Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Löftan

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Patrik CorneliussonH35 Motion (153)40:576:53
2Jesper JohanssonH14 (1160)22:41+1:125:21
4Victor HanssonH12 (1032)18:30+0:505:53
4Torkel DavidssonOpen 12 (366)58:54+2:325:54
7Johanna MobergD35 Motion (351)38:33+11:369:48
14Tobias JohanssonH12 (1032)20:06+2:266:24
14Adrian VartiaH15 (929)33:19+5:075:59
16Mikael NilssonH45 Motion (509)48:06+12:289:15
16Magnus HanssonH40 Kort-1 (820)38:31+6:276:20
25Johanna RönnqvistD35 Motion (351)44:55+17:5811:25
25Jakob MobergH13 (1083)29:45+10:207:29
31Magnus JohanssonH45-2 (713)45:58+10:056:42
38Fredrik OlinderssonH40 Motion (456)57:21+16:1310:06
40Simon CorneliussonH11 (1108)26:08+8:318:11
42Filip HanssonH10 (1337)15:33+4:216:42
51Anna FosseliusD21-1 (652)1:01:42+15:098:09
51Madelene HanssonD40 Motion (764)46:09+16:0412:12
51Johan AntonssonH21-1 (853)1:09:16+13:506:47
52Alice HultinD18 Elit 2 (265)1:30:52+39:4815:01
72Tommy VartiaOpen 5 (2438)36:10+10:4710:09
73Jeanette PerssonD40 Motion (764)51:45+21:4013:41
73Tobias ThorssonH21-1 (853)1:14:25+18:597:17
84Andreas HandinH12 (1032)27:30+9:508:45
87Hugo CorneliussonU2 (1872)25:10+7:439:25
90Liselotte JohanssonD45 Kort-2 (681)43:01+17:0712:34
91Filip SvenssonH18 Elit 2 (534)1:07:52+28:429:39
96Josefin HanningOpen 7 (1692)32:04+12:3210:12
97Annie ErikssonD12 (1025)31:47+11:529:44
103Henrik SvenssonH45-2 (713)1:02:21+26:289:05
110Albin PaulssonH11 (1108)32:54+15:1710:18
112Linda CorneliussonD35 Kort (631)53:14+26:4911:41
127Gunilla GlimténD40 Kort-2 (637)1:50:02+1:25:1827:14
128Katarina VartiaOpen 5 (2438)40:02+14:3911:14
129Anna HandinD45 Kort-2 (681)1:08:54+43:0020:08
134Hugo ÅkerbergH12 (1032)33:49+16:0910:46
134Torbjörn ToresonH70 Kort (920)41:54+18:0914:09
135Johan HanssonH45-2 (713)1:22:22+46:2912:00
136Jonas HultinH45-2 (713)1:23:26+47:3312:09
138Agnes PaulssonU2 (1872)27:42+10:1510:22
144Johanna SvenssonD14 (924)52:21+28:1913:01
146Christer SamuelssonH65 (766)1:13:19+42:5415:41
149Lars-Olof RönnqvistH65 Kort (958)46:22+20:5413:40
152Tomas AxelsonH21-1 (853)1:39:09+43:439:43
163Kerstin YngströmOpen 7 (1692)37:31+17:5911:56
164Axel ErikssonH15 (929)1:16:45+48:3313:48
196Daniel GlimténH16 (1024)1:13:30+45:4512:33
214Bo MånssonOpen 8 (1300)57:09+30:5012:09
226Oskar MobergH10 (1337)38:55+27:4316:46
254Jenny RönnqvistOpen 5 (2438)49:12+23:4913:49
305Jan Eric PerssonOpen 7 (1692)57:37+38:0518:20
319Owe AnderssonOpen 7 (1692)1:06:19+46:4721:07
Bengt HanssonH75 (592)ej godkänd
Christian NilssonH21-1 (853)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser