Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Nackhe

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Elias ZederinU1 (2187)13:05+0:336:38
3Weronica ZederinD45 Kort-2 (681)27:21+1:277:59
7Johan GustafssonH20 (281)53:39+7:236:59
7Elisabet MöllerD21 Motion (510)39:13+6:378:51
10Tomas GunnarssonH21 Motion (406)58:36+10:308:31
11Tilde BlomD12 Kort (249)19:44+5:508:46
15Thomas GeorgssonH60 (671)35:44+5:527:06
17Catarina BengtssonD45 Kort-2 (681)30:53+4:599:01
18Håkan RundqvistH40 Motion (456)51:27+10:199:04
21Hanna BrorsonD16 Kort (253)54:44+24:1813:32
24Jonathan RundqvistH12 (1032)21:31+3:516:51
27Therese BlomOpen 4 (995)51:04+12:0710:31
32Martin SkyggessonH18 (472)53:13+17:508:08
33Sven-Arne BengtssonH55 Motion (262)48:58+19:5112:25
36Jan-Olof ErikssonH55 Motion (262)51:23+22:1613:02
37Göran GustafssonH55 Motion (262)51:49+22:4213:09
38Alvina AxelssonD14 Kort (312)37:26+14:4612:16
41Ellen JohnssonD21 Kort-2 (742)47:51+14:459:02
42Maria JohnssonD50 Motion (592)48:59+18:0114:02
42August BengtssonH20 (281)1:15:34+29:189:50
45Robert BengtssonH50 Kort-1 (778)39:17+10:098:33
48Elias JohnssonH21 Motion (406)1:15:07+27:0110:56
64Fredrik JohanssonH18 Elit (573)51:14+11:316:18
69Tommy JohnssonH55 (967)45:24+12:218:18
83Björn-Olof ValdemarssonH60 (671)49:46+19:549:53
86Anders ZederinH50 Kort-1 (778)45:39+16:319:56
87Johanna RundqvistD18 (475)1:25:15+42:0815:57
89Erik JakobssonH75 (592)58:49+31:5216:36
93Joel JohnssonH21-1 (853)1:17:11+21:457:34
98Fredrik BrorsonH45-2 (713)1:01:30+25:378:57
109Karin NorlanderD40 Kort-2 (637)58:08+33:2414:23
116Malin BrorsonD40 Kort-2 (637)1:04:05+39:2115:51
120Evelina OlssonD15 (801)53:30+26:2911:58
123Adam SjööarvH11 (1108)34:32+16:5510:49
123Jonas JohanssonH50 Kort-1 (778)53:41+24:3311:41
136Karin RundqvistD40 Motion (764)1:08:51+38:4618:12
145Magnus BlomOpen 3 (2726)43:16+20:1025:09
149Matilda RundqvistD15 (801)1:10:22+43:2115:44
170Linus ZederinH12 (1032)39:46+22:0612:39
389Gustav BengtssonU1 (2187)37:34+25:0219:04
498Malin NorlanderOpen 3 (2726)1:18:13+55:0745:28
Samuel BengtssonInskolning (2140)fullföljt
Adam NorlanderInskolning (2140)fullföljt
Krister KarlssonH55 (967)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser