Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45 Kort-1

5 210 m, 197 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan BerglundIF Thor30:28
2Johan BlomsterIF Thor30:32+0:04
3Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK32:26+1:58
4Anders HåkanssonOK Orion32:27+1:59
5Henrik LindbladOK Djerf32:59+2:31
6Magnus LarssonKarlskrona SOK33:02+2:34
7Runar HafskjoldNydalens SK33:10+2:42
8Ulf JanssonOK Triangeln33:14+2:46
9Ola LindIF Thor33:29+3:01
10Stefan BergOK Ravinen33:30+3:02
11Karl-Johan MalmbergIL Tyrving33:31+3:03
12Oddvar TaksdalGanddal IL33:34+3:06
13Rune ScheeleNydalens SK33:36+3:08
13Kristian PalmIK Hakarpspojkarna33:36+3:08
15Henrik ErlandssonOK Södertörn33:42+3:14
16Peter BraunVäxjö OK33:56+3:28
17Jonas BergenfurSkattkärrs SOK34:11+3:43
18Anders LingIK Hakarpspojkarna34:12+3:44
19Lars-Ola LarssonOK Orion34:20+3:52
20Magnus NordströmKils OK34:21+3:53
21Jesper HedbergIF Thor34:31+4:03
22Thomas JohannessonRonneby OK34:36+4:08
23Ola CarlénBromma-Vällingby SOK34:44+4:16
24Jens LindquistLånghundra IF34:47+4:19
25Pär TögenmarkOK Linné34:51+4:23
26Niklas KronkvistÖrkelljunga FK34:59+4:31
27Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna35:02+4:34
28Magnus EricssonVäxjö OK35:49+5:21
29Johan LundbergArvidsjaurs OK35:51+5:23
30Are StrandlieGjø-Vard OL35:55+5:27
31Mathias AxelsonOK Tyr36:12+5:44
32Magnus JakobssonTierps SOK36:35+6:07
33Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK36:50+6:22
34Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK36:53+6:25
35Anders KällTumba-Mälarhöjden OK37:10+6:42
36Våge RindstigSOK Viljan37:30+7:02
37Örjan BeckiusOK Tyr37:47+7:19
38Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OF38:01+7:33
39Anders SelinFK Göingarna38:13+7:45
40Håkan KarlssonFK Finn38:27+7:59
41Björn KarlssonKexholms SK38:32+8:04
42Johan BökmanHelsingborgs SOK38:33+8:05
43Magnus LönnqvistOK Ravinen38:49+8:21
44Måns TorbiörnssonJärla Orientering38:58+8:30
45Patrik SmedmarkOK Roslagen39:03+8:35
46Andreas MobergOK Tyr39:08+8:40
47Stefan KärrlanderUmedalens IF39:18+8:50
48Jörgen HellgrenIF Thor39:28+9:00
49Knut LandstadNydalens SK39:33+9:05
50Göran KimellGotlands Bro OK39:49+9:21
51Oskar NederheimHaninge SOK39:53+9:25
52Klas GrönkvistJönköpings OK39:59+9:31
53Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK40:06+9:38
54Martin GertenbachSC Helsa40:17+9:49
55Magnus ElwinIFK Enskede40:22+9:54
56Stefan Svensson GeliusSnättringe SK40:24+9:56
57Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK40:26+9:58
58Krister BerglundVittjärvs IK40:35+10:07
59Rickard DanielssonVimmerby OK40:38+10:10
60Roger JohanssonOK Vargen40:43+10:15
61Torbjörn LönkvistOK Vivill40:50+10:22
62Torbjörn ErikssonIFK Brattfors41:33+11:05
63Mats LiljaOK Älgen41:43+11:15
64Ove ErikssonOK Roslagen41:52+11:24
65Cristian OlivestamVimmerby OK41:55+11:27
66Kai SolumRond OL41:56+11:28
67Mats BergenfurIK Vikings OK42:08+11:40
68Magnus WihlborgOK Gynge42:22+11:54
69Daniel OlmIF Thor42:28+12:00
70Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK42:40+12:12
71Jaan OlvetRakvere OK42:43+12:15
72Klas BirgerssonLånghundra IF42:48+12:20
73Magnus JohanssonKarlskrona SOK42:50+12:22
74Martin HasselströmOK Renen42:51+12:23
75Per SigvardsonBredaryds SOK43:02+12:34
76Tomas KarlssonKexholms SK43:09+12:41
77Håkan BerlinHästveda OK43:12+12:44
78Roger NorbergOK Hällen43:15+12:47
79Henrik MorastHaninge SOK43:36+13:08
80Fredrik MorastHaninge SOK43:38+13:10
81Patrik BlombergIK Standard43:41+13:13
82Håkon BørliFossum IF43:46+13:18
82Johan AnderssonHultsfreds OK43:46+13:18
84Anders AnderssonSegersta OK43:57+13:29
84Björn ZettervallKarlskrona SOK43:57+13:29
86Håkan AhlqvistOK Tyr44:03+13:35
87Gustaf SameliusVisborgs OK44:13+13:45
88Pär SvenssonVärend GN OL44:18+13:50
89Peter NyströmIF Thor44:21+13:53
90Hans Helmer SæternesByåsen IL44:23+13:55
91Håkan ErikssonHästveda OK44:27+13:59
92Jan HanssonOK Djerf44:29+14:01
93Trond LamarkGanddal IL44:56+14:28
94Per DambergIFK Lidingö SOK44:59+14:31
95Jonas K JohanssonOK Skogsfalken45:11+14:43
96Thorbjørn VærpKristiansand OK45:13+14:45
97Pierre DanielssonOK Skogsfalken45:16+14:48
98Pelle LandforsLustens OK45:28+15:00
99Mats HolmbergOK Gränsen45:30+15:02
100Lars HarrieLunds OK45:52+15:24
101Kenneth NilssonYstads OK46:02+15:34
102Per JemthIF Thor46:04+15:36
103Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK46:19+15:51
104Anders NordinOK Renen46:21+15:53
105Olle SandénOK Södertörn46:38+16:10
105Håkan CarlqvistSnättringe SK46:38+16:10
107Geir Inge FolkestadAnderstorps OK46:55+16:27
108Joakim PerssonHaninge SOK47:01+16:33
108Magnus GraadRonneby OK47:01+16:33
110Magnus StrömqvistAttunda OK47:08+16:40
111Atakilte BeyeneNässjö OK47:19+16:51
112Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering47:24+16:56
113Mikael LarssonOK Hällen47:27+16:59
114Stefan NilssonHögåkers OK47:32+17:04
115Frode StrislandFossum IF47:35+17:07
116Ulf RådbergOK Roslagen47:55+17:27
117Anders EricssonLunds OK47:59+17:31
118Stig DahlVisborgs OK48:09+17:41
119Arnstein DaleOL Vallset/Stange48:17+17:49
120Johan JensenSkåneslättens OL48:24+17:56
121Tommy StenviOK Linné48:38+18:10
122Mats OrrhedeHelsingborgs SOK48:51+18:23
123Christer LiljaOK Stigen48:57+18:29
124Fredrik AnderssonOK Södertörn49:02+18:34
125Johan JakobssonLånghundra IF49:03+18:35
126Urban StåhlSundbybergs IK49:14+18:46
127Bert ErikssonUmeå OK50:39+20:11
128Magnus EngbergLjusdals OK50:42+20:14
129Anders EdvardssonEksjö SOK50:51+20:23
130Anders MagnussonNyköpings OK50:54+20:26
131Anders HaneOK Tyr51:03+20:35
132Anders SundelinOK Orion51:05+20:37
133Øyvind Meland EdvardsenRingsaker OK51:11+20:43
134Anders OvegrenLjusdals OK51:37+21:09
135Dan JohanssonFK Boken51:39+21:11
136Ulf AnderssonHaninge SOK51:49+21:21
137Ola JönssonOK Vilse 8751:52+21:24
138Örjan LarssonLunds OK51:54+21:26
139Peter LiljedahlOK Skogsfalken51:58+21:30
140Stephan ÖstergrenAlvesta SOK51:59+21:31
141Henrik MagnussonRehns BK52:10+21:42
142Ulf ÅmanOK Vilse 8752:24+21:56
143Yves De MitsTrol Belgium52:29+22:01
144John-Patrik TreptowAnderstorps OK52:31+22:03
145Johan LidmarSnättringe SK52:45+22:17
146Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK52:47+22:19
147Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK52:49+22:21
148Sven BolmbladOK Södertörn53:06+22:38
149Lukas GranlundHammarby IF OF53:09+22:41
150Erik JohanssonUmeå OK53:16+22:48
151Anders HedbergOK Södertörn53:19+22:51
152Mats HainkeSnättringe SK53:36+23:08
153Stefan GunnarssonHudiksvalls OK53:43+23:15
154Jan HageIL Leik54:13+23:45
155Asbjörn GrövlenNidarøst OK54:51+24:23
156Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK54:57+24:29
157Bent Ove Barmoen RindenLøten o-lag55:19+24:51
158Jonathan NealisLänna IF56:01+25:33
159Trond FossSandefjord OK56:02+25:34
160Roland VikströmUmeå OK56:09+25:41
161Jonas KarlssonVäsby OK56:25+25:57
162Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK56:36+26:08
163Ola NilssonAlvesta SOK57:44+27:16
164Mats JonssonSkåneslättens OL57:45+27:17
165Peter ErikssonEmmaboda Verda OK58:20+27:52
166Niklas RystedtLunds OK59:23+28:55
167Daniel RåådOK Tyr59:30+29:02
168Johan NiklassonVäxjö OK1:00:04+29:36
169Olav HasaasFossum IF1:00:17+29:49
170Lars DahlHärlövs IF1:02:52+32:24
171Anders RöstinSöders-Tyresö1:03:03+32:35
172Ronny FredrikssonKarlskrona SOK1:03:25+32:57
173Jonas RådbergOK Roslagen1:03:29+33:01
174Inge HaugeHisøy OK1:04:51+34:23
175Joachim HadelerSC Helsa1:04:54+34:26
176Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:05:45+35:17
177Dennis PerssonVäxjö OK1:06:23+35:55
178Ola HolgerssonBromma-Vällingby SOK1:06:32+36:04
179Peter LundbergOK Renen1:06:46+36:18
180Robert HaglundHaninge SOK1:08:23+37:55
181Magnus NilssonOK Älme1:08:34+38:06
182Erik DyreliusSnättringe SK1:08:50+38:22
183Inge RambergØstmarka OK1:10:12+39:44
184Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:10:22+39:54
185Gunnar SkärlénHaninge SOK1:14:05+43:37
186Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK1:16:32+46:04
186Per Bjarne MyhreHaugesund IL Orientering1:16:32+46:04
188Lars ElfversonKalmar OK1:17:18+46:50
189Per WikströmHästveda OK1:27:52+57:24
190Mikael AleniusNyköpings OK1:27:56+57:28
191Peo EkströmOK Ravinen1:30:39+1:00:11
192Patrick HolmqvistNyköpings OK1:31:02+1:00:34
Torbjörn JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Jan DahlbergHaninge SOKej godkänd
Roger NilssonOK Linnéej godkänd
Erling Andreas RonglanOK Skøynarej godkänd
Björn LovangIFK Lidingö SOKej godkänd
Thomas BjörnuddVännäs OKej start
Even ErlienGjø-Vard OLej start
Ola OlssonOK Skogsfalkenej start
Anders RådbergOK Roslagenej start
Örjan StenfloVimmerby OKej start
Oskar SvenssonOK Hällenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser