Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Enen

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Torbjörn NorénOpen 6 (571)42:57+1:497:14
8Hampus PerssonH14 Kort (375)24:42+5:448:18
21Camilla AdlertegOpen 11 (308)1:02:28+29:3311:09
25Malva SteenD16 (875)35:07+6:217:27Ladda ner rutt i gpx-format
26Samuel NorénOpen 6 (571)1:00:36+19:2810:13
54Kajsa UppstenD14 Kort (312)45:33+22:5314:56
55Morten IngwersenOpen 6 (571)1:12:58+31:5012:18
60Kristina WåhlinD60 Kort (442)47:42+20:3115:32
64Tilde IngwersenU1 (2187)17:32+5:008:54
73Adam LiljaH18 (472)1:13:48+38:2511:17
79Birgitta PetersenD55 Kort (582)44:30+17:5014:21
79Theodor LindbergH18 (472)1:19:18+43:5512:07
84Alf JernbergH55 (967)47:37+14:348:43
87Tommy WåhlinH65 (766)47:46+17:2110:13
88Gustav NordforsH18 (472)1:29:55+54:3213:44
90Simon BernerssonOpen 9 (584)1:31:12+57:0612:15
91Mats BernerssonOpen 9 (584)1:32:14+58:0812:23
91Fabian SteenH20 Elit (617)1:21:26+28:067:39
102Jan-Olov RaskH70 Kort (920)37:01+13:1612:30
103Ville FontellH15 (929)50:59+22:479:10
109Eva Lander PerssonOpen 4 (995)1:12:14+33:1714:53
109Mats LiljaH60 Kort (990)40:49+14:0310:44
112Jonatan PerssonU1 (2187)19:07+6:359:42
120Patrik SteenH45-2 (713)1:10:15+34:2210:14
120Elisabet Lindblom LarssonD45 Kort-2 (681)58:49+32:5517:11
131Clary BernerssonD45 Kort-2 (681)1:13:59+48:0521:37
132Anders GustavssonH45-2 (713)1:18:17+42:2411:24
135Matilda PerssonD10 (1269)25:20+11:3611:37
135Emma BernerssonD16 (875)58:57+30:1112:30
147Rasmus SteenH21-2 (800)1:46:32+52:0110:15
151Mona UppstenD45 Motion (966)1:07:21+37:4118:03
152Patrik LanderOpen 5 (2438)41:29+16:0611:39
158Samuel NorénH16 (1024)53:10+25:259:05
160Damon GrootOpen 5 (2438)41:47+16:2411:44
165Erik BernerssonH12 (1032)38:15+20:3512:10
181Elias LarssonH15 (929)1:39:38+1:11:2617:55
187Viggo IngwersenH11 (1108)51:56+34:1916:16
221Jakob LiljaOpen 8 (1300)59:11+32:5212:35
225Hillevi LarssonD10 (1269)40:15+26:3118:27
281Anna-Karin IngwersenOpen 5 (2438)52:02+26:3914:36
503Karin LarssonOpen 3 (2726)1:20:30+57:2446:48
Vega SigurdsonInskolning (2140)fullföljt
Anders SvenssonH65 Motion (231)ej godkänd
Mattias OlofssonH21-2 (800)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser