Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gävle OK

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Richard HejdenbergH40 Kort-1 (820)34:08+2:045:37
5Margareta LemoineD60 Motion (303)35:46+2:5011:14
6Lars-Erik LiljeströmH55 Motion (262)36:07+7:009:10
8Lasse JanssonH55 (967)35:19+2:166:28
10Gunnar JernbergH70 Motion (294)42:03+8:2712:07
10Kristin BomanD20 (349)49:07+13:088:34
11Felix SilverH14 (1160)26:32+5:036:16
11Doris WibergD75 (210)38:19+7:5613:29
11Erik HållströmH20 (281)57:19+11:037:27
12Gunnar EricssonH70 Kort (920)26:32+2:478:57
12Mikael LiljeOpen 6 (571)54:55+13:479:15
13Per HållströmOpen 12 (366)1:08:01+11:396:49
13Rasmus SöderbergH14 Kort (375)26:17+7:198:50
16Ebba OttossonD12 (1025)23:24+3:297:10
17Amanda StroppU2 (1872)20:44+3:177:45
17Helena HemströmD65 (320)40:03+13:0412:19
17Jan MobergH45 Kort-2 (992)30:45+4:275:59
19Anders EnmarkH55 (967)37:49+4:466:55
19Ann-Margret PerssonD75 (210)49:55+19:3217:34
20Helen WalfridssonD21 Kort-1 (837)41:47+9:588:01
20Maria HållströmD45 Kort-1 (747)32:35+6:159:31
22Sara ÅbomD12 (1025)24:31+4:367:31
23Lars ÅbomH65 Motion (231)57:36+24:2015:52
24Ann-Sofi KarlssonD21 Kort-1 (837)42:25+10:368:08
24Nils LemoineOpen 10 (422)49:23+16:3011:42
24Monica BomanD50 (838)35:43+6:238:31
25Helena BacklundD40 Kort-2 (637)33:27+8:438:16
25Lillemor ForsbergD75 (210)52:42+22:1918:33
26Ingemar StålbergH45 Kort-2 (992)31:54+5:366:13
27Emma HållströmD18 Elit (551)49:04+9:037:45
31Åsa JernbergD35 Kort (631)38:01+11:368:21
31Jakob SjöbergH15 (929)37:03+8:516:39
32Hans LemoineH55 Kort (872)30:31+5:377:20
33Karin BergströmD60 Kort (442)40:20+13:0913:08
34Jan AnderssonH50 Kort-2 (763)33:00+6:047:16
34David JernbergU1 (2187)16:15+3:438:14
35Helena LiljeströmD45 Motion (966)42:19+12:3911:20
35Sofia HemströmOpen 2 (501)49:41+22:4312:56
40Patrik SvedbergH40 (1146)47:11+10:446:14
40Elisabet EnmarkD50 (838)38:03+8:439:04
43Caroline OttossonD45 Motion (966)43:52+14:1211:45
43Erik BomanH21 Elit 2 (662)1:17:43+10:056:00
44Tommy BergerOpen 9 (584)1:03:00+28:548:28
45Christina LiljeD45 Kort-1 (747)37:52+11:3211:04
49Mats HemströmH60 Kort (990)35:12+8:269:15
49Stefan JernbergOpen 5 (2438)33:37+8:149:26
50Mårten OlssonH18 Elit 2 (534)54:27+15:177:44
51Patrik OttossonH50-2 (739)45:43+12:127:37
54Helena StroppD35 Kort (631)41:27+15:029:06
55Anders L OlssonH50-2 (739)46:58+13:277:50
58Josefin StroppU1 (2187)17:20+4:488:47
58Anders EkH60 Kort (990)35:58+9:129:27
62Ulrika SilverD45 Kort-1 (747)41:00+14:4011:59
62Alfred LiljeströmH14 (1160)33:21+11:527:53
63Casper StålbergU1 (2187)17:29+4:578:52
63Ingela ErikssonD50 (838)41:15+11:559:50
65Elin BogrenD21 Motion (510)59:20+26:4413:23
71Mikael SilverH45 Motion (509)1:06:41+31:0312:49
71Marie EliassonD55 Motion (356)1:57:50+1:22:4237:10
72Axel HejdenbergH11 (1108)28:42+11:058:59
73Fredrik WikstenH45 Kort-2 (992)36:33+10:157:07
73Erik OlssonH18 Elit 2 (534)59:43+20:338:29
73Anette SjöbergD50 (838)43:05+13:4510:16
76Petra JonssonOpen 2 (501)1:35:57+1:08:5924:59
77Albin BogrenH35 Kort (1001)50:05+17:357:33
77Albin SjöhedH21 Elit 2 (662)1:23:36+15:586:28
83Lars SpånbergH50 Kort-2 (763)39:41+12:458:44
90Tua OffrellU1 (2187)18:41+6:099:29
90Anna BerggrenD40 (496)1:00:19+31:2611:56
92Lucas SöderbergH11 (1108)30:18+12:419:29
95Pernilla ErikssonD21 Kort-1 (837)52:50+21:0110:08
103Simon SjöhedH21 Elit 2 (662)1:30:42+23:047:01
105Lena ÅbomD45 Motion (966)56:22+26:4215:06
105Jacob LiljeH10 (1337)20:06+8:548:39
111Signe WikstenD10 (1269)23:10+9:2610:37
123Mikael PerssonH45-1 (730)1:04:44+29:009:26
124Emma LiljeD14 (924)49:11+25:0912:14
128Linda ErikssonD21 Kort-1 (837)1:00:24+28:3511:35
130Jens ÅkermanH21 Kort-1 (1006)1:10:53+33:558:46
132Harald KnutsenH55 (967)55:37+22:3410:11
133Elvira SilverD16 (875)58:33+29:4712:25
149Christer SegerquistH60 Kort (990)45:38+18:5212:00
157Jonatan SöderbergH35 Kort (1001)1:03:20+30:509:33
170Isak BerggrenH14 (1160)48:57+27:2811:34
178Nils OttossonH16 (1024)59:26+31:4110:09
184Hans-Erik ErikssonH65 Kort (958)1:08:37+43:0920:14
325Monika KnutsenOpen 5 (2438)56:10+30:4715:46
541Irina NilssonOpen 3 (2726)1:42:03+1:18:5759:19
Ellen BogrenInskolning (2140)fullföljt
Hanna JernbergInskolning (2140)fullföljt
My OffrellInskolning (2140)fullföljt
Rie OffrellInskolning (2140)fullföljt
Ellen WikstenD15 (801)ej godkänd
Viggo BerggrenH11 (1108)ej start
Sven-Åke WindahlH65 Kort (958)ej start
Linus ÅbomU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser