Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kåre

76 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isac von KrusenstiernaH18 Elit (573)39:434:53
3Sture Roland JosefssonH85 (87)43:28+10:3515:48
4Alma BirklinD14 Kort (312)24:23+1:437:59
5Olle RingiH11 (1108)19:42+2:056:10
7Elsa KaipeD11 (851)21:19+3:427:15
7Albin BergkvistH17-20 Kort (293)41:25+5:357:23
7Vilma Von KrusenstiernaD18 Elit (551)44:20+4:197:00
8Julia Hagelberg NordahlD12 Kort (249)18:40+4:468:17
8Nils ErssonOpen 10 (422)42:00+9:079:57
11Kajsa RisbyD21 Elit (365)1:09:50+10:596:45
12Jonas GustafssonH20 Elit (617)59:31+6:115:35
14Hans Eric RobertssonH85 (87)53:28+20:3519:26
16Eric JohanssonH12 Kort (228)24:46+10:0110:40
16Tove RingiD14 (924)30:52+6:507:40
20Nora NordlundD10 (1269)16:52+3:087:44
21Lisa RisbyD21 Elit (365)1:13:04+14:137:03
23Wille SöderqvistH11 (1108)22:43+5:067:07
23Ida JohnssonD15 (801)33:20+6:197:27
24Matilda MelénD18 Elit 2 (265)1:04:29+13:2510:39
24Vendela SöderqvistD13 (1017)33:48+7:348:36
32Christoffer LindgrenH13 (1083)30:00+10:357:33
33Melker NordgrenH14 (1160)29:36+8:076:59
34Alva RingiD16 (875)37:24+8:387:56
41Kenneth WåhlbergOpen 7 (1692)28:10+8:388:58
42Johannes ÖgrenH16 (1024)35:27+7:426:03
44Olle DalinH11 (1108)26:33+8:568:19
44Walter SöderqvistH10 (1337)15:57+4:456:52
45Melvin LöfgrenH10 (1337)16:01+4:496:54
47Cecilia LindgrenD15 (801)38:44+11:438:39
53Åse KringstadOpen 4 (995)57:01+18:0411:45
54André AnderssonH20 Elit (617)1:10:23+17:036:37
55Hugo AtterbrandH11 (1108)27:58+10:218:46
59Emilia JohnssonD13 (1017)40:32+14:1810:18
61Enni LundbergD11 (851)32:02+14:2510:53
61Klara ErssonD12 (1025)28:18+8:238:40
66Karl GranathH14 (1160)33:42+12:137:58
68Martina MorellOpen 9 (584)1:14:21+40:159:59
70Kajsa MattssonD20 Elit (499)1:11:20+24:419:22
71Ronja JungåkerD18 Elit (551)55:49+15:488:49
71Fredrik MattssonH21 Elit 2 (662)1:23:08+15:306:26
78Helldal ElinOpen 1 (777)43:59+24:1715:52
85Ronja BjörklundD20 Elit (499)1:17:24+30:4510:10
86Emil ÅbergH20 Elit (617)1:19:30+26:107:28
88Rasmus WidelundH11 (1108)29:38+12:019:17
97Jakob WidelundH13 (1083)39:28+20:039:56
98Edvin JohanssonU1 (2187)18:47+6:159:32
105Lina WidelundD10 (1269)22:44+9:0010:25
107Martin MörsellH18 Elit (573)1:01:23+21:407:33
109Eric DanielssonH20 Elit (617)1:29:49+36:298:26
117Gustav ÖgrenH18 Elit (573)1:16:01+36:189:21
120Markus MelénH13 (1083)44:23+24:5811:10
122John GranathH16 (1024)45:22+17:377:45
122Erik BerglundH20 Elit (617)2:02:58+1:09:3811:34
122Leo AlvolinH12 (1032)33:05+15:2510:32
123Oskar KaipeH10 (1337)21:05+9:539:05
125Albin SjöblomH12 (1032)33:16+15:3610:35
128Viktor WallinH16 (1024)46:29+18:447:56
130Ulrika JanssonOpen 7 (1692)35:14+15:4211:13
133Ida AtterbrandU1 (2187)19:42+7:1010:00
154Lucas GranbergH16 (1024)52:05+24:208:54
161Vilma Hagelberg NordahlU1 (2187)20:52+8:2010:35
173Olof OlssonH11 (1108)44:52+27:1514:03
176Hilma DalinD10 (1269)29:27+15:4313:30
183Hugo NybergU1 (2187)21:38+9:0610:58
193Olle GahnshagH11 (1108)54:52+37:1517:11
201Martin DanielssonH16 (1024)1:38:44+1:10:5916:52
204Viggo LindgrenH10 (1337)31:27+20:1513:33
224Olof ErssonH10 (1337)37:48+26:3616:17
232Frida SjöblomU1 (2187)23:32+11:0011:56
Halle GahnshagInskolning (2140)fullföljt
Viktor LindgrenInskolning (2140)fullföljt
Oskar NybergInskolning (2140)fullföljt
Ingrid OlssonInskolning (2140)fullföljt
Ludvig StåbiInskolning (2140)fullföljt
Nils StåbiInskolning (2140)fullföljt
Hilda PermanD11 (851)ej start
Nora HelldalInskolning (2140)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser