Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sjövalla FK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Eleonora AlinderD13 (1017)28:26+2:127:14
10Klara LemurellD14 Kort (312)26:33+3:538:42
13William BjörnbeckerU1 (2187)14:41+2:097:27
16Jonatan Wedberg-KilnäsH18 Elit 2 (534)48:47+9:376:56
18Fabian AlinderH11 (1108)22:27+4:507:02
20Märta LjungbergD14 (924)31:14+7:127:46
21Maria HolmqvistD40 (496)34:59+6:066:55
26Åse FuxborgD45 Kort-1 (747)34:58+8:3810:13
27Eva ThörnblomD65 (320)43:04+16:0513:15
27Hjalmar LjungbergH18 (472)51:22+15:597:51
28Barbro JohanssonD70 (252)43:32+15:4215:06
35Hannes EssungerH12 (1032)22:30+4:507:09
37Tobias HolmqvistH40 Kort-2 (789)43:12+9:546:42
38Magnus AlinderOpen 11 (308)1:11:19+38:2412:44
42Solveig HedenblomD60 (365)40:10+16:2811:46
45Gunilla HimmelmannD45 Motion (966)43:53+14:1311:45
48Emma HimmelmannD20 (349)1:07:05+31:0611:42
49Inger GreenD70 Kort (357)45:04+17:0518:23
49Per-Arne WahlgrenH50-2 (739)45:32+12:017:36
50Håkan BjörklundH50 Kort-2 (763)34:58+8:027:42
52Ebbe HolmqvistH12 (1032)24:36+6:567:50
64Jenny LjungbergD45 Motion (966)46:46+17:0612:32
66Hans WedbergH50 Kort-2 (763)37:08+10:128:10
74Karin GreenD35 Kort (631)45:47+19:2210:03
78Staffan OlofssonH45 Kort-2 (992)37:34+11:167:19
79Dick HimmelmannH50 Kort-2 (763)39:17+12:218:39
86Lars LjungbergH50 Kort-2 (763)40:11+13:158:51
88Martin AnderssonH35 Kort (1001)51:28+18:587:45
93Lisa LarssonD55 Kort (582)49:33+22:5315:59
97Phil MullinsH50 Kort-2 (763)42:16+15:209:18
99Linn HimmelmannOpen 5 (2438)38:23+13:0010:46
99Ingrid AlinderOpen 3 (2726)40:02+16:5623:16
100Johan HjelmérH16 (1024)43:21+15:367:24
106Camilla BjörklundD50 Kort (901)43:59+20:0514:00
107Per JonssonH45 Kort-2 (992)41:01+14:437:59
110Isak LemurellH11 (1108)32:54+15:1710:18
120Emelina HolmqvistD10 (1269)24:09+10:2511:04
126Henrik EssungerH45-1 (730)1:08:45+33:0110:01
131Niclas NilssonH35 Kort (1001)58:27+25:578:48
131Christina PetterssonD40 Motion (764)1:06:43+36:3817:38
132Linus AlinderH11 (1108)36:07+18:3011:19
132Stefan LemurellH45-1 (730)1:13:23+37:3910:41
140Mailis HolmqvistU1 (2187)19:52+7:2010:05
158Lars LarssonH60 Kort (990)47:31+20:4512:30
162Claes GreenH70 Kort (920)47:49+24:0416:09
168Amanda MullinsD16 (875)1:32:23+1:03:3719:36
171Kyra JonssonD16 (875)2:51:22+2:22:3636:23
214Wilmer HolmqvistH14 (1160)1:19:33+58:0418:48
228Eric OlofssonH10 (1337)39:47+28:3517:08
301Karin WahlgrenOpen 7 (1692)55:45+36:1317:45
Malin LemurellChallenge D 10 (268)ej godkänd
Frida OlofssonD12 (1025)ej godkänd
Sören SvenssonH65 (766)ej start
Ingalill MullinsOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser