Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skarpnäcks OL

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ingela ArenanderOpen 11 (308)38:01+5:066:47
4Gunnar LangsH55 Kort (872)27:18+2:246:33
12Fanny DecknerD21 Kort-1 (837)39:05+7:167:30
27Justus ArenanderH12 (1032)21:54+4:146:58
28Åsa EdgrenD40 Motion (764)40:50+10:4510:48
29Emma CarlssonD21 Kort-1 (837)42:55+11:068:14
30Anders MansénH50 Kort-1 (778)36:06+6:587:51
31Linnea CarlssonD60 (365)36:37+12:5510:44
40Tindra JonssonD12 (1025)26:35+6:408:09
48Per ArnessonH55 Motion (262)1:10:09+41:0217:48
50Inez EklundOpen 10 (422)1:02:36+29:4314:50
56Tilde MansénD11 (851)31:06+13:2910:34
59Fredrik NordenfeltChallenge H 5 (390)57:10+28:5511:23
66Anethe MansénD45 Kort-1 (747)42:15+15:5512:21
68Anita LindbohmD60 Kort (442)54:55+27:4417:53
72Anna LindmarkD21-2 (671)1:12:37+24:339:56
79Stefan MyrefeltH60 Kort (990)37:55+11:099:58
84Leif CarlssonH70 (607)54:18+25:0613:36
102Fredrik ArenanderOpen 5 (2438)38:51+13:2810:54
103Gunnar JohanssonH35 Kort (1001)54:17+21:478:11
107Måns EdgrenH12 (1032)30:27+12:479:41
108Åke LewanderH70 (607)1:10:34+41:2217:41
109Björn LönneH55 (967)50:28+17:259:14
110Helen InfeldtD50 Motion (592)1:22:48+51:5023:43
125Teodor JonssonU1 (2187)19:17+6:459:47
130Noel Persson-FerreraH11 (1108)35:31+17:5411:08
135Göran EklundH35 Kort (1001)58:59+26:298:53
137Agnes EdgrenD14 (924)51:08+27:0612:43
140Edvin LindmarkH21-1 (853)1:32:07+36:419:01
143Lars-Olov CarlheimH65 (766)1:09:29+39:0414:52
149Karolina Bergh PapasikasD13 (1017)1:01:02+34:4815:31
150Eva StenbackD40 Motion (764)1:19:49+49:4421:06
170Nicklas DoyleH35 Kort (1001)1:07:20+34:5010:09
194Lars SegermanH35 Kort (1001)1:26:16+53:4613:00
203Truls MansénU2 (1872)31:04+13:3711:38
203Eva MolénOpen 8 (1300)55:14+28:5511:45
230Axel StenbackH10 (1337)41:55+30:4318:04
258Lova JonssonU1 (2187)24:07+11:3512:14
261Ida-Lina SegermanU2 (1872)36:11+18:4413:33
288Anders FriströmOpen 7 (1692)52:46+33:1416:48
289Veronika Bergh PapasikasU1 (2187)26:10+13:3813:16
309Johny LindmarkOpen 7 (1692)59:24+39:5218:55
310Fredrik EdgrenOpen 7 (1692)59:27+39:5518:55
329Klara StenbackU2 (1872)47:37+30:1017:50
374Kajsa EdgrenU1 (2187)32:44+20:1216:36
386Gustav StenbackU1 (2187)35:32+23:0018:02
464Nikiforos PapasikasOpen 5 (2438)1:25:06+59:4323:54
Ruben ArenanderU2 (1872)ej godkänd
Priscilla FerreraD40 Kort-2 (637)ej godkänd
Vera RolfssonD16 (875)ej start
Hedda Persson VildirD15 (801)ej start
Melvin SegermanH14 Kort (375)ej start
Joel AhlquistH35 Kort (1001)ej start
Roland PerssonH35 Kort (1001)ej start
Margareta BerghD45 Kort-1 (747)ej start
Magnus StenbackH40 Motion (456)ej start
Alva VildirU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser