Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Klemmingen

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Monica SvärdD60 Kort (442)32:38+5:2710:37
8Louise-Marie NilssonD65 (320)35:16+8:1710:51
10Sonja FribergD60 Kort (442)33:07+5:5610:47
20Ylva PaavoChallenge D 5 (445)44:21+11:428:55
24Elin PramlidD21 Elit 2 (180)1:25:42+25:599:41
25Knut-Åke HallebroH65 Kort (958)30:51+5:239:06
26Christofer MartinsonH60 Motion (269)40:19+12:1510:55
28Annika DavidssonD55 Kort (582)35:09+8:2911:20
30Sven-Arne NilssonH70 Kort (920)29:04+5:199:49
31Göran DavidssonH65 Kort (958)31:33+6:059:18
33Simon MartinssonChallenge H 10 (442)1:04:00+17:526:37
33Simon JärplingH20 (281)1:10:03+23:479:07
44Kjell NilssonH70 Kort (920)30:45+7:0010:23
45Lisbeth ÅhlundD65 Kort (470)37:55+10:0813:29
50Norna MolinD18 (475)1:00:01+16:5411:14
51Johan HagströmerH18 Elit 2 (534)54:48+15:387:47
54Micael StammH40 Kort-2 (789)46:29+13:117:13
56Björn PramlidH21 Kort-1 (1006)56:13+19:156:57
58Rolf LindblomOpen 3 (2726)36:44+13:3821:21
62Charlotta AskeljungD50 (838)41:09+11:499:49
72Doris NilssonD70 Kort (357)1:59:21+1:31:2248:42
74Kjell-Åke PramlidOpen 10 (422)1:25:22+52:2920:13
89Peter AskeljungH50-1 (836)54:17+21:368:36
90Håkan PalmH21-2 (800)1:20:29+25:587:44
97Ebba AskeljungD21-1 (652)1:10:32+23:599:19
100Örjan SahlH50-1 (836)55:20+22:398:46
101Arne JanssonH50-1 (836)55:21+22:408:46
103Alfred AskeljungOpen 9 (584)1:59:01+1:24:5515:59
103Tove PaavoD21 Kort-2 (742)1:02:24+29:1811:47
111Fred ÅhlundH65 Kort (958)39:20+13:5211:36
116Linnea NordD21-1 (652)1:18:42+32:0910:23
126Oscar VagmanH21-2 (800)1:30:46+36:158:44
128Ebba JärplingD21-1 (652)1:30:34+44:0111:57
135Anders GranbergH21 Kort-1 (1006)1:12:01+35:038:54
139Ann JärplingD50 Kort (901)51:36+27:4216:25
139Göran SvärdH65 Kort (958)43:59+18:3112:58
149Charlotte JohnsonD50 Kort (901)55:14+31:2017:35
157Erik JohnsonH50-1 (836)1:18:39+45:5812:27
165Gun JanssonD50 Kort (901)1:02:06+38:1219:46
167Gunilla SahlD50 Kort (901)1:03:49+39:5520:19
204Olle MolinH14 (1160)1:01:58+40:2914:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser