Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45-1

6 860 m, 147 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Allan MogensenOK Ravinen35:44
2Tomas HallménOK Tisaren36:40+0:56
3Timo KarppinenSK Pohjantähti36:54+1:10
4Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF38:23+2:39
5Per JanssonOK Djerf38:37+2:53
6Per MårtenssonOK Ravinen38:44+3:00
7Björn KristianssonTrollhättans SOK39:07+3:23
8Per EkNyköpings OK40:18+4:34
9Jussi AumoKungälvs OK40:33+4:49
10Jan HildingHestra IF40:45+5:01
11Magnus AlbinssonOK Tyr40:56+5:12
12Fredrik SundströmHestra IF41:09+5:25
13Petri KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat41:14+5:30
14Janne HartmanVaajakosken Terä41:22+5:38
15Antti VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat41:37+5:53
16Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät41:38+5:54
17Sören SturessonLerums SOK41:57+6:13
18Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo42:21+6:37
19Kjell AlmgrenOK Ravinen42:35+6:51
20Mikko SalonenHelsingin Suunnistajat42:44+7:00
21Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK42:50+7:06
22Jan TorrkullaIF Femman42:51+7:07
23Mikael LindmarkSkellefteå OK43:32+7:48
24Thomas MeierChläberen OK43:44+8:00
25Thomas SommerOLG Cordoba44:01+8:17
26Ronny FalkSundbybergs IK44:08+8:24
27Juha PrittinenHämeenlinnan Suunnistajat44:14+8:30
28Lars SjöbergTullinge SK44:16+8:32
29Sören PeterssonOK Nolaskogsarna44:25+8:41
30Christian MittelholzerOLK Fricktal44:31+8:47
31Per RönnlundIFK Umeå44:36+8:52
32Pelle ForsbergIFK Enskede44:51+9:07
33Johan HofstedtTäby OK44:58+9:14
34Tuomo HaanpääTampereen Pyrintö45:00+9:16
34Tomas JonssonJärfälla OK45:00+9:16
36Vesa KlemettinenSuunta Jyväskylä45:04+9:20
37Jonas NiklassonFalköpings AIK OK45:10+9:26
38Christer AlmHagaby GoIF Örebro45:14+9:30
39Jan NäslundOK Nolaskogsarna45:22+9:38
40Pär EricsonNyköpings OK45:25+9:41
41Kenneth JohanssonOK Tranan45:36+9:52
42Rudy RoomanTrol Belgium46:07+10:23
43Eric RollerJärfälla OK46:10+10:26
44Johan RedtzerAttunda OK46:12+10:28
45Niklas NilssonHärlövs IF46:26+10:42
46Mats KindlundOK Tranan47:00+11:16
47Magnus LindmarkIFK Kiruna47:03+11:19
48Håkan AxelssonFK Göingarna47:18+11:34
49Håkan OlofssonÄrla IF47:19+11:35
50Magnus LarsenFK Boken47:38+11:54
51Magnus NiklassonFalköpings AIK OK47:44+12:00
52Håkan PalmFK Boken47:46+12:02
52Kimmo LiljeströmHelsingin Suunnistajat47:46+12:02
54Petr BoranekUSK Praha48:17+12:33
55Mats EkmanTäby OK48:30+12:46
56Urban RisbergEskilstuna OL48:35+12:51
56Fredrik HugossonLunds OK48:35+12:51
58Janne KivilaaksoLynx48:42+12:58
59Henric HöglindOK Pan-Kristianstad48:44+13:00
59Oskar KlockarOLG Cordoba48:44+13:00
59Nicklas BergströmTäby OK48:44+13:00
62Asko LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat48:47+13:03
63Johan WestringJärfälla OK49:13+13:29
64Marc ProbstOLG Bern49:19+13:35
65Jesper LagerbergOK Södertörn49:23+13:39
66Ingemar MagnussonOK Måsen49:33+13:49
67Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK49:38+13:54
68Markus KaukonenEspoon Suunta49:45+14:01
69Patrik LeicktTullinge SK50:00+14:16
70Jörgen NylénOK Nolaskogsarna50:03+14:19
71Per NilssonJärfälla OK50:06+14:22
72Dan KullmanVörå IF50:07+14:23
72Anders ArfwedsonFrölunda OL50:07+14:23
74Patrik BlidefalkOK Södertörn50:14+14:30
75Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad50:33+14:49
76Fredrik ÖrnlidTäby OK50:34+14:50
77Mats LundbäckJärfälla OK50:35+14:51
78Torgny RundlöfVäsby OK50:45+15:01
79Andreas GrunderJärfälla OK50:50+15:06
80Anders KindbomIF Hagen50:59+15:15
81Erik BerggrenTullinge SK51:01+15:17
82Nils EdvardssonJärfälla OK51:03+15:19
83Magnus TenghagenHärlövs IF51:04+15:20
84Johan SundinWaxholms OK51:13+15:29
85Sören StrandvallIF Minken51:41+15:57
86Ove GustafssonJärfälla OK51:42+15:58
87Clas EngströmOK Nolaskogsarna52:04+16:20
88Peter HaglundHaninge SOK52:33+16:49
89Herkko PlitEspoon Suunta52:56+17:12
90Fabian LjungqvistLunds OK53:22+17:38
91Johan HolmbackMalax IF53:57+18:13
92Jonas PrellnerSkåneslättens OL54:07+18:23
92Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK54:07+18:23
94Esa JärvenpääSuunta Jyväskylä54:43+18:59
95Mats OrbertAttunda OK55:14+19:30
96Nils HelmerssonHässleholms OK55:37+19:53
97Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby55:54+20:10
97Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb55:54+20:10
99Rune GraversenIFK Lidingö SOK56:08+20:24
100Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK56:13+20:29
101Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby56:17+20:33
102Thomas BorneFrölunda OL56:24+20:40Ladda ner rutt i gpx-format
103Mika NäpänkangasSuunta Jyväskylä56:42+20:58
104Patrik FriskGustavsbergs OK57:02+21:18
105Sven JohanssonTäby OK57:15+21:31
106Robert BertilssonLunds OK57:30+21:46
107Conny ErixonOK Kullingshof57:45+22:01
108Thomas LåstbomHärlövs IF58:38+22:54
109Jan GrahnIK Uven1:00:48+25:04
110Jonas HöstHjärnarps OL1:00:50+25:06
111Lars OlssonVäsby OK1:01:02+25:18
112Jörgen LarssonUlricehamns OK1:02:01+26:17
113Mikael GustafssonOK Gynge1:02:07+26:23
114Stefan FiskarsOK Raseborg1:02:18+26:34
115Oula KorjaHiidenkiertäjät1:02:28+26:44
116Per-Anders OlssonOckelbo OK1:02:36+26:52
117Per LengquistTullinge SK1:02:47+27:03
118Jukka KurttilaNavi1:03:56+28:12
119Peter AgerhällOK Tisaren1:04:05+28:21
120Johan SköldJärfälla OK1:04:06+28:22
121Tom LemströmOK Raseborg1:04:24+28:40
122Patrick RossierCA Rosé1:04:32+28:48
123Mikael PerssonGävle OK1:04:44+29:00
124Ulf NilssonJärfälla OK1:06:28+30:44
125Ola BovalliusJärfälla OK1:06:32+30:48
126Henrik EssungerSjövalla FK1:08:45+33:01
127Thomas von KronhelmOK Måsen1:09:08+33:24
128Jussi PasanenRasti-Jussit1:09:32+33:48
129Hans JonssonVäsby OK1:10:01+34:17
130Thomas AnderssonKatrineholms OK1:11:11+35:27
131Jonas PetersonIFK Umeå1:12:23+36:39
132Stefan LemurellSjövalla FK1:13:23+37:39
133Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:13:36+37:52
134Anders KolmskogSundbybergs IK1:14:30+38:46
135Marko LatvalaTuusulan Voima-Veikot1:16:34+40:50
136Martin StenbackJärfälla OK1:17:27+41:43
137Anders LundbergIK Vikings OK1:17:36+41:52
138Fredrik ForsmanFK Herkules1:18:17+42:33
139Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:22:21+46:37
140Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:28:34+52:50
141Roland StrandFK Åsen1:30:45+55:01
142Mats KarlssonIF Hagen1:30:47+55:03
143Martin SigrandOK Södertörn1:44:22+1:08:38
144Dennis HansenOK Kompassen1:48:27+1:12:43
Henric BrohedeOK Tyrej godkänd
Lars-Åke JonssonJärfälla OKej godkänd
Fredrik PlumppuHestra IFej godkänd
Jan OlmKils OKej start
Göran LundqvistJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser