Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Södertälje-Nykvarn OF

114 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonOpen 9 (584)34:064:35
1Mats HellstadiusH55 (967)33:036:03
2Göran LarssonH80 (240)29:33+0:4310:01
2Katarina BorgD50 (838)29:25+0:057:01
3Jakob EnmarkOpen 9 (584)39:19+5:135:17
4Olof SmittH45-1 (730)38:23+2:395:35
5Karin IsraelssonChallenge D 5 (445)33:25+0:466:43
5Sofia HeldtD45 (859)29:19+1:356:26
6Johan RydingH17-20 Kort (293)39:30+3:407:03
6Lisa HeldtD14 Kort (312)25:08+2:288:14
8Ivar LundanesH21 Elit (372)1:08:39+3:184:55
9Kari EnckellOpen 7 (1692)23:28+3:567:28
10Jan BrunnerH20 Elit (617)59:26+6:065:35
11Annika BygdénD45 Kort-1 (747)30:28+4:088:54
12David BorgH14 (1160)26:33+5:046:16
13Kerstin FrencknerD65 (320)38:04+11:0511:42
14Barbro HolmbergD65 Motion (243)56:34+16:2618:11
15Kristina JohanderD35 Kort (631)33:51+7:267:26
15Klara BorgD12 (1025)23:20+3:257:09
15Jesper SjöblomH20 Elit (617)1:00:04+6:445:39
15Johan Ek-LarssonH21 Elit 2 (662)1:12:35+4:575:37
16Urban LarssonH50 Kort-2 (763)30:13+3:176:39
16Anna KindlundhD20 Elit (499)55:51+9:127:20
17Lovisa WestbomD35 Kort (631)34:36+8:117:36
19Jens MolinH35 Kort (1001)40:37+8:076:07
20Karin AlmströmD70 Kort (357)36:29+8:3014:53
22Lovisa BorgD10 (1269)16:58+3:147:46
23Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Elit (499)56:57+10:187:29
23EvaLena EricsonD55 (669)35:22+5:089:08
24Jo StevensonD35 (286)52:04+11:288:27
24Mildred PetterssonD14 Kort (312)31:29+8:4910:19
26Kent OhlssonH21 Elit (372)1:13:15+7:545:15
27Joakim AndénH20 Elit (617)1:02:11+8:515:50
29Mats LiwellH35 Kort (1001)42:14+9:446:22
30Lars BygdénH35 Kort (1001)42:21+9:516:23
30Erik MånssonH11 (1108)23:56+6:197:30
31Jonas BorgH21 Kort-1 (1006)50:16+13:186:13
32Mats RydbergChallenge H 5 (390)47:03+18:489:22
34Stina BygdénD11 (851)28:10+10:339:34
36Arne AlmströmH70 Kort (920)29:47+6:0210:03
36Anna EkD50 (838)37:31+8:118:57
37Marianne PetterssonD45 (859)36:28+8:448:00
38Daniel BringbyH45 Kort-1 (980)38:01+7:337:17
39Sofie OhlssonD16 (875)38:40+9:548:12
41Lars MårsellH65 Motion (231)1:20:53+47:3722:16
43Jonathan AhlsénH18 (472)58:43+23:208:58
44Monica MildD55 Motion (356)1:00:40+25:3219:08
45Emil EnckellOpen 4 (995)55:21+16:2411:24
45Lennart BorgH35 Kort (1001)44:46+12:166:45
47Patrik RoosH20 (281)1:19:24+33:0810:20
49Kristin WillamoD18 (475)59:56+16:4911:13
51Frida Jönsson HellstadiusD21 Elit (365)1:20:12+21:217:45
52Margareta LundD55 Kort (582)39:38+12:5812:47
52Ludvig ErikssonH21 Elit 2 (662)1:19:20+11:426:08
55Tomas NorlénH60 Kort (990)35:46+9:009:24
56Liv WillamoD55 Motion (356)1:07:16+32:0821:13
58Kari EklundChallenge H 10 (442)1:14:41+28:337:43
59Sofia SmittD45 Kort-1 (747)40:51+14:3111:56
59Ralph StreetH21 Elit (372)1:20:34+15:135:46
60Jeanette EnckellD45 (859)39:44+12:008:43
60Sofia WigleD14 (924)37:38+13:369:21
61Joakim ErikssonH55 (967)44:08+11:058:04
62Moa Leijon LindD21 Elit (365)1:26:14+27:238:20
62Wilmer NessH14 Kort (375)45:05+26:0715:10
63Axel RystedtH11 (1108)28:15+10:388:51
70Martin LampinenH35 Kort (1001)48:42+16:127:20
71Maria KleijnD45 (859)40:23+12:398:52
76Emma EnckellU1 (2187)17:57+5:259:06
83Bengt MattiassonH70 (607)53:55+24:4313:30
89Jennie MolinOpen 3 (2726)39:29+16:2322:57
90Vidar MoldinH10 (1337)18:39+7:278:02
98Marie HäggstrandD50 (838)48:14+18:5411:30
98Martin BygdénH14 (1160)36:54+15:258:43
100Lars-Gunnar AndénH60 Kort (990)40:02+13:1610:32
101Staffan HolmbergH65 (766)51:39+21:1411:03
103Weine JohanssonH70 Kort (920)37:11+13:2612:33
103Gunnar ErikssonH55 (967)49:52+16:499:07
104Martin MoldinH35 Kort (1001)54:32+22:028:13
106Svante SandbergH60 Kort (990)40:16+13:3010:35
108Anne-Marie WigleD45 (859)45:59+18:1510:06
114Christer AndénH60 Kort (990)41:40+14:5410:57
115Annelie MoldinD40 Kort-1 (655)55:17+28:5813:19
117Ella LiwellD11 (851)43:26+25:4914:46
127Marlene NessD45 Kort-1 (747)56:33+30:1316:32
128Mattias PetterssonH35 Kort (1001)58:05+25:358:45
132Alexander RydbergU1 (2187)19:39+7:079:58
135Henrik WillamoH16 (1024)47:29+19:448:07
140Johan R JohanderH35 Kort (1001)1:00:06+27:369:03
140Camilla PetterssonD45 Motion (966)1:04:29+34:4917:17
141Thomas KarlssonH60 Kort (990)44:45+17:5911:46
146Oskar Ek-LarssonH21 Kort-1 (1006)1:16:22+39:249:27
146Christoffer AhlsénH16 (1024)51:14+23:298:45
150Per MolinH60 Kort (990)45:45+18:5912:02
159Annamari SjöblomD50 (838)1:15:12+45:5217:56
160Josefin PetterssonD15 (801)2:15:57+1:48:5630:24
161Tore EklundH55 (967)1:06:10+33:0712:07
165Frode SmittH10 (1337)24:20+13:0810:29
186Anna BringbyOpen 7 (1692)39:57+20:2512:43
192Kent KarlssonH60 Kort (990)1:01:38+34:5216:13
199Alexander AhlsénH12 (1032)1:11:50+54:1022:52
207Boel RystedtOpen 7 (1692)42:02+22:3013:23
225Edvin PetterssonH10 (1337)38:47+27:3516:43
228Katja SmittU1 (2187)23:27+10:5511:54
282Tilde LampinenU1 (2187)25:25+12:5312:54
316Monica Lindquist MöllerOpen 7 (1692)1:03:21+43:4920:10
333Hanna MoldinU2 (1872)50:25+32:5818:52
352Barbro AhlsénOpen 3 (2726)57:58+34:5233:42
Oskar LiwellInskolning (2140)fullföljt
Ines MolinInskolning (2140)fullföljt
Isak Westbom LampinenInskolning (2140)fullföljt
Leif BergmanH55 Motion (262)ej godkänd
Per-Göran MånssonOpen 8 (1300)ej godkänd
Erik WigleH16 (1024)ej godkänd
Amanda KleijnD16 (875)ej godkänd
Sven-Anders MelinH21-2 (800)ej start
Stefan PerssonH55 Kort (872)ej start
Monica LandergårdOpen 2 (501)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser