Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Halmstad OK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Loke AgmarkenH20 (281)46:166:01
3Noah EnbergU2 (1872)18:12+0:456:48
5Lotta EnbergD40 Motion (764)34:24+4:199:06
9Jan-Olof SvenssonOpen 8 (1300)29:48+3:296:20
13Ernie BroströmH75 (592)37:14+10:1710:31
15Fredrik PerssonH40 Kort-1 (820)38:07+6:036:16
15Klara PerssonD13 (1017)31:51+5:378:06
18Margareta JohanssonD60 (365)33:36+9:549:51
19Fredrik EnbergH40 Motion (456)51:40+10:329:06
26Albin PerssonH14 (1160)28:13+6:446:40
27Mårten WikströmH50 Kort-1 (778)35:36+6:287:45
31Stig JohanssonH80 (240)52:36+23:4617:49
32Jenny BackOpen 12 (366)1:26:51+30:298:42
35Lovisa LagerD15 (801)35:51+8:508:01
42Inger BengtssonD75 (210)1:23:49+53:2629:30
46Lars DavidssonH45-2 (713)48:14+12:217:01
48Sara JägstedtD35 Motion (351)55:31+28:3414:07
52Stefan AgmarkenH45 Kort-2 (992)34:18+8:006:41
58Mikael LundqvistH40 (1146)49:36+13:096:34
58Emma PerssonD10 (1269)19:27+5:438:55
59Erik JohanssonH21 Elit 2 (662)1:20:27+12:496:13
60Maria PetterssonD40 Motion (764)48:20+18:1512:47
63Emil JägstedtH13 (1083)35:22+15:578:54
65Nils Wallentin TärkH21 Elit 2 (662)1:21:52+14:146:20
71Kristina PerssonOpen 3 (2726)37:54+14:4822:02
72Magdalena JohanssonD45 Kort-2 (681)40:12+14:1811:45
83Martin JohanssonH40 Kort-1 (820)49:45+17:418:11
100Johanna HolménD21-1 (652)1:11:22+24:499:25
106Börje KarlssonH75 (592)1:12:57+46:0020:36
108Erik MemmiH21 Elit 2 (662)1:31:43+24:057:05
112Albin JägstedtH12 (1032)31:35+13:5510:03
116Katarina RingD45 Motion (966)57:30+27:5015:24
121Arvid LundqvistH14 (1160)40:44+19:159:37
124Lovisa RingD16 (875)55:50+27:0411:51
136Paulina JägstedtD16 (875)59:16+30:3012:34
139Håkan AnderssonH40 (1146)1:02:23+25:568:15
140Therese EkströmD21 Kort-2 (742)1:29:02+55:5616:49
144Jacob EnbergH16 (1024)50:19+22:348:36
152Mattias JägstedtH40 (1146)1:03:46+27:198:26
158Peter-Paul GaudenzOpen 3 (2726)44:11+21:0525:41
167Gustav LundqvistH11 (1108)43:15+25:3813:33
177Hugo OskarssonH15 (929)1:28:14+1:00:0215:52
189Fredrik EkströmH35 Kort (1001)1:18:13+45:4311:47
190Love GaudenzH11 (1108)53:36+35:5916:48
192Lars AnderssonH65 Kort (958)1:25:26+59:5825:12
215Gabriel EkströmH10 (1337)34:19+23:0714:47
299Christer OskarssonOpen 5 (2438)53:30+28:0715:01
314Vilma RingU2 (1872)42:22+24:5515:52
356Helena GaudenzOpen 3 (2726)58:11+35:0533:49
368Finn GaudenzOpen 3 (2726)59:30+36:2434:35
Frej GaudenzU1 (2187)ej godkänd
Elliot JägstedtH10 (1337)ej godkänd
Kalle JohanssonH21 Elit 2 (662)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser