Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Renen

90 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hanna LundbergD14 (924)24:21+0:196:03
2Lena TuressonD40 Kort-1 (655)26:44+0:256:26
3Claes TuressonH40 Kort-2 (789)34:27+1:095:20
8Karin WollbrandD45 Kort-2 (681)29:16+3:228:33
9Anders BennitzH21 Kort-1 (1006)44:06+7:085:27
9Tobias SnellH14 (1160)26:01+4:326:09
10Minna KuokkanenChallenge D 5 (445)40:39+8:008:10
13Mikael SundbergChallenge H 5 (390)36:50+8:357:20
14Ida SundströmD21 Kort-2 (742)41:49+8:437:54
14Mats  HedströmOpen 4 (995)46:10+7:139:31
15Tim LundbergH11 (1108)21:46+4:096:49
15Inge SöderqvistH55 (967)37:00+3:576:46
17Inger VennbergD55 Kort (582)31:41+5:0110:13
18Fredrik PajalaOpen 9 (584)54:19+20:137:18
21Linnea SundströmD21-1 (652)56:20+9:477:26
23Anders LidmanH21 Kort-1 (1006)47:56+10:585:55
24Ella TuressonD12 (1025)24:41+4:467:34
24Eric HasselströmH10 (1337)14:34+3:226:16
28Mikael KivijärviH55 Motion (262)47:40+18:3312:05
32Christine HedströmOpen 4 (995)53:06+14:0910:56
34Eva LefflerChallenge D 5 (445)49:54+17:1510:02
36Marita SundströmD55 Kort (582)36:36+9:5611:48
37Markus LundholmH21-2 (800)1:06:56+12:256:26
38Sara RensgardD21 Kort-2 (742)47:21+14:158:57
39Monica OlssonChallenge D 10 (268)1:31:30+35:419:30
41Linda LundbergChallenge D 10 (268)1:33:15+37:269:41
46Minna TuressonD10 (1269)18:56+5:128:41
46Catrin IngvarssonD35 Kort (631)40:44+14:198:57
47Lena TuuriD45 Motion (966)43:56+14:1611:46
50Fredrik LundströmChallenge H 10 (442)1:12:04+25:567:27
50Melker PetterssonH40 Kort-2 (789)45:24+12:067:02
52Oskar IngvarssonH12 (1032)24:36+6:567:50
53Linda LidmanOpen 5 (2438)34:02+8:399:33
53Signe RosendahlOpen 10 (422)1:04:26+31:3315:16
53Tova LindbäckD11 (851)30:44+13:0710:27
53Simon MarkströmH13 (1083)34:03+14:388:34
58Jan HäggrotH40 Kort-2 (789)47:21+14:037:21
61Sigrid HolmgrenD20 Elit (499)1:09:02+22:239:04
67Emma HasselströmD11 (851)32:37+15:0011:05
68Sven ÖrnerlingH50-2 (739)49:56+16:258:20
70Gunnar LindströmH75 (592)52:28+25:3114:49
70Jörgen IngvarssonH40 Kort-2 (789)48:51+15:337:35
71Fredrik EngströmH35 Kort (1001)48:58+16:287:23
73Ella HedströmU1 (2187)17:50+5:189:03
74Martin HasselströmH45 Kort-1 (980)42:51+12:238:13
77Anders JohanssonChallenge H 10 (442)1:33:20+47:129:39
79Thomas JohanssonH40 (1146)52:08+15:416:54
80Johan BergmanH21 Kort-1 (1006)1:00:45+23:477:31
82Fredrik SalénH55 (967)47:19+14:168:39
85Anton  HedströmOpen 3 (2726)39:17+16:1122:50
96Elvira ForslundD16 (875)48:04+19:1810:12
96Anders RensgardH60 Kort (990)39:37+12:5110:25
97Arvid IngvarssonH10 (1337)19:09+7:578:15
100Louise NilssonD21 Motion (510)1:34:11+1:01:3521:15
103Ylva NilssonD50 Kort (901)43:20+19:2613:48
104Anders NordinH45 Kort-1 (980)46:21+15:538:53
107Jan SundströmH55 Kort (872)39:58+15:049:36
111Gunilla SalénD50 (838)51:02+21:4212:10
115Jennie PetterssonD40 Motion (764)1:01:32+31:2716:16
117Agnes RosendahlD21-1 (652)1:18:47+32:1410:24
119Albin WollbrandH11 (1108)33:36+15:5910:31
123Hanna SvanbergD15 (801)55:22+28:2112:23
125Klara KivijärviD12 (1025)34:46+14:5110:39
126Vilgot KuokkanenH10 (1337)21:12+10:009:08
127Agneta LindbäckD45 Kort-2 (681)1:05:54+40:0019:16
128Kati RemesD45 Kort-2 (681)1:07:28+41:3419:43
132Krister RosendahlH50 Kort-2 (763)52:06+25:1011:28
135Alva EngströmD11 (851)50:53+33:1617:18
136Linus NordinH11 (1108)36:52+19:1511:33
141Edvin LundH11 (1108)37:24+19:4711:43
143Sofia MarkströmD10 (1269)25:54+12:1011:52
155Moa EngströmD14 (924)55:54+31:5213:54
159Maria MarkströmD45 Motion (966)1:10:33+40:5318:54
159Henrik LundH40 (1146)1:05:01+28:348:36
163Kristina KivijärviD50 Kort (901)1:00:58+37:0419:24
165Kalle TuuriH15 (929)1:16:50+48:3813:49
165Astrid LundD10 (1269)28:06+14:2212:53
177Emmie LindbäckD14 (924)1:08:28+44:2617:01
179Peter LundbergH45 Kort-1 (980)1:06:46+36:1812:48
180My PetterssonD10 (1269)29:47+16:0313:39
183Max PetterssonH12 (1032)44:19+26:3914:06
189Karolina BerggrenOpen 5 (2438)43:52+18:2912:19
217Melker WollbrandH10 (1337)34:24+23:1214:49
220Emil EngströmU2 (1872)32:08+14:4112:02
235Axel EngströmH10 (1337)57:43+46:3124:52
318Linda JonssonOpen 3 (2726)54:55+31:4931:55
Albin BerggrenInskolning (2140)fullföljt
Irma IngvarssonInskolning (2140)fullföljt
Vilma KuokkanenInskolning (2140)fullföljt
Anna EngströmD40 Motion (764)ej godkänd
Charlotta ErikssonOpen 5 (2438)ej start
Lovisa ErikssonOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser