Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Njudung

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Marina NilssonD35 Motion (351)38:48+11:519:52
11Dennis GustafssonOpen 12 (366)1:07:24+11:026:45
12Tomas PetersénOpen 12 (366)1:07:30+11:086:46
14Fredrik NilssonOpen 12 (366)1:10:00+13:387:01
14Gustav RibbholmH14 Kort (375)26:22+7:248:52
15Per FranssonH50-1 (836)42:06+9:256:40
16Karl PetersénH14 (1160)27:01+5:326:23
17Per SundlingOpen 4 (995)47:19+8:229:45
17Albin TollH15 (929)34:15+6:036:09
20Mio PalmgrenH12 Kort (228)27:31+12:4611:51
21Jan-Ola KarlssonH60 (671)36:54+7:027:20
22Ulf SvenssonH60 (671)37:07+7:157:22
24Emma RosénD21 Kort-2 (742)43:50+10:448:17
25Bo HultgrenOpen 7 (1692)25:52+6:208:14
28Axel RibbholmOpen 3 (2726)33:47+10:4119:38
29Clas LöfqvistH50 Kort-2 (763)31:59+5:037:02
31Oscar HultgrenH13 (1083)29:56+10:317:32
37Hans FranssonH40 Kort-1 (820)40:41+8:376:42
39Stefan JennerstrandChallenge H 10 (442)1:08:50+22:427:07
43Olle PetersénH11 (1108)26:24+8:478:16
44Lars RibbholmOpen 7 (1692)28:46+9:149:09
44Felicia GustafssonD10 (1269)18:44+5:008:35
45Magnus SchillerOpen 7 (1692)28:54+9:229:12
47Amanda KarmetunD14 (924)36:18+12:169:01
56Edwin SundlingU2 (1872)23:46+6:198:54
56Maria SundbergD40 Kort-2 (637)38:59+14:159:38
58Ellen TollD12 (1025)28:01+8:068:35
70Bengt HesslekransH50-1 (836)50:13+17:327:57
76Isak FranssonH13 (1083)37:02+17:379:19
80Kristina JennerstrandOpen 4 (995)1:05:13+26:1613:26
80Anders PeterssonH45-2 (713)56:28+20:358:13
85Christina SternerD50 (838)45:49+16:2910:56
90Cecilia KarmetunD40 Kort-2 (637)48:08+23:2411:54
96Lovisa LjungD21 Kort-2 (742)1:00:36+27:3011:27
98Eric LöfqvistH18 Elit 2 (534)1:14:17+35:0710:33
99Marianne RosgrenD55 (669)48:12+17:5812:27
102Edvin SchillerH15 (929)50:45+22:339:07
111Ulrika RibbholmD45 Motion (966)57:11+27:3115:19
116Annette Von HaugwitzOpen 5 (2438)39:21+13:5811:03
117Dennis TollH45-2 (713)1:06:22+30:299:40
124Cecilia ElofssonOpen 3 (2726)42:08+19:0224:29
127Elin JennerstrandD14 (924)49:42+25:4012:21
132Melker ElofssonH15 (929)58:43+30:3110:33
135Frida SchillerOpen 3 (2726)42:34+19:2824:44
137Sofie SchillerOpen 3 (2726)42:38+19:3224:47
146Filip JennerstrandH13 (1083)50:32+31:0712:43
146Alexander GustavssonH12 (1032)35:39+17:5911:21
155Marina JohanssonD45 (859)1:09:48+42:0415:20
157Joakim KarmetunH40 (1146)1:04:49+28:228:35
160Wilhelm KarmetunH10 (1337)23:54+12:4210:18
197Theo ElofssonU1 (2187)22:24+9:5211:22
199Stella NilssonU1 (2187)22:27+9:5511:23
200Lotta PetersénOpen 3 (2726)47:34+24:2827:39
202Thomas ElofssonOpen 7 (1692)41:39+22:0713:15
204Ulrika FranssonOpen 3 (2726)47:49+24:4327:48
215Alicia NilssonU2 (1872)31:49+14:2211:54
230Martina SundlingOpen 3 (2726)48:57+25:5128:27
273Lia FranssonU2 (1872)37:01+19:3413:51
303Linn PalmgrenU1 (2187)27:17+14:4513:50
312sören RobertssonOpen 3 (2726)54:22+31:1631:36
353Kjell RosgrenOpen 3 (2726)58:02+34:5633:44
370Ebba SundlingU1 (2187)32:30+19:5816:29
445Maria PetterssonOpen 3 (2726)1:07:28+44:2239:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser