Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Malmö OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Katarina StejreD50 Motion (592)42:08+11:1012:04
20Marlene BjärehedD35 (286)50:51+10:158:16
21Malin MalmbergD45 Motion (966)40:22+10:4210:49
24Margit GlansD70 Motion (211)1:11:46+31:3424:24
24Åsa AxénD21-2 (671)58:16+10:127:58
25Hannah LarsenD16 Kort (253)58:42+28:1614:31
30Anna IsgrenD21 Motion (510)47:18+14:4210:40
31Jonathan GunnarssonH21 Kort-2 (1030)51:00+12:236:22
32Oskar Jensen SondénH21-1 (853)1:05:34+10:086:25
40Lena PerssonD70 Kort (357)43:12+15:1317:37
40Carolina LandinOpen 11 (308)1:11:33+38:3812:46
42Anders JeppssonH50 Motion (409)57:47+19:5912:11
43Bertil KollénH70 Motion (294)1:12:57+39:2121:01
46Jonas BjärehedChallenge H 5 (390)51:07+22:5210:10
49Jan-Erik GlansH70 Motion (294)1:20:04+46:2823:04
54Anders NilssonOpen 6 (571)1:12:53+31:4512:17
65Lotta MagnussonOpen 5 (2438)35:33+10:109:59
79Arne GustafssonH75 (592)55:40+28:4315:43
83Siri WahlströmD21 Kort-1 (837)50:33+18:449:42
90Johanna BerntssonD35 Kort (631)48:27+22:0210:38
98Håkan GrubbH40 Kort-2 (789)53:08+19:508:15
99Jennica SennebergD40 Kort-1 (655)50:54+24:3512:15
102Håkan BrostH75 (592)1:05:17+38:2018:26
115Gunilla PerssonD50 Kort (901)46:47+22:5314:53
125Mauritz RahnastoH65 (766)1:01:47+31:2213:13
140Karl UtterbackH21 Kort-2 (1030)1:11:47+33:108:57
142Lars JohanssonH60 Kort (990)44:51+18:0511:48
145Linus MalmstenH35 Kort (1001)1:00:43+28:139:09
150Wiviann OttossonD21 Kort-1 (837)1:06:04+34:1512:40
153Kaare HanssonH65 Kort (958)47:43+22:1514:04
156Erik LandinOpen 5 (2438)41:38+16:1511:41
161Marie LarsenD45 Motion (966)1:10:55+41:1519:00
161Sebastian WahlströmH21-1 (853)1:47:51+52:2510:34
175Lisa GrubbOpen 3 (2726)45:29+22:2326:26
180Roland DahlmanH60 Kort (990)54:37+27:5114:22
229Ronny SchalinOpen 8 (1300)1:02:06+35:4713:12
232Sofia JeppssonOpen 3 (2726)49:11+26:0528:35
245Filip NilssonU2 (1872)34:33+17:0612:56
250Hanna NilssonU2 (1872)34:59+17:3213:06
274Matilda JeppssonOpen 5 (2438)51:19+25:5614:24
275Filip PerssonU2 (1872)37:09+19:4213:54
284Love PerssonU2 (1872)38:09+20:4214:17
314Evelina EkelundOpen 7 (1692)1:02:57+43:2520:02
316Malin KarlssonOpen 5 (2438)55:12+29:4915:30
367Stein ØstbyOpen 5 (2438)1:01:29+36:0617:16
368Annika ØstbyOpen 5 (2438)1:01:35+36:1217:17
Simon SennebergInskolning (2140)fullföljt
Håkan MalmgrenH70 Motion (294)ej godkänd
Bengt NygrenH75 (592)ej godkänd
Ingemar TuressonH75 (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser