Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hässleholms OK

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Annika EngelD50 Kort (901)30:50+6:569:49
22Jan KarlssonOpen 7 (1692)25:41+6:098:10
22Britt ÅkessonD65 Motion (243)1:02:26+22:1820:04
25Linnea RydlundD12 (1025)24:48+4:537:36
34Eva EskilssonD70 Kort (357)40:20+12:2116:27
39Emmy HelmerssonD18 Elit 2 (265)1:14:17+23:1312:16
42Nellie RydlundD14 (924)35:15+11:138:46
44Andreas PernetunH45 Motion (509)58:31+22:5311:15
45Yvonne AnderssonD55 Kort (582)38:14+11:3412:20
47Carina RydlundD45 (859)37:25+9:418:13
49Helena KristianssonD45 Kort-2 (681)35:14+9:2010:18
56Hans LarssonH65 Kort (958)33:48+8:209:58
56Robin WibergH14 Kort (375)40:35+21:3713:39
64Anders NilssonOpen 7 (1692)30:08+10:369:35
70Mia HallabroD45 Motion (966)47:49+18:0912:49
72Connie RoslundH65 Kort (958)34:51+9:2310:16
74Roger SvenssonH45 Motion (509)1:07:18+31:4012:56
76Eleonore BjerstedtD21 Kort-1 (837)50:07+18:189:37
82Simon BjörckH12 (1032)27:21+9:418:42
86Erika BjörckD40 Kort-1 (655)45:35+19:1610:59
89Maria PernetunOpen 4 (995)1:07:25+28:2813:54
90Emelie AnderssonD21 Kort-1 (837)52:10+20:2110:00
91Per AndénH50 Kort-1 (778)46:49+17:4110:11
95Ludvig HallabroH16 (1024)42:35+14:507:16
96Ivar HelmerssonH13 (1083)39:17+19:529:53
96Nils HelmerssonH45-1 (730)55:37+19:538:06
104Lars HallabroH50-2 (739)59:26+25:559:55
106Åke OlssonH70 (607)1:06:41+37:2916:42
111Tomas NilssonH50-2 (739)1:02:00+28:2910:21
114Erik NordqvistH21 Kort-2 (1030)1:03:37+25:007:56
116Marie KempffOpen 1 (777)56:17+36:3520:19
116Maria HelmerssonD40 Kort-1 (655)56:31+30:1213:37
118Anton SvenssonH15 (929)54:24+26:129:47
121Cecilia SvenssonD45 Motion (966)58:07+28:2715:34
122Daniel KempffOpen 7 (1692)34:30+14:5810:59
133Klas  WibergOpen 3 (2726)42:32+19:2624:43
152Matts AnderssonH55 Kort (872)51:02+26:0812:16
153Simon EngelH21-1 (853)1:39:20+43:549:44
168Joel BjerstedtH35 Kort (1001)1:06:52+34:2210:05
193Carl PernetunH13 (1083)1:06:36+47:1116:46
197Amanda WibergD10 (1269)32:45+19:0115:01
215Noah PernetunH13 (1083)1:36:16+1:16:5124:14
218Clara SvenssonD10 (1269)36:22+22:3816:40
258Eva WibergOpen 3 (2726)50:51+27:4529:33
286Helen SidemyrOpen 3 (2726)52:36+29:3030:34
Ludvig PernetunOpen 4 (995)ej godkänd
Edvin SidemyrH14 Kort (375)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser