Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skogslöparna

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stefan SjölundH35 (318)47:48+1:395:41
10Benjamin NäslundH15 (929)32:21+4:095:49
11Helena ForsbergD35 (286)48:22+7:467:51
13Åsa PaulerD35 Kort (631)32:55+6:307:14
17Börje PaulerH35 (318)53:03+6:546:18
20Jonas HälldalH40 Kort-1 (820)38:57+6:536:25
22Agneta LindbergD55 Kort (582)33:05+6:2510:40
22Kristofer WesterH35 Kort (1001)41:27+8:576:15
23Anton StrandbergH20 (281)1:04:11+17:558:21
23Evelina SöderlundD17-20 Kort (207)55:54+17:1112:54
24Emanuel NäslundH18 (472)50:38+15:157:44
27Victoria KarlssonD45 Kort-2 (681)32:31+6:379:30
30Louise WoxlinD35 Motion (351)47:39+20:4212:07
33Oskar ForsbergH40 Kort-1 (820)40:06+8:026:36
39Amelie JosefssonD14 (924)34:17+10:158:31
41Inger BruneD65 Motion (243)1:21:27+41:1926:11
41Katarina KvickD60 (365)38:58+15:1611:25
45Marcus NilssonH12 (1032)23:33+5:537:30
45Mattias PerssonH40 Kort-1 (820)42:12+10:086:57
47Ulla Britt SundinD60 Kort (442)43:01+15:5014:00
50Liv PaulerD10 (1269)19:03+5:198:44
51Martin NilssonH10 (1337)16:23+5:117:03
51Peter WoxlinH40 Kort-1 (820)43:36+11:327:10
52Karin PerssonD35 Kort (631)41:19+14:549:04
53Håkan LagesonOpen 9 (584)1:06:17+32:118:54
54Emelie WibergD15 (801)39:35+12:348:51
56Amelie JosefssonOpen 6 (571)1:13:19+32:1112:21
57Leif StrandbergH60 Kort (990)35:52+9:069:26
64Gudrun Pauler-JohanssonOpen 1 (777)39:07+19:2514:07
67Emma WibergD18 (475)1:06:22+23:1512:25
68Signe ForsbergD10 (1269)20:21+6:379:20
76Sixten PerssonH11 (1108)28:59+11:229:05
78Per-Johan JosefssonH40 Kort-1 (820)48:40+16:368:01
81Arvid StrandbergH21-1 (853)1:15:52+20:267:26
82Jonas SöderlundOpen 9 (584)1:19:28+45:2210:40
84Per SundinH65 (766)46:46+16:2110:00
90Linnea TroengD21-1 (652)1:09:25+22:529:10
102Yvonne NäslundD45 Motion (966)55:30+25:5014:52
102Gunnar SjölundH55 Kort (872)38:51+13:579:20
105Ida PaulerU2 (1872)26:18+8:519:51
107Hanna WoxlinU2 (1872)26:21+8:549:52
108Birgitta StrandbergD55 (669)51:06+20:5213:12
109Lennart StrandbergH55 Kort (872)40:02+15:089:37
113Jonatan HälldalH12 (1032)31:40+14:0010:05
127Anita HälldahlOpen 1 (777)1:26:02+1:06:2031:03
127Torgny NäslundH40 Kort-1 (820)1:01:35+29:3110:08
138Christina HäggströmD50 Kort (901)51:09+27:1516:17
140Bertil NordinH65 Kort (958)44:11+18:4313:02
145Simon LagesonOpen 5 (2438)40:50+15:2711:28
155Mikael NilssonH40 Kort-1 (820)1:18:07+46:0312:52
171Elias SöderlundH12 (1032)39:56+22:1612:43
172Anita FjaestadD50 Kort (901)1:17:39+53:4524:43
310Ture ForsbergU1 (2187)27:30+14:5813:57
338Mona BlombergOpen 5 (2438)58:03+32:4016:18
340Jörgen WibergOpen 5 (2438)58:04+32:4116:18
382Petra SöderlundOpen 5 (2438)1:03:36+38:1317:51
Edvin WesterInskolning (2140)fullföljt
Liam HälldalH10 (1337)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser