Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Härlövs IF

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Camilla CarlssonD45 Motion (966)39:46+10:0610:39
22Axel DüringH12 Kort (228)27:37+12:5211:54
29Jörgen KarlssonH50 Motion (409)52:25+14:3711:03
38Irmalinn NilssonD16 (875)38:00+9:148:04
40Alma LeijonD15 (801)36:43+9:428:12
42Malin LeijonD40 Kort-1 (655)37:31+11:129:02
44Bea SpjuthD16 Kort (253)1:13:58+43:3218:18
44Helena AnderssonD45 Kort-2 (681)34:45+8:5110:09
45Niklas NilssonH45-1 (730)46:26+10:426:46
48Magnus NilssonOpen 12 (366)1:38:59+42:379:55
48Sofia DahlD18 Elit 2 (265)1:26:10+35:0614:14
48Caroline LindelöwD21-2 (671)1:05:54+17:509:01
57Stina GunnarssonD60 Kort (442)45:40+18:2914:52
58Alicia SpjuthD14 Kort (312)54:38+31:5817:54
64Bengt LeijonH50 Motion (409)1:14:00+36:1215:36
64Gustav NilssonH14 Kort (375)48:56+29:5816:28
73Axel TenghagenH12 (1032)26:20+8:408:23
77Clara DahlD15 (801)43:44+16:439:47
82Robert SpjutOpen 6 (571)1:33:58+52:5015:50
83Marie NilssonD40 Kort-1 (655)45:31+19:1210:58
83Magnus TenghagenH45-1 (730)51:04+15:207:26
91Maria TuressonD45 Kort-2 (681)43:40+17:4612:46
92Maja TenghagenD15 (801)46:30+19:2910:24
97Linnea LeijonD13 (1017)48:44+22:3012:24
97Susanne KarlssonD45 Kort-2 (681)44:59+19:0513:09
100Kerstin DahlD45 Motion (966)54:46+25:0614:40
102Adam SpjuthU2 (1872)25:46+8:199:39
108Thomas LåstbomH45-1 (730)58:38+22:548:32
120Lena DanielssonOpen 5 (2438)39:35+14:1211:07
124Casper TuressonH11 (1108)34:40+17:0310:52
142Melvin NilssonH14 (1160)43:01+21:3210:10
144Carina ThynellD45 (859)1:01:36+33:5213:32
145Alfred LeijonH10 (1337)22:46+11:349:48
150Samuel LåstbomH15 (929)1:05:50+37:3811:50
170Lars DahlH45 Kort-1 (980)1:02:52+32:2412:03
181Erik PerssonH35 Kort (1001)1:13:11+40:4111:02
214Helen NilssonOpen 7 (1692)42:53+23:2113:39
231Torgny ÅstedtOpen 7 (1692)44:37+25:0514:12
275Kerstin ÅstedtOpen 3 (2726)51:38+28:3230:01
291Ronja KarlssonU2 (1872)38:57+21:3014:35
406Kajsa NilssonOpen 5 (2438)1:05:59+40:3618:32
Erik DüringU1 (2187)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser