Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Hällen

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnus JanssonH40 Motion (456)41:087:15
2Peter ÖbergOpen 9 (584)36:31+2:254:54
4Arvid LinderH18 Elit 2 (534)42:53+3:436:06
6Simon LarssonH18 Elit (573)42:19+2:365:12
7Mikael KindbornH50-1 (836)38:48+6:076:08
9Bo JanssonH65 Motion (231)47:25+14:0913:03
13Camilla LarssonChallenge D 5 (445)41:31+8:528:21
13Johanna EngströmD21 Elit (365)1:11:23+12:326:54
20Anders KarlssonH35 Kort (1001)40:50+8:206:09
21Hugo KindbornH13 (1083)28:54+9:297:16
22Hans ÖbergH65 Kort (958)30:33+5:059:00
23Andréas EiderbäckOpen 1 (777)30:57+11:1511:10
24Sara ÖbergD35 Kort (631)36:53+10:288:06
26Jonas EngströmH21 Elit 2 (662)1:15:15+7:375:49
26Per ÖbergH35 Kort (1001)42:03+9:336:20
28Filip EliassonH12 Kort (228)30:59+16:1413:21
32Mikael JanssonH40 Motion (456)54:52+13:449:40
33Tobias KjellH35 Kort (1001)43:19+10:496:32
35Jonatan LageOpen 7 (1692)27:18+7:468:41
51Linnéa GustafssonD16 (875)40:00+11:148:29
55Andreas ZeijlonH21 Kort-1 (1006)56:07+19:096:56
60Kamilla KjellD35 Motion (351)1:04:24+37:2716:23
64Rasmus ÖbergH10 (1337)17:01+5:497:20
66Elsa LinderD13 (1017)42:29+16:1510:48
70Matilda LarssonD15 (801)42:24+15:239:29
72Terese WängdahlD21-1 (652)1:06:00+19:278:43
78Roger NorbergH45 Kort-1 (980)43:15+12:478:18
85Molly EliassonD10 (1269)21:39+7:559:55
87Emma ÖbergOpen 7 (1692)31:10+11:389:55
89Tomas ÖbergH35 Kort (1001)51:50+19:207:49
93Johanna ÖbergOpen 7 (1692)31:36+12:0410:03
96Stefan GustafssonH55 (967)48:45+15:428:55
98Emil ÖbergU1 (2187)18:47+6:159:32
98Hampus MöllerH21-2 (800)1:22:41+28:107:57
106Isak EiderbäckU1 (2187)18:54+6:229:35
111Oskar KällmanH15 (929)52:10+23:589:22
113Mikael LarssonH45 Kort-1 (980)47:27+16:599:06
117Eva KindbornD45 Kort-1 (747)52:11+25:5115:15
120Maria ZeijlonD45 (859)48:24+20:4010:38
123Jenny KällmanD40 Kort-1 (655)1:07:26+41:0716:14
126Karin LinderD45 Kort-1 (747)56:14+29:5416:26
127Frida ZeijlonD16 (875)56:02+27:1611:53
132Åsa LarssonD45 Kort-1 (747)1:00:13+33:5317:36
141Mattias ZeijlonH50-1 (836)1:07:01+34:2010:37
150Vilma JohanssonD11 (851)1:02:53+45:1621:23
152Nils LinderH50-1 (836)1:13:41+41:0011:40
162Mats JohanssonOpen 5 (2438)41:52+16:2911:45
185Gustav NorbergH13 (1083)1:00:48+41:2315:18
190Lukas EiderbäckU2 (1872)30:33+13:0611:26
194Anna Skårstedt JohanssonOpen 5 (2438)44:06+18:4312:23
200Annika KällmanD12 (1025)1:06:49+46:5420:29
209Oliver EiderbäckH10 (1337)32:56+21:4414:11
227Melvin JohanssonU2 (1872)32:42+15:1512:14
487Kerstin PerssonOpen 3 (2726)1:14:07+51:0143:05
Albin JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Ingalisa ÖbergInskolning (2140)fullföljt
Linn PetterssonD21-1 (652)ej start
Beatrice ErikssonD15 (801)ej start
Björn WistrandH21-2 (800)ej start
Oskar SvenssonH45 Kort-1 (980)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser