Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tisaren

83 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik BjörkH21 Motion (406)48:067:00
1Johan AronssonH21 Elit 2 (662)1:07:385:14
2Tomas HallménH45-1 (730)36:40+0:565:20
4Andrea SvenssonD20 Elit (499)52:48+6:096:56
5Hugo SjödinH14 Kort (375)22:40+3:427:37
6Malin LignellD21 Motion (510)39:10+6:348:50
6Carina HallD60 (365)28:31+4:498:21
8Oskar AndrénH21 Elit 2 (662)1:10:41+3:035:28
8Lars-Åke WallH65 (766)35:46+5:217:39
8Niklas GustafssonH21-1 (853)1:00:30+5:045:55
9Dan LarssonH40 Kort-1 (820)36:37+4:336:01
9Kurt ÅbergH75 (592)36:07+9:1010:12
11Noel HelmerssonH12 (1032)19:42+2:026:16
12Evert JohanssonH60 Motion (269)33:39+5:359:07
12Jonas MerzH21 Elit 2 (662)1:12:06+4:285:34
13Julia LauriD21-1 (652)53:11+6:387:01
14Robin HelmerssonH10 (1337)13:38+2:265:52
14Daniel AttåsH21 Elit (372)1:11:05+5:445:05
14Lisa HallménD15 (801)31:23+4:227:01
17Klara JohnssonU1 (2187)15:18+2:467:45
17Gustav HindérH21 Elit 2 (662)1:13:12+5:345:39
17Josefin TjernlundD21 Elit (365)1:12:24+13:337:00
20Petter JohanssonOpen 9 (584)55:51+21:457:30
21Magdalena SjödinChallenge D 5 (445)44:27+11:488:56
21Filip JacobssonH20 Elit (617)1:01:05+7:455:44
22Emil LarssonH12 (1032)21:23+3:436:48
24Karin AnderssonD40 Kort-2 (637)33:26+8:428:16
24Linda LarssonOpen 3 (2726)33:00+9:5419:11
25Annelie HallblomD40 Kort-2 (637)33:27+8:438:16
25Philip SjödinH10 (1337)14:43+3:316:20
25Valter PetterssonH14 (1160)28:00+6:316:37
26Jan SjödinH35 Kort (1001)42:03+9:336:20
28Peter SjödinH35 Kort (1001)42:12+9:426:21
29Julia JohnssonD40 Kort-2 (637)34:01+9:178:25
29Britt-Marie ÅbergD70 Kort (357)38:51+10:5215:51
31Magnus PerssonH40 (1146)45:40+9:136:02
36Jonas PetterssonH45 Kort-2 (992)32:45+6:276:23
36Allis SjödinU1 (2187)16:23+3:518:18
37Lilian ForsgrenD21 Elit (365)1:17:39+18:487:30
39Torbjörn HallH55 Kort (872)31:52+6:587:39
39Anna HallménD18 Elit (551)51:36+11:358:09
39Jonathan KarlssonH21-1 (853)1:06:51+11:256:33
41Lovisa PerssonD21 Elit (365)1:18:13+19:227:33
44Frida KällménD21 Motion (510)51:26+18:5011:36
51Maja SjödinU1 (2187)16:51+4:198:33
51Ivan ForsgrenH21 Elit 2 (662)1:19:18+11:406:08
52Alfred SjödinH11 (1108)27:23+9:468:35
54Britt-Marie ForsgrenD55 (669)39:24+9:1010:10
55Göran AttåsH50 Kort-2 (763)36:01+9:057:55
55Albin PetterssonH21 Elit 2 (662)1:19:38+12:006:09
56Jakob AttåsH21-1 (853)1:10:36+15:106:55
57Erik SjödinH35 Kort (1001)46:30+14:007:00
58Nils AronssonH50-2 (739)47:54+14:237:59
59Rebecka NylinD21 Elit (365)1:23:21+24:308:03
59Jenny KällménD21 Kort-2 (742)51:46+18:409:47
60Johanna HenrikssonD20 Elit (499)1:08:54+22:159:03
63Isak LarssonH10 (1337)16:58+5:467:18
71Josefin AronssonD21-1 (652)1:05:28+18:558:38
73Ellinor TjernlundD21 Elit (365)1:37:21+38:309:24
74Karin SärnbrinkD45 Motion (966)48:39+18:5913:02
77Barbro IsakssonD55 (669)43:17+13:0311:11
79Jonatan AronssonH21-1 (853)1:15:28+20:027:23
82Laila HallménD45 (859)41:56+14:129:12
89Mats JohanssonH45 Kort-2 (992)38:44+12:267:33
90Christer ForsgrenH60 (671)52:10+22:1810:22
92Sebastian AgerhällH21 Elit 2 (662)1:28:09+20:316:49
95Elisabeth KällménOpen 1 (777)48:46+29:0417:36
97Mikael PihelH21 Elit 2 (662)1:29:24+21:466:55
109Sten SundinH70 Kort (920)38:12+14:2712:54
111Emil JohanssonH21 Elit 2 (662)1:32:58+25:207:11
111Fredrik JohnssonH40 (1146)57:15+20:487:34
119Peter AgerhällH45-1 (730)1:04:05+28:219:20
119Agnes NylinD21-1 (652)1:20:08+33:3510:35
150Johanna SärnbrinkD16 (875)1:06:43+37:5714:09
153Amanda SjödinD12 (1025)38:59+19:0411:57
169Joel ForsgrenH21-1 (853)2:03:59+1:08:3312:09
182Urban SärnbrinkH40 (1146)1:11:43+35:169:29
200Mattias AnderssonOpen 8 (1300)54:27+28:0811:35
253Felix AlbrechtOpen 3 (2726)50:24+27:1829:18
545Jonas KaasalainenOpen 3 (2726)1:47:58+1:24:521:02:46
546Ida NilssonOpen 3 (2726)1:47:59+1:24:531:02:46
Nina HallorD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Martin SärnbrinkH20 Elit (617)ej godkänd
Sven ReteliusH65 Kort (958)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser