Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Karlskrona SOK

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Frida BerglinOpen 3 (2726)28:09+5:0316:21
5Marie BerglinChallenge D 10 (268)1:05:26+9:376:48
6Magnus LarssonH45 Kort-1 (980)33:02+2:346:20
6Gunnel HenryssonD50 Motion (592)36:35+5:3710:28
12Anders PetterssonH50 Kort-2 (763)29:19+2:236:27
16Emma ZettervallD11 (851)24:47+7:108:25
17Helena GummessonChallenge D 10 (268)1:11:18+15:297:24
19Emil PetterssonH18 (472)49:54+14:317:37
20Ulf JohanssonH50 Kort-2 (763)30:58+4:026:49
22Eva PetterssonD50 (838)35:25+6:058:27
22Elias KronmarU2 (1872)21:09+3:427:55
22Jörgen LarssonH50 Motion (409)51:08+13:2010:47
23Arvid KronmarH14 (1160)27:57+6:286:36
25Emil FolinoH21 Kort-1 (1006)49:11+12:136:05
25Oscar JohanssonH18 Elit (573)46:00+6:175:39
28Linda AllwoodOpen 12 (366)1:22:53+26:318:18
33Linda LarssonD40 Kort-1 (655)35:47+9:288:37
35Jeanette AnderssonD45 Kort-2 (681)33:37+7:439:49
36Linda IngemarssonD40 Kort-1 (655)36:28+10:098:47
37Maja PetterssonD21 Kort-1 (837)44:11+12:228:28
37Thomas AlmqvistH60 Kort (990)33:45+6:598:52
39Håkan AnderssonH50 Kort-2 (763)33:37+6:417:24
39Peter AllwoodChallenge H 5 (390)49:05+20:509:46
41Lovisa JohanssonD15 (801)36:52+9:518:14
44Caroline FredrikssonChallenge D 5 (445)53:53+21:1410:50
46Stefan BerglinOpen 9 (584)1:04:09+30:038:37
47Anne JohanssonD45 Kort-2 (681)35:12+9:1810:17
50Albin HenryssonH18 (472)1:02:09+26:469:30
58Emma LarssonD11 (851)31:47+14:1010:48
59Stefan CaleklintH40 Motion (456)1:06:47+25:3911:46
59Ebba BerglinD15 (801)40:12+13:118:59
61Annika JosefssonD50 (838)40:53+11:339:45
61Jakob WilhelmssonH14 (1160)33:19+11:507:52
68Maja-Stina MalmqvistD70 Kort (357)1:06:37+38:3827:11
69Magnus KronmarH40 Motion (456)1:11:02+29:5412:31
70Tommy OlssonH70 (607)49:13+20:0112:20
71Aymonn AnderssonH70 Kort (920)33:34+9:4911:20
72Monika FredrikssonD40 Motion (764)51:03+20:5813:30
72Gunilla AnderssonD65 Kort (470)46:57+19:1016:42
73Axel HalvarssonH18 Elit (573)53:08+13:256:32
73Magnus JohanssonH45 Kort-1 (980)42:50+12:228:13
76Anders JohanssonH50 Kort-2 (763)38:38+11:428:30
77Björn AnderssonH40 (1146)52:05+15:386:53
79Göran MånssonH55 (967)46:51+13:488:34
84Björn ZettervallH45 Kort-1 (980)43:57+13:298:26
85Hugo LarssonH13 (1083)37:47+18:229:31
87Adam GeorgssonH21-1 (853)1:16:30+21:047:30
88Kristina BerlinD40 Kort-1 (655)46:23+20:0411:10
89Kristina AnderssonD40 Kort-1 (655)46:59+20:4011:19
90Lova KronmarD10 (1269)21:53+8:0910:02
96Leif IngemarssonH70 (607)58:17+29:0514:36
97Moa PetterssonD20 Elit (499)1:40:31+53:5213:12
102Inge GötessonH55 (967)49:37+16:349:05
105Lennart BohmanH70 (607)1:06:26+37:1416:38
115Peter WilhelmssonH50 Kort-2 (763)46:28+19:3210:14
141Johanna WilhelmssonD16 (875)1:02:57+34:1113:21
148Susanna CaleklintOpen 7 (1692)36:38+17:0611:40
148Lisa FolinoD21 Kort-1 (837)1:04:49+33:0012:26
153Olof IngemarssonH40 (1146)1:04:00+27:338:28
172Ronny FredrikssonH45 Kort-1 (980)1:03:25+32:5712:10
179Christer NilssonH65 Kort (958)1:01:39+36:1118:11
257Erik ZettervallU2 (1872)35:50+18:2313:25
271Josefin MolanderOpen 5 (2438)51:03+25:4014:20
292Tina IvarssonU2 (1872)38:59+21:3214:36
384Disa LundbergU1 (2187)35:12+22:4017:52
386Gun-Britt  HolmbergOpen 3 (2726)1:01:36+38:3035:48
Leo LarssonInskolning (2140)fullföljt
Anton ÖsterbladH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Kristin JohanssonD60 (365)ej godkänd
Ida Andersson PostekD21 Kort-1 (837)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser