Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ronneby OK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik JohanssonOpen 5 (2438)25:237:07
1Linus VernströmH12 (1032)17:405:37
2Matilda GraadD16 Kort (253)38:28+8:029:31
5Susanne JohannessonD45 Motion (966)34:51+5:119:20
19Ture LiljaH11 (1108)22:29+4:527:02
20Gabriel HåkanssonH14 Kort (375)27:59+9:019:25
22Thomas JohannessonH45 Kort-1 (980)34:36+4:086:38
23Samuel HåkanssonH16 Kort (197)1:00:44+28:0114:48
24Jörgen SvenssonOpen 11 (308)1:04:26+31:3111:30
25Ulrik JohanssonOpen 5 (2438)31:07+5:448:44
25Kajsa BäcklundOpen 2 (501)44:07+17:0911:29
25Gunnar ElmOpen 6 (571)1:00:16+19:0810:09
28Håkan LindströmH40 Kort-1 (820)39:37+7:336:31
29Mathias BlomsterH18 (472)52:29+17:068:01
32Barbro EngqvistD65 Kort (470)36:13+8:2612:53
34Stefan KarlssonChallenge H 10 (442)1:07:00+20:526:55
37Hanna JohannessonD15 (801)36:04+9:038:04
39Wille VernströmH10 (1337)15:27+4:156:39
39Ann-Christin Nero ForsmanD55 (669)37:39+7:259:43
41Jon EngkvistH40 Kort-1 (820)41:53+9:496:54
47Lennart SmedenmarkH60 Kort (990)34:55+8:099:11
47Karin LindqvistD35 (286)1:11:42+31:0611:39
48Hugo BäcklundU1 (2187)16:43+4:118:29
50Simon ElmH14 Kort (375)36:18+17:2012:13
53Stefan PerssonH40 Motion (456)1:04:18+23:1011:20
54Carl GlivesonH10 (1337)16:35+5:237:08
55Denys ShcherbakovH21 Elit (372)1:19:40+14:195:42
56Samuel GiselssonH17-20 Kort (293)1:52:59+1:17:0920:10
56Henrik JohannessonH18 Elit (573)50:32+10:496:12
67Alexander GraadH18 (472)1:09:47+34:2410:40
67Gustav BäcklundOpen 8 (1300)39:34+13:158:25
71Maria Espenkrona HåkanssonOpen 1 (777)41:26+21:4414:57
72Fredrik HåkanssonH40 Motion (456)1:15:03+33:5513:14
83Simon GiselssonH15 (929)46:39+18:278:23
91Therese LiljaOpen 7 (1692)31:23+11:519:59
92Conny AnderssonH45 Motion (509)1:22:46+47:0815:55
92Ingela SmedenmarkD21-2 (671)1:18:09+30:0510:42
92Bengt AspvallH60 (671)53:12+23:2010:34
100Arvid BlomsterH14 (1160)36:59+15:308:44
104Anton GlivesonH16 (1024)43:57+16:127:30
105Eva-Lotta JohanssonD40 Motion (764)56:56+26:5115:03
107Albin LiljaH14 (1160)38:21+16:529:03
108Magnus GraadH45 Kort-1 (980)47:01+16:339:01
125Sven GiselssonH50 Kort-2 (763)48:42+21:4610:43
128Anna Lilja-RasmussonD35 Kort (631)1:26:55+1:00:3019:06
130Mathias ElmOpen 1 (777)1:33:30+1:13:4833:45
142Jennie SaleskogOpen 3 (2726)42:53+19:4724:55
145Maja BäcklundD12 (1025)37:55+18:0011:37
161Hanna BäcklundD10 (1269)27:50+14:0612:46
166Martin JohanssonOpen 3 (2726)44:57+21:5126:08
173Axel LindénH35 Kort (1001)1:08:15+35:4510:17
188Mari GraadOpen 5 (2438)43:51+18:2812:19
197Olle SaleskogU2 (1872)30:53+13:2611:34
207Helena BlomsterOpen 3 (2726)47:55+24:4927:51
209Ann-Marie MånssonOpen 3 (2726)47:59+24:5327:53
209Fabian AnderssonH14 (1160)1:09:38+48:0916:27
226Ida JohanssonOpen 3 (2726)48:54+25:4828:25
229Elin SaleskogD10 (1269)42:37+28:5319:32
250Mikael LindOpen 5 (2438)49:02+23:3913:46
Olle HåkanssonInskolning (2140)fullföljt
Sven-Gustav EdenströmH90 (5)ej start
Anja LindOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser