Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Göingarna

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna PerssonD21 Elit 2 (180)59:436:44
3Svante SelinH11 (1108)19:12+1:356:01
6Hjalmar AxelssonH10 (1337)12:43+1:315:28
8Wilmer SelinH11 (1108)20:07+2:306:18
11Magnus LarssonOpen 8 (1300)30:23+4:046:27
15Tuva SelinD11 (851)24:38+7:018:22
16Johan LindgårdH35 Motion (153)57:02+16:059:36
21Aina NordströmD70 Motion (211)1:08:39+28:2723:21
28Håkan GunnarssonH40 (1146)45:23+8:566:00
28Hilda AxelssonD15 (801)34:48+7:477:47
30Anna MobergD40 Motion (764)41:17+11:1210:55
33Rickard MattissonH50 Motion (409)54:18+16:3011:27
35Camilla SelinD40 Kort-1 (655)36:21+10:028:45
38Börje PerssonH50 Motion (409)56:59+19:1112:01
38Edvin SelinH13 (1083)31:03+11:387:49
39Anders SelinH45 Kort-1 (980)38:13+7:457:20
48Håkan AxelssonH45-1 (730)47:18+11:346:53
51Kerstin PerssonD55 (669)38:51+8:3710:02
52Albin GranqvistH10 (1337)16:24+5:127:04
53Magnus GranqvistH40 Kort-2 (789)45:59+12:417:08
54Emil LarssonOpen 4 (995)57:08+18:1111:46
54Jon MobergH40 Motion (456)1:04:35+23:2711:23
67Caroline LindgårdD35 Kort (631)44:01+17:369:40
68Ann-Katrin AlmquistD40 Motion (764)50:26+20:2113:20
70Claes OlvegårdH50 Motion (409)1:15:31+37:4315:55
70Jesper HåkanssonH40 (1146)51:40+15:136:50
70Linda GranqvistD35 Kort (631)45:17+18:529:57
72Charlotta MahrsD21 Kort-1 (837)49:32+17:439:30
73Carl-Johan OlvegårdH10 (1337)17:28+6:167:31
78Mikael PerssonH35 Kort (1001)50:12+17:427:34
105Alice OlvegårdD12 (1025)32:33+12:389:59
109Fritjof AxelssonH18 Elit (573)1:04:36+24:537:56
112Louise AxelssonD45 (859)46:38+18:5410:14
114Robin LarssonOpen 8 (1300)44:38+18:199:29
117Gustav GranqvistH10 (1337)20:46+9:348:57
122Pia LarssonD45 Kort-2 (681)1:00:04+34:1017:33
124Sven Erik FrickH65 Kort (958)42:39+17:1112:34
129Inger FrickD55 (669)1:03:03+32:4916:17
137Jörgen GöranssonH50 Kort-1 (778)1:00:05+30:5713:05
138Kerstin OlvegårdD40 Motion (764)1:10:04+39:5918:32
148Sölvi BjörsvikD40 Motion (764)1:18:55+48:5020:52
154Karin JohanssonD45 (859)1:09:32+41:4815:16
218Hjalmar LindgårdU1 (2187)23:06+10:3411:43
259Ellen MobergU2 (1872)35:53+18:2613:26
Frida MobergInskolning (2140)fullföljt
Axel PerssonInskolning (2140)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser