Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nyköpings OK

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Philip CarlssonH15 (929)28:125:04
2Mona ForsbergD65 Kort (470)28:16+0:2910:03
2Inga JohanssonD70 (252)29:58+2:0810:24
6Dan NilssonH50 Kort-2 (763)28:37+1:416:18
6Carina ErikssonD55 Motion (356)39:42+4:3412:31
7Daniel NilssonH21 Elit 2 (662)1:09:45+2:075:23
8Per EkH45-1 (730)40:18+4:345:52
9Helena DelvénOpen 10 (422)42:19+9:2610:01
9Isak AnängenH14 (1160)26:01+4:326:09
10Axel Björnberg FärdigH10 (1337)13:00+1:485:36
10Gunnar EricsonH85 (87)48:50+15:5717:45
12Göran ForsbergH65 Kort (958)29:07+3:398:35
16Edvin HellstenH13 (1083)28:00+8:357:03
17Signe NilssonD15 (801)31:56+4:557:08
19Tomas ReibringH21 Kort-1 (1006)46:59+10:015:48
19Rebecca KågemalmD35 Motion (351)43:53+16:5611:09
20Vilgot HellstenU2 (1872)21:02+3:357:52
20Wiwi-Anne NilssonD75 (210)50:21+19:5817:43
24Andreas KågemalmOpen 4 (995)49:39+10:4210:14
26Henrik AnängenH40 (1146)44:33+8:065:54
26Marika Nylund EkD45 (859)35:19+7:357:45
28Odin EkH11 (1108)23:32+5:557:22
31Sandra EdhagerD35 Kort (631)38:01+11:368:21
37Marcus BerggrenH21 Kort-1 (1006)51:33+14:356:22
38Peter RasmussenH60 (671)39:46+9:547:54
38Per CarlssonH50-1 (836)45:46+13:057:15
40Pär EricsonH45-1 (730)45:25+9:416:37
44Henning HallH21 Kort-1 (1006)53:01+16:036:33
47Miranda FredrikssonD12 (1025)27:18+7:238:22
47Lovis HellstenD11 (851)30:11+12:3410:15
49Kurt NilssonH70 Kort (920)31:30+7:4510:38
49Filippa GuttkeD10 (1269)18:59+5:158:42
50Reneé MyrmanD35 Motion (351)57:56+30:5914:44
50Kristin KällströmerD35 (286)1:16:39+36:0312:27
50Monica CarlssonD45 Motion (966)44:32+14:5211:56
50Petra NorbergOpen 2 (501)1:02:05+35:0716:10
50William NilssonH16 (1024)36:06+8:216:10
52Carl CarlssonH18 Elit (573)49:44+10:016:07
54Jens WängdahlH21 Elit (372)1:18:29+13:085:37
54Meja AleniusD12 (1025)27:46+7:518:31
54Anders JohanssonH75 (592)48:51+21:5413:47
56Axel LindgrenH13 (1083)34:39+15:148:43
61Lennart JohanssonH21 Kort-1 (1006)57:47+20:497:09
65Royne MyrmanH40 Kort-2 (789)48:10+14:527:28
65Cajsa AleniusD10 (1269)20:09+6:259:14
71Ludvig EkH18 Elit (573)52:34+12:516:27
71Caroline GuttkeD13 (1017)43:21+17:0711:01
72Kristina LagervikOpen 2 (501)1:26:54+59:5622:37
72Soile BrunbergOpen 2 (501)1:26:54+59:5622:37
75Alva RasmussenD18 (475)1:09:49+26:4213:04
77Elisabeth ErikssonD60 Kort (442)1:00:22+33:1119:39
77Sofia BjörnbergD35 Kort (631)46:10+19:4510:08
78Maria FredrikssonD45 Motion (966)49:01+19:2113:08
80Johan ScherlinH50-2 (739)51:58+18:278:40
81Eva-Lena JonssonD50 (838)44:50+15:3010:42
87Kent BergendahlH60 (671)51:07+21:1510:09
91Stefan MusslinderH50-1 (836)54:35+21:548:39
94Erik DelvénOpen 5 (2438)38:00+12:3710:40
98Ida HylanderD21-1 (652)1:10:50+24:179:21
99Erik HellstenH35 Kort (1001)54:00+21:308:08
115Elsa BrunbergD10 (1269)23:32+9:4810:47
117Albin FalkH15 (929)53:43+25:319:39
118Gustav RasmussenOpen 1 (777)57:18+37:3620:41
118Oskar EngmanH20 Elit (617)1:38:21+45:019:15
118Alice EkD13 (1017)52:57+26:4313:28
121Mathias LindgrenH40 Kort-2 (789)58:11+24:539:02
125Sara HellstenD35 Kort (631)1:10:28+44:0315:29
130Anders MagnussonH45 Kort-1 (980)50:54+20:269:46
132Inge SundströmH70 Kort (920)41:20+17:3513:57
137Anna GuttkeOpen 4 (995)1:22:13+43:1616:57
146Olof MusslinderH11 (1108)38:44+21:0712:08
152Maria RasmussenD45 Motion (966)1:07:41+38:0118:08
155Andreas RietzH40 (1146)1:04:32+28:058:32
160Anton BergströmH21 Kort-1 (1006)1:20:28+43:309:57
183Ragnar FalkOpen 5 (2438)43:41+18:1812:16
184Liana LagervikD12 (1025)47:28+27:3314:33
190Mikael AleniusH45 Kort-1 (980)1:27:56+57:2816:52
191Andreas HolmqvistH13 (1083)1:05:55+46:3016:36
192Patrick HolmqvistH45 Kort-1 (980)1:31:02+1:00:3417:28
195Isak ErikssonH16 (1024)1:13:19+45:3412:31
264Kenneth LjungbergOpen 5 (2438)50:33+25:1014:11
290Ove KarlssonOpen 7 (1692)53:21+33:4916:59
292Inger AskestenOpen 7 (1692)53:37+34:0517:04
295Emilia EricsonU1 (2187)26:35+14:0313:29
Isak KarlssonInskolning (2140)fullföljt
Iris KällströmerInskolning (2140)fullföljt
Sebastian LejonedInskolning (2140)fullföljt
Kristin HylanderD21 Elit (365)ej godkänd
Didrik HallH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Hanna AnängenD11 (851)ej godkänd
Magnus FärdigH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Jonas MusslinderH14 (1160)ej godkänd
Mikael GuttkeH40 (1146)ej godkänd
Ulf HylanderH55 (967)ej start
Jessica KarlssonD35 Kort (631)ej start
Magnus FredrikssonH50 Motion (409)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser