Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Arboga OK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lena JansonD65 (320)28:41+1:428:49
2Per HolmstrandOpen 7 (1692)20:09+0:376:25
3Rasmus MöllerH18 (472)40:59+5:366:15
6Kenneth JakobssonH45 Motion (509)42:08+6:308:06
11Tilda WigforssD14 Kort (312)26:43+4:038:45
11Lukas LarssonH21 Motion (406)1:00:14+12:088:46
16Per-Ivar MöllbergH70 Kort (920)27:07+3:229:09
22Anna StrandD16 Kort (253)54:49+24:2313:34
23Bo HanssonH70 Kort (920)28:19+4:349:33
23Roland NotstamH55 (967)38:24+5:217:01
32Maria SahlinD50 Kort (901)32:02+8:0810:12
32Maria JohanssonOpen 3 (2726)34:43+11:3720:11
47Annika LarssonD55 (669)38:13+7:599:52
54Ove PetterssonH70 Kort (920)31:50+8:0510:45
55Håkan SöderkvistH70 Kort (920)31:54+8:0910:46
56Anders PayerlOpen 7 (1692)29:30+9:589:23
57Hanna WigforssOpen 4 (995)58:16+19:1912:00
66Ture HolmstrandOpen 1 (777)39:34+19:5214:17
67Peder WickströmH60 Kort (990)36:44+9:589:40
69Henrik WickströmH21 Kort-2 (1030)57:14+18:377:08
70Sven-Olov WiklundH65 (766)44:05+13:409:26
73Berit WetterD50 (838)43:05+13:4510:16
73Casper VånsjöH15 (929)44:30+16:188:00
73Ann-Louise Notstam HjorthD50 Kort (901)37:27+13:3311:55
89Jan GrannH55 Kort (872)36:30+11:368:46
89Michael WickströmH21 Kort-2 (1030)1:00:07+21:307:30
94Torbjörn ZetterljungH50 Kort-1 (778)46:57+17:4910:13
109Sofie WetterD21-1 (652)1:16:08+29:3510:03
111Filip BäckH14 (1160)38:57+17:289:12
116Selma WickströmU1 (2187)19:10+6:389:43
124Jenny GustafssonD40 Kort-2 (637)1:23:18+58:3420:37
137Eric BäckH12 (1032)34:06+16:2610:51
138Alva WickströmD11 (851)53:20+35:4318:08
139Tova GrönbergD11 (851)53:22+35:4518:09
142Peter BäckOpen 7 (1692)36:18+16:4611:33
146Anders StrandH50 Kort-1 (778)1:06:06+36:5814:24
151Amanda BäckD10 (1269)26:46+13:0212:16
156Rasmus VånsjöU2 (1872)28:31+11:0410:40
156Per JakobssonH70 Kort (920)46:27+22:4215:41
162Kristina BäckOpen 3 (2726)44:38+21:3225:56
164Robert Håkman GrannH21 Kort-2 (1030)1:19:01+40:249:51
166Tua WigforssOpen 4 (995)1:41:39+1:02:4220:57
175Daniel JensenH15 (929)1:26:47+58:3515:36
195Tord ÅhlgrenH60 Kort (990)1:03:54+37:0816:48
195Fredrik GrannH21 Kort-2 (1030)1:40:59+1:02:2212:36
202Simon JakobssonH14 (1160)1:00:05+38:3614:12
206Anders GöranssonOpen 7 (1692)41:57+22:2513:21
216Gustav GöranssonH14 (1160)1:25:30+1:04:0120:12
235Stefan SahlinOpen 7 (1692)44:58+25:2614:19
274Erik MöllerOpen 7 (1692)49:47+30:1515:51
294Christian PayerlOpen 7 (1692)53:42+34:1017:06
311Lina MöllerOpen 5 (2438)54:56+29:3315:25
315Linnea ZetterljungU2 (1872)42:26+24:5915:53
375Elsa ZetterljungOpen 3 (2726)1:00:48+37:4235:20
482Anna-Karin VånsjöOpen 3 (2726)1:13:51+50:4542:56
507Anneli ZetterljungOpen 3 (2726)1:21:19+58:1347:16
Tova HolmstrandInskolning (2140)fullföljt
Isaac JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Jonatan VånsjöH11 (1108)ej godkänd
Cajsa VånsjöD13 (1017)ej godkänd
Arvid WigforssOpen 2 (501)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser