny RahlénOK Ravinen1:36:09+59:11
188Mårten HolmströmOK Österåker1:37:44+1:00:46
189Rasmus RostöRånäs OK1:38:23+1:01:25
190Joar KleivaElverum OK1:39:53+1:02:55
191Johan KjellanderMotala AIF OL1:40:37+1:03:39
192Timo KononenOK Gisle1:42:18+1:05:20
193Robert HagströmEskilstuna OL1:42:30+1:05:32
194Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL1:43:14+1:06:16
195Johnny AnderssonMålilla OK1:44:17+1:07:19
196Gustav KarlssonKatrineholms OK1:45:14+1:08:16
197Karl RundbergFK Friskus-Varberg1:45:45+1:08:47
198Yi SunHangzhou No.2 High School DEER-O1:47:36+1:10:38
199Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL2:06:36+1:29:38
200Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:11:38+1:34:40
Anton ÖsterbladKarlskrona SOKej godkänd
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 87ej godkänd
Johan KärrströmTullinge SKej godkänd
Joel PetterssonTullinge SKej godkänd
Thorbjörn EkströmUddevalla OKej godkänd
Didrik HallNyköpings OKej godkänd
Erik HolmbergJönköpings OKej godkänd
Simon EngvallBodens BKej start
Thomas FuruheimIFK Lidingö SOKej start
Viktor HenmyrOK Vilse 87ej start
Björn JohanssonOK Borgenej start
Johan SamuelssonIK Trenne Ullaredej start
Jakob VallVittjärvs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser