Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Pan-Kristianstad

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jörgen OlssonH40 Kort-2 (789)33:185:10
1Jannie HagårdD21 Kort-1 (837)31:496:06
3Clarie EkD80 (39)38:44+5:4315:14
5Peo BengtssonH80 (240)35:13+6:2311:56
7Elin CarlssonD20 Elit (499)54:08+7:297:06
7Gernot KerschbaumerH21 Elit (372)1:08:13+2:524:53
9Line CederbergD20 Elit (499)54:21+7:427:08
13Frida EmanuelssonD21 Kort-1 (837)39:28+7:397:34
17Pim HedbergD20 Elit (499)56:03+9:247:21
18Håkan JönssonH45 Motion (509)49:12+13:349:27
19Marie EngD35 (286)50:19+9:438:10
21Jannike ÅkessonChallenge D 10 (268)1:16:20+20:317:56
22Joel SjöholmH21 Motion (406)1:04:14+16:089:20
33Niklas OlofssonH21-1 (853)1:05:37+10:116:25
33Gustav AnderssonH12 (1032)22:24+4:447:08
33Eva NordahlD65 Kort (470)36:33+8:4613:00
33Ulla EngelbyChallenge D 5 (445)49:51+17:1210:01
35Eva Folkesson LööfD55 (669)37:03+6:499:34
35Katarina FastD55 Motion (356)55:27+20:1917:29
36Nicole LjungdahlD21 Elit (365)1:17:34+18:437:30
38Marianne NilssonD45 Kort-2 (681)34:07+8:139:58
42Nelly CarlssonD20 Elit (499)1:02:31+15:528:12
45Johanna KarlssonD35 (286)1:08:46+28:1011:10
46Fredrik NilssonH21-1 (853)1:07:51+12:256:39
49Elinor DelinChallenge D 5 (445)56:18+23:3911:19
50Simon WikströmH20 Elit (617)1:08:37+15:176:27
50Ursula KadanD21 Elit (365)1:20:09+21:187:45
51Maria ModigD45 Kort-2 (681)35:46+9:5210:27
52Markus SvenssonH21-1 (853)1:09:32+14:066:49
55Ellen AnderssonU2 (1872)23:35+6:088:49
59Henric HöglindH45-1 (730)48:44+13:007:06
67Elise JosefssonD18 Elit (551)55:22+15:218:44
70Rasmus SvantessonH21 Elit 2 (662)1:22:59+15:216:25
72Olivia NilssonD18 Elit (551)55:57+15:568:50
75Thomas NajvikH45-1 (730)50:33+14:497:22
76Robert WetterlöfH21-1 (853)1:15:03+19:377:21
81Victor ModigH13 (1083)37:27+18:029:25
83Isak EngH10 (1337)18:10+6:587:49
88Mats KehlmeierH45 Motion (509)1:17:03+41:2514:49
89Klara AnderssonD18 Elit (551)1:00:40+20:399:35
90Oscar ModigH16 (1024)42:16+14:317:13
96Richard SjöholmH21 Elit 2 (662)1:28:15+20:376:49
96Erik NilssonH12 (1032)29:01+11:219:14
96Sofie JosefssonD18 Elit (551)1:02:32+22:319:52
104Richard EngH40 Kort-2 (789)54:16+20:588:25
104Melinda YmsénD21 Kort-1 (837)55:43+23:5410:41
111Henrik JohanssonH40 Kort-2 (789)56:03+22:458:42
119Henrik EngH21-1 (853)1:24:43+29:178:18
125Tommy HautopH60 (671)1:14:23+44:3114:47
125Anton PerssonH21-1 (853)1:25:45+30:198:24
126Mikael SvenssonH55 Kort (872)43:41+18:4710:30
130Sara EngOpen 8 (1300)46:06+19:479:48
131Anders WallnerH60 Kort (990)43:49+17:0311:31
133Algot NajvikH16 (1024)47:24+19:398:06
142Mattias JohanssonH35 Kort (1001)1:00:14+27:449:05
146Rolf OhrlanderH60 Kort (990)45:20+18:3411:55
149Melker AnderssonH14 (1160)44:31+23:0210:31
153Kajsa JönssonD16 (875)1:10:27+41:4114:57
162Björn HellrupOpen 8 (1300)49:18+22:5910:29
191Olivia EkD13 (1017)1:52:52+1:26:3828:43
191Olof OttossonH35 Kort (1001)1:21:31+49:0112:17
210Lukas CarlssonH14 (1160)1:09:50+48:2116:30
232Åsa SvenssonOpen 7 (1692)44:44+25:1214:14
477Eivor MagnussonOpen 5 (2438)2:43:39+2:18:1645:58
Victoria HöglindInskolning (2140)fullföljt
Henrik ModigH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Johan IdbergOpen 6 (571)ej godkänd
Göran FastH45 Motion (509)ej godkänd
Vilma SvantessonD16 (875)ej godkänd
Raimo SalminenH75 (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser