Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Hagen

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erik WidmarkH17-20 Kort (293)37:25+1:356:40
4Britta SahlD80 (39)43:16+10:1517:02
5Johan KindbomH16 Kort (197)39:25+6:429:36
7Henrik ReisenOpen 4 (995)41:51+2:548:37
7Lotta StigsdotterD55 Kort (582)29:58+3:189:40
10Jan SahlH55 Motion (262)37:48+8:419:35
11Gunnel HultqvistD60 Motion (303)41:48+8:5213:08
16Karl Evert SvenssonH65 (766)37:28+7:038:01
16Maria SahlénD35 (286)49:52+9:168:06
17Lars HolmbergH55 (967)37:26+4:236:51
18Michael PerssonH21 Motion (406)1:03:27+15:219:14
19Inger WesterbergD60 (365)34:03+10:219:59
19Stig SahlH80 (240)42:52+14:0214:31
21Ola LundhH55 (967)38:13+5:106:59
22Oscar StombergH18 (472)50:18+14:557:41
23Daniel BogrenH16 (1024)33:06+5:215:39
25Eva Rabe MagnussonD55 (669)35:41+5:279:13
30Anton CarlssonH13 (1083)29:54+10:297:31
34Stefan OlssonH55 Motion (262)49:57+20:5012:40
36Annelie HallqvistD45 Motion (966)42:25+12:4511:22
38Mark ReisenH55 Motion (262)52:09+23:0213:14
38Kerstin LarssonD50 Motion (592)47:56+16:5813:44
39Anders ErikssonH60 (671)39:53+10:017:55
43Håkan EggertH55 Motion (262)56:27+27:2014:19
43Hedvig ReisenD18 (475)59:06+15:5911:04
45Uno MagnussonH60 (671)41:25+11:338:14
51Björn SahlH21 Motion (406)1:16:18+28:1211:06
52Maria WidmarkD50 (838)39:51+10:319:30
54Anna StombergD45 Kort-2 (681)36:20+10:2610:37
57Emma AhlénD10 (1269)19:24+5:408:53
58Stefan StombergH55 Kort (872)33:25+8:318:01
59Marcus CarlssonH16 (1024)36:46+9:016:17
60Karin Andersson (Nyström)Open 1 (777)38:12+18:3013:47
62Evamarie LundahlD60 (365)51:15+27:3315:01
63Tommy WesterbergH60 Kort (990)36:25+9:399:35
64Tilde HermanssonU2 (1872)24:12+6:459:03
66Annica HöckergårdOpen 10 (422)1:14:30+41:3717:39
70Carina LundhD50 Motion (592)57:38+26:4016:30
71Lena ReisenD50 Kort (901)37:09+13:1511:49
71Niklas SahlénOpen 8 (1300)40:07+13:488:32
78Pär LarssonH40 Motion (456)1:26:16+45:0815:12
78Jens NyströmH21 Kort-2 (1030)58:43+20:067:19
79Ida RoosD15 (801)43:50+16:499:48
80Anders KindbomH45-1 (730)50:59+15:157:25
80Hampus SahlénU2 (1872)24:46+7:199:16
85Ann NyströmD55 Kort (582)46:09+19:2914:53
86Nina AhlénD40 (496)55:02+26:0910:53
93Emma KindbomD20 Elit (499)1:23:50+37:1111:00
98Maria BogrenOpen 8 (1300)42:26+16:079:01
98Carl HolmbergH18 Elit (573)59:38+19:557:20
101Hampus NyströmH18 Elit (573)59:58+20:157:22
113Hans TuvessonH60 (671)1:00:24+30:3212:00
113Per CarlssonH45 Kort-2 (992)41:45+15:278:08
116Harri ViinamäkiOpen 8 (1300)44:58+18:399:34
122Johan HolmbergH15 (929)54:39+26:279:49
124Ewa HolmbergD50 Kort (901)47:56+24:0215:15
124Lena Carlsson TellD45 Motion (966)59:27+29:4715:56
127Niclas WesterbergH21 Kort-2 (1030)1:07:56+29:198:28
135Malin KindbomD13 (1017)58:30+32:1614:53
138Linus AhlénH13 (1083)48:24+28:5912:11
142Mats KarlssonH45-1 (730)1:30:47+55:0313:14
154Marcus HermanssonH15 (929)1:09:49+41:3712:33
193Jan SveideH55 (967)2:24:19+1:51:1626:25
200Greger AhlénH40 (1146)1:17:20+40:5310:14
250Annelie ÖsterlundOpen 3 (2726)50:09+27:0329:09
Jonatan SahlénInskolning (2140)fullföljt
Vilma WesterbergInskolning (2140)fullföljt
Ylva JanssonD65 Motion (243)ej godkänd
Styrbjörn JanssonH70 (607)ej godkänd
Jesper LindströmH20 (281)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser