Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Ravinen

137 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Allan MogensenH45-1 (730)35:445:12
2Josefine KlintbergD21 Kort-1 (837)32:19+0:306:12
3Carl-Johan ThorellH50 Kort-1 (778)30:21+1:136:36
3Martin HunhammarH21-1 (853)57:18+1:525:37
4Per WollbrandH50 Kort-1 (778)30:41+1:336:41
5Ann GranqvistD45 Kort-1 (747)29:16+2:568:33
6Per MårtenssonH45-1 (730)38:44+3:005:38
7Frida ForsbergD21-2 (671)50:50+2:466:57
10Stefan BergH45 Kort-1 (980)33:30+3:026:25
11Matts AnderssonH55 Kort (872)27:59+3:056:43
11Evelina BergOpen 3 (2726)30:05+6:5917:29
12Dagny TirénD70 Kort (357)34:20+6:2114:00
12Amanda GranqvistD13 (1017)31:15+5:017:57
12Linn StillbergerD35 Kort (631)32:49+6:247:12
13Jacob LindstamH21 Kort-1 (1006)45:14+8:165:35
13Maria MogensenD40 (496)33:29+4:366:37
13Axel GranqvistH18 Elit (573)44:23+4:405:27
13Ebba PegestamD20 (349)50:51+14:528:52
13Olivia EngelD11 (851)24:00+6:238:09
13Camilla EngelD45 Kort-1 (747)30:34+4:148:56
14Marita AxelssonD50 (838)33:37+4:178:01
15Michael GranqvistH50 Kort-1 (778)33:24+4:167:16
15Stefan KarlssonH50-2 (739)38:33+5:026:26
17Stephen CraigH21 Kort-1 (1006)46:02+9:045:41
18Ruslan GlebovH21 Elit (372)1:11:27+6:065:07
19Kjell AlmgrenH45-1 (730)42:35+6:516:12
21Malin LindskogD40 Kort-2 (637)33:08+8:248:12
21Assar HellströmH21 Elit 2 (662)1:14:08+6:305:44
22Love BerzellH21 Kort-2 (1030)49:12+10:356:08
24Kerstin ForsbergD60 Motion (303)47:59+15:0315:05
25Martin LindskogH40 (1146)44:32+8:055:53
25Henrik SvenssonH12 (1032)21:35+3:556:52
26Martina CraigD21 Kort-1 (837)42:39+10:508:11
26Annie ForsbergD21-2 (671)58:44+10:408:02
27Emma RisbyOpen 11 (308)1:05:00+32:0511:36
27Kalle BergmanH21 Elit (372)1:13:30+8:095:16
28Jenny BergD40 (496)36:04+7:117:08
29Linus ForsbergH11 (1108)23:34+5:577:23
30Olle ForsbergOpen 9 (584)58:15+24:097:49
32Lasse ForsbergH40 Kort-1 (820)40:05+8:016:36
32Smilla MogensenD13 (1017)35:49+9:359:06
33Hannes MogensenH11 (1108)24:58+7:217:49
33Erik HerneH18 Elit (573)47:22+7:395:49
34Simon TörnqvistH18 (472)54:44+19:218:22
37Alvin CraigH12 (1032)22:47+5:077:15
38Rebecca CraigD10 (1269)18:17+4:338:23
39Tilda MårtenssonD13 (1017)37:09+10:559:27
39Yngve RahlénH17-20 Kort (293)1:05:14+29:2411:38
40Björn LundquistH40 Kort-1 (820)41:05+9:016:46
41Ture LindskogU1 (2187)16:32+4:008:23
42Ulrika ForsbergD40 Kort-2 (637)36:42+11:589:05
43Andreas HerneChallenge H 10 (442)1:10:08+24:007:15
43Magnus LönnqvistH45 Kort-1 (980)38:49+8:217:27
44Karin TechelD40 Kort-2 (637)37:37+12:539:18
46Heidi BjerkhaugD60 Motion (303)59:23+26:2718:40
46Bure NoréusOpen 8 (1300)36:27+10:087:45
47Christin ForsbergD21 Motion (510)52:17+19:4111:48
48Stefan GotheH45 Motion (509)59:39+24:0111:28
48Tilda AnderssonD18 (475)59:49+16:4211:12
48Hugo LindskogH12 (1032)23:51+6:117:35
48Olle KallurH13 (1083)33:10+13:458:21
49Elinor LangeOpen 7 (1692)29:02+9:309:14
49Elin BergD15 (801)38:47+11:468:40
50Wilma MårtenssonD10 (1269)19:03+5:198:44
53Emil GranqvistH21 Elit (372)1:18:27+13:065:37
54Erik LundquistH11 (1108)27:52+10:158:44
54Ove RinnbäckH50 Kort-1 (778)41:13+12:058:58
55Moa WestbladD18 Elit (551)54:13+14:128:33
56Sanna-Kaisa NyströmOpen 5 (2438)34:30+9:079:41
60Emilia EngelD15 (801)40:26+13:259:02
60Viktoria HelmerssonD21-2 (671)1:08:46+20:429:25
61Anette ÖnerudD21 Kort-1 (837)47:57+16:089:12
62Johan HörnfeldtH40 Kort-1 (820)45:37+13:337:30
65Lars ForsbergOpen 8 (1300)39:17+12:588:21
68Liv HerneD12 (1025)29:23+9:289:00
69Svante ForsbergOpen 7 (1692)30:23+10:519:40
72Karin HallstenD40 Kort-2 (637)42:23+17:3910:29
75Mimmi Eriksson WestbladD50 Kort (901)37:44+13:5012:01
75Albin AnderssonH18 Elit 2 (534)1:01:02+21:528:40
75Tone AlbrektssonD18 Elit (551)56:26+16:258:54
75 Anna   Lundquist D35 Kort (631)45:52+19:2710:04
76Ewa AlbrektssonD45 (859)40:57+13:139:00
78Vilma GotheD16 (875)44:58+16:129:32
78Lena HellströmD55 (669)43:44+13:3011:18
79Anders ÖnerudH50 Kort-1 (778)44:36+15:289:43
80Per SöderstenH70 Kort (920)34:43+10:5811:43
81Baptiste GirardH21 Kort-1 (1006)1:00:55+23:577:32
81Johan BergH12 (1032)27:19+9:398:41
83Albin LindskogH14 (1160)35:16+13:478:20
83Martin RinnbäckH14 (1160)35:16+13:478:20
86Jason BransomeH18 Elit (573)55:40+15:576:50
87Hugo NyströmU1 (2187)18:33+6:019:24
89Ebba ForsbergD11 (851)35:27+17:5012:03
90Hugo ThorellH18 (472)1:31:50+56:2714:02
92Emma BergU1 (2187)18:42+6:109:29
92Lukas HellgrenH18 Elit 2 (534)1:07:54+28:449:39
92Mikael NyströmH35 Kort (1001)52:10+19:407:52
98Edvin ForsbergH12 (1032)29:25+11:459:22
99Hanna RöstinD18 Elit (551)1:04:03+24:0210:07
100Melker HörnfeldtH15 (929)49:37+21:258:55
101Lars-Erik SjöbergH50 Kort-1 (778)48:34+19:2610:34
106Gunilla BergD45 Kort-1 (747)49:16+22:5614:24
115Lova AggeforsD15 (801)51:15+24:1411:27
115Simon SjöbergU2 (1872)26:36+9:099:57
116Edvin WollbrandH11 (1108)33:07+15:3010:22
119Niklas WansölinH21 Kort-1 (1006)1:08:40+31:428:29
119Tomas BruceH70 Kort (920)40:26+16:4113:39
128Elisabeth LindstedtD40 Motion (764)1:05:51+35:4617:25
128Tuvali EkenmanD15 (801)58:47+31:4613:09
130Curt RahlénH60 Kort (990)43:33+16:4711:27Ladda ner rutt i gpx-format
131Miranda GotheOpen 3 (2726)42:26+19:2024:40
151Eva AlmD50 Kort (901)56:08+32:1417:52
154Annakarin RahlénD50 Kort (901)57:05+33:1118:10
154Emma AlmgrenD13 (1017)1:03:52+37:3816:15
155Ellen EkströmD15 (801)1:25:31+58:3019:07
168Gustav NyströmU2 (1872)29:31+12:0411:03
169Peter BergOpen 3 (2726)45:15+22:0926:18
170Marie MartinssonOpen 4 (995)1:52:25+1:13:2823:10
182Sanna RinnbäckD12 (1025)45:27+25:3213:56
187Johnny RahlénH21 Kort-1 (1006)1:36:09+59:1111:53
191Peo EkströmH45 Kort-1 (980)1:30:39+1:00:1117:23
199Lena RisbyOpen 8 (1300)54:26+28:0711:34
200Oscar LundquistH10 (1337)30:38+19:2613:12
204Joel AggeforsH13 (1083)1:10:02+50:3717:38
214Gustav LübckeH10 (1337)34:11+22:5914:44
254Maj Eriksson GotheOpen 3 (2726)50:25+27:1929:18
289Annica LübckeOpen 3 (2726)52:59+29:5330:48
299Katarina HanssonOpen 3 (2726)53:31+30:2531:06
309Peter LübckeOpen 5 (2438)54:34+29:1115:19
345Sten HellströmOpen 5 (2438)58:33+33:1016:26
358Sara BergU1 (2187)31:21+18:4915:54
Agnes LübckeInskolning (2140)fullföljt
Malin MårtenssonD45 Kort-1 (747)ej godkänd
Hanna KorhonenD20 Elit (499)ej godkänd
Alice TörnlundD20 Elit (499)ej godkänd
Johanna AlmgrenD13 (1017)ej godkänd
Glenn WiderströmH55 (967)ej godkänd
Max LönnqvistH14 Kort (375)ej start
Peter AlbrektssonH50-2 (739)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser