Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Göteborg

80 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tobias NobornH40 (1146)37:03+0:364:54
2Thor NørskovH21 Kort-2 (1030)39:07+0:304:53
3Fredrik EdénH21 Kort-2 (1030)39:50+1:134:58
4Søren SchwartzH21 Kort-2 (1030)41:25+2:485:10
5Johan G HördegårdhH40 Kort-2 (789)35:02+1:445:26
5Roine PetterssonH50-2 (739)34:56+1:255:49
8Martin LarssonH40 Kort-2 (789)36:33+3:155:40
9Elin MånssonD21 Elit (365)1:09:37+10:466:43
9Max Peter BejmerH21 Elit (372)1:09:11+3:504:57
11Erik EngstrandH35 (318)50:53+4:446:03
14Ida HördegårdD35 Kort (631)33:44+7:197:24
15Magnus ErixonChallenge H 5 (390)37:13+8:587:24
15Anna FlakbergD15 (801)31:39+4:387:04
16Marie RobertssonChallenge D 10 (268)1:10:57+15:087:22
16Frida GustafssonD21 Elit 2 (180)1:14:15+14:328:23
19Erica PetterssonD21 Elit 2 (180)1:17:04+17:218:42
21Peter AspH45 Kort-2 (992)31:16+4:586:05
25Lars G JohanssonH50 Kort-2 (763)31:34+4:386:57
28Stefan KinellH40 Kort-2 (789)41:34+8:166:27
28Elin HögstrandD21 Elit 2 (180)1:29:18+29:3510:05
29Henrik AnderssonH35 Motion (153)1:20:51+39:5413:36
30Bo HåkanssonH60 Kort (990)33:02+6:168:41
31Filippa FagerströmD12 (1025)25:40+5:457:52
34Linn EneljungOpen 1 (777)33:10+13:2811:58
35Elsie HördegårdhU1 (2187)16:22+3:508:18
38Cecilia FlakbergD40 Kort-1 (655)36:33+10:148:48
40Signe HördegårdhD10 (1269)18:21+4:378:25
41Christian KjellbergerH35 Kort (1001)44:17+11:476:40
44Alice BohlinU1 (2187)16:35+4:038:25
44Per FlakbergH50 Kort-2 (763)34:20+7:247:33
45Daniel RobertssonChallenge H 10 (442)1:10:39+24:317:18
47Andreas SølbergH21 Elit (372)1:17:16+11:555:32
48Elin PetterssonD20 Elit (499)1:04:58+18:198:32
50Dan AbrahamssonH55 Motion (262)1:41:21+1:12:1425:43
52Alice FagerströmU1 (2187)16:57+4:258:36
52Elin FlakbergD13 (1017)39:14+13:009:58
55Katja Stenström BohlinD45 Kort-1 (747)40:21+14:0111:47
56Caroline LövhammerD21 Kort-2 (742)50:39+17:339:34
59Malin AlbrektssonD40 Motion (764)47:58+17:5312:41
68Robert EneljungChallenge H 10 (442)1:20:55+34:478:22
68Andreas JohanssonH21-1 (853)1:13:36+18:107:12
69Helen KarlbomD50 Kort (901)36:56+13:0211:45
77Thea FagerströmD14 (924)40:00+15:589:57
78Arvid VågH21 Elit 2 (662)1:23:37+15:596:28
81Maria AspD40 Kort-1 (655)45:19+19:0010:55
82Elin NobornD10 (1269)21:34+7:509:53
83Olivia AspD14 (924)41:33+17:3110:20
85Jenny JohanssonD40 Kort-1 (655)45:33+19:1410:58
85Joel NilssonH21-1 (853)1:16:27+21:017:29
91Daniel NetzH21 Elit 2 (662)1:28:03+20:256:48
94Alva BohlinOpen 5 (2438)38:00+12:3710:40
99Carolina EhrencronaOpen 7 (1692)32:11+12:3910:14
103Carl ErixonH13 (1083)40:44+21:1910:15
109David ErdalenU1 (2187)18:59+6:279:38
109Anna-Lisa KinellD10 (1269)22:56+9:1210:31
113Lukas ErdalenH11 (1108)32:59+15:2210:20
114Tove EneljungD40 Kort-1 (655)55:05+28:4613:16
120Kjell EhrencronaH60 Kort (990)42:22+15:3611:08
120Jakob AspH12 (1032)32:59+15:1910:30
122Danica TasevaOpen 1 (777)1:04:16+44:3423:12
123Cecilia ErdalenD45 Motion (966)58:54+29:1415:47
126Rikard PentonenH21-1 (853)1:26:17+30:518:27
129Hugo NobornH11 (1108)35:26+17:4911:06
131Agnes BohlinD13 (1017)56:44+30:3014:26
138Meja EneljungD15 (801)1:03:58+36:5714:18
139David GrimforsOpen 7 (1692)35:58+16:2611:27
146Ella SöderberghD14 (924)52:43+28:4113:06
151Björn RosanderH65 (766)1:27:47+57:2218:47
153Björn LövhammerH40 Kort-2 (789)1:14:26+41:0811:33
177Albin BoellH11 (1108)45:58+28:2114:24
180Vide EneljungOpen 3 (2726)45:48+22:4226:37
205Tage KinellH13 (1083)1:10:40+51:1517:48
213Elin JohanssonD10 (1269)35:52+22:0816:27
225Sofia EklundOpen 3 (2726)48:51+25:4528:24
359Åsa KinellOpen 5 (2438)1:00:08+34:4516:53
457Tilda ErixonOpen 5 (2438)1:23:11+57:4823:21
463Per RobertssonOpen 5 (2438)1:24:26+59:0323:43
Noel KjellbergerInskolning (2140)fullföljt
Anton SöderberghH12 (1032)ej godkänd
Lars BohlinOpen 5 (2438)ej godkänd
Karin NobornD40 Kort-1 (655)ej start
Malin SöderberghD45 Motion (966)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser