Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D45 Kort-2

3 420 m, 138 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mona LomeHamar OK25:54
2Annika BäckOK Kullingshof27:20+1:26
3Weronica ZederinOK Nackhe27:21+1:27
4Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL27:48+1:54
5Inger GuståsLinköpings OK28:14+2:20
6Therése AnderssonRyda SK28:24+2:30
7Ewa Edström ForsbergLånghundra IF28:53+2:59
8Karin WollbrandOK Renen29:16+3:22
9Sofia WesterbergOK Kolmården29:20+3:26
10Sara ÅbergHestra IF30:08+4:14
11Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK30:16+4:22
11Malin PerssonMarkbygdens OK30:16+4:22
13Vibeke LamarkGanddal IL30:19+4:25
14Susanne PetterssonOK Roxen30:25+4:31
15Tone AlmåsIL Leik30:34+4:40
16Tove HeimdalKonnerud IL30:42+4:48
17Catarina BengtssonOK Nackhe30:53+4:59
18Anki BlennowFalköpings AIK OK31:01+5:07
19Astrid BjørnerødOK Moss31:03+5:09
20Grethe BergersenEidskog OL31:14+5:20
21Jeanette SigenstamMarkbygdens OK31:16+5:22
22Marica TynellRånäs OK31:32+5:38
23Marie MarkholmSkåneslättens OL31:59+6:05
24Berit BengtssonOK Lindéna32:14+6:20
24Anita StensethSnertingdal IF Orientering32:14+6:20
26Liv Karen JohannessenBul-Tromsø IL32:16+6:22
27Victoria KarlssonSkogslöparna32:31+6:37
28Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering32:32+6:38
29Tone IngesenSarpsborg OL32:36+6:42
30Helena HolmbergKöping-Kolsva OK32:42+6:48
31Nina SøndmørHamar OK32:44+6:50
32Åse Reidun KregnesKristiansand OK32:45+6:51
33Åsa EkbergLidköpings VSK32:58+7:04
34Carina IvarssonOK Kullingshof33:17+7:23
35Jeanette AnderssonKarlskrona SOK33:37+7:43
36Ylva SvangrenGotlands Bro OK33:49+7:55
37Lena MalmströmTjalve IF Norrköping33:53+7:59
38Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad34:07+8:13
39Jenny ÖstlundOK Kolmården34:15+8:21
40Anne Gyri GløersenOL Tønsberg og Omegn34:16+8:22
41Åsa HägglundOK Nolaskogsarna34:24+8:30
42Karin TorstenssonFalköpings AIK OK34:29+8:35
43Helena SödervallIK Gandvik34:38+8:44
44Helena AnderssonHärlövs IF34:45+8:51
45Maria OlofssonLinköpings OK34:56+9:02
46Eva EngmanOK Denseln34:58+9:04
47Anne JohanssonKarlskrona SOK35:12+9:18
47Malin JohanssonFK Friskus-Varberg35:12+9:18
49Helena KristianssonHässleholms OK35:14+9:20
50Åsa VidlundKFUM Örebro OK35:37+9:43
51Maria ModigOK Pan-Kristianstad35:46+9:52
51Ann-Sophie OhlinOK Tranan35:46+9:52
53Cathrine LillestrandTrøsken IL36:11+10:17
54Anna StombergIF Hagen36:20+10:26
55Ann-Sofie LarssonLaxå OK36:23+10:29
56Monica HægstadStjørdals-Blink Orientering36:37+10:43
57Karin NilssonGarphyttans IF37:01+11:07
58Anna Hedström RingvallÖstersunds OK37:04+11:10
59Kjersti VestengenHamar OK37:17+11:23
60Anette JohanssonOK Kolmården37:21+11:27
61Anna SanderIF Thor38:02+12:08
62Åsa MattssonOK Kullingshof38:05+12:11
63Inger DahlgrenÖstersunds OK38:19+12:25
64Åsa JosarpFK Friskus-Varberg38:25+12:31
65Kristin PedersenJärpens SK38:34+12:40
66Gerd Karin VestølVegårshei IL38:40+12:46
67Carina ÄlgmyrLaxå OK38:54+13:00
68Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK38:56+13:02
69Sofia SörqvistMarkbygdens OK39:21+13:27
70Hanne-Kristin Bjerknes KvarmeRøyken O-lag39:31+13:37
71Christina RambergØstmarka OK40:07+14:13
72Magdalena JohanssonHalmstad OK40:12+14:18
73Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared40:16+14:22
74Lotta BorgLinköpings OK40:22+14:28
75Helena HolmOK Roxen40:24+14:30
76Karin JohanssonKFUM Örebro OK40:28+14:34
77Tone Cecilie NystrømStavanger OK40:30+14:36
78Irène ProbstOLG Bern40:40+14:46
79Helena AnderssonMarkbygdens OK40:50+14:56
79Catarina LarssonVästerås SOK40:50+14:56
81Anna-Karin RybergOK Klyftamo40:54+15:00
82Camilla IsaksonMarkbygdens OK41:07+15:13
83Hege SolerødGjø-Vard OL41:14+15:20
84Camilla WeihartOK Orinto41:22+15:28
85Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro41:36+15:42
86Sofia ErlandssonOK Milan41:56+16:02
87Carina RegbornHagaby GoIF Örebro41:59+16:05
88Marika HusbySkåneslättens OL42:07+16:13
88Karin ÅkermanVästerås SOK42:07+16:13
90Liselotte JohanssonOK Löftan43:01+17:07
91Maria TuressonHärlövs IF43:40+17:46
92Anita HøieRingsaker OK43:50+17:56
93Åsa EnerothLunds OK43:58+18:04
94Susanne MikaelssonHusums IF OK44:10+18:16
95Kerstin JensenSkåneslättens OL44:18+18:24
96Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu44:20+18:26
97Susanne KarlssonHärlövs IF44:59+19:05
98Mai Iren AlmåsIL Leik45:06+19:12
99Malin ÅmanOK Vilse 8745:34+19:40
100Pia HjertströmFK Friskus-Varberg45:36+19:42
101Tina LindgrenLinköpings OK45:37+19:43
102Anna NorrbomSala OK46:13+20:19
103Monika LydinOK Kontinent46:47+20:53
104Eva RämmalLunds OK47:00+21:06
105Malin WeidenSkåneslättens OL47:07+21:13
106Marianne MyklebustHamar OK48:01+22:07
107Emma Smeland NygårdseterVegårshei IL48:54+23:00
108Ulrika WillénÖstersunds OK50:21+24:27
109Elisabeth StödemanSurahammars SOK50:22+24:28
110Anita SælevikHaugesund IL Orientering50:48+24:54
111Charlotte ÖstermanVänersborgs SK50:50+24:56
112Marie BjörssonOK Kullingshof51:35+25:41
113Camilla ÄlvegranVästerås SOK52:27+26:33
114Karolina VessbyIF Thor52:34+26:40
115Maria HarrieLunds OK54:50+28:56
116Åsa WikströmFellingsbro GOIF55:37+29:43
117Liselott RothLinköpings OK56:32+30:38
118Helena SvenssonFK Boken57:27+31:33
118Anneli WihlborgOK Gynge57:27+31:33
120Elisabet Lindblom LarssonOK Enen58:49+32:55
121Gill HansonHertfordshire Orienteering Club HH59:06+33:12
122Pia LarssonFK Göingarna1:00:04+34:10
123Karin OlofssonLinköpings OK1:01:06+35:12
124Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:01:47+35:53
125Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:02:39+36:45
126Solveig BerganNydalens SK1:05:24+39:30
127Agneta LindbäckOK Renen1:05:54+40:00
128Kati RemesOK Renen1:07:28+41:34
129Anna HandinOK Löftan1:08:54+43:00
130Maria LandergrenHestra IF1:13:50+47:56
131Clary BernerssonOK Enen1:13:59+48:05
132Mariann FossumIK Grane Arendal Orientering1:26:38+1:00:44
133Malin von EssenOK Linné1:27:09+1:01:15
Cora EbnerKongsberg OLej godkänd
Charlotta PersOK Kolmårdenej godkänd
Anna HallVästerås SOKej godkänd
Lucy LouTibro OKej godkänd
Nina OlssonFalköpings AIK OKej godkänd
Lotta MöllerOK Linnéej start
Ulrica OlovssonLaholms IF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser