Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Snättringe SK

88 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon HectorH20 Elit (617)53:205:01
3Martin NilssonH17-20 Kort (293)37:27+1:376:41
16Göran NilssonH60 (671)35:54+6:027:08
18David NybergU2 (1872)20:49+3:227:47
19Urban FreijH50-2 (739)40:07+6:366:41
20Anna JarmarD70 Motion (211)1:05:49+25:3722:23
21Jonny NilssonOpen 10 (422)47:09+14:1611:10
23Ingemar TedhamreH55 Motion (262)45:15+16:0811:29
33Hanna BrusD21 Kort-1 (837)43:25+11:368:20
34Kerstin ErikssonD60 Kort (442)40:35+13:2413:13
34Vilma KarlssonD18 Elit (551)50:57+10:568:02
34Jan WahlströmH60 (671)39:09+9:177:46
35Alva Lidström LauriD11 (851)28:17+10:409:37
38Viking FreijChallenge H 5 (390)49:02+20:479:46
40Fredrik OrmöH18 (472)56:32+21:098:38
42Erik Lidström LauriH14 (1160)30:38+9:097:14
43Märta FröjdD20 (349)1:05:28+29:2911:25
44Jonas SjöstrandOpen 5 (2438)33:04+7:419:17
47Karin AbelD35 Motion (351)55:17+28:2014:04
48Anders KarlssonH50-2 (739)45:24+11:537:34
49Kristina CarlqvistD21 Kort-1 (837)46:06+14:178:50
49Johan CallebergH15 (929)40:40+12:287:18
49Lena BrobergD45 Kort-1 (747)39:06+12:4611:25
52Isak GeliusH13 (1083)33:54+14:298:32
53Erik CallebergH20 (281)1:31:35+45:1911:55
55Tobias KarlssonH18 Elit 2 (534)55:08+15:587:50
56Stefan Svensson GeliusH45 Kort-1 (980)40:24+9:567:45
59Nadja DahlströmD40 (496)44:43+15:508:51
59Hugo FlordalH35 (318)1:19:12+33:039:25
63Mikael NilssonH21-1 (853)1:11:58+16:327:03
64Elin SvenssonD35 Kort (631)43:25+17:009:32
66Jesper LidmarH15 (929)43:36+15:247:50
70Molly GeliusD10 (1269)20:44+7:009:30
73Torbjörn BergmanH60 Kort (990)37:02+10:169:44
74Ella KarlssonD14 (924)39:28+15:269:49
75Bo LauriH50-2 (739)51:08+17:378:32
76Ivar Lidström LauriH16 (1024)38:58+11:136:39
76Elin AbelD10 (1269)21:10+7:269:42
80Gunilla KallhaugeD45 (859)41:31+13:479:07
81Gittan GeliusD45 Kort-1 (747)44:11+17:5112:55
81Mattias KallhaugeH16 (1024)41:00+13:157:00
82Ronja BergmanD21 Motion (510)1:07:48+35:1215:18
84Per KallhaugeH50-2 (739)52:51+19:208:49
92Per WolgastH50-2 (739)55:00+21:299:10
95Ulrica MellergårdD50 Motion (592)1:06:47+35:4919:08
95Ylva NilssonD55 Kort (582)51:26+24:4616:35
97Mari-Helen LidströmD45 Kort-1 (747)47:31+21:1113:53
98Ann-Christin NybergD35 Kort (631)50:04+23:3911:00
104Anders MellergårdH50 Kort-1 (778)49:04+19:5610:41
104Monica FröjdD50 Kort (901)43:43+19:4913:55
105Håkan CarlqvistH45 Kort-1 (980)46:38+16:108:57
109Anna TedhamreD45 Kort-1 (747)49:57+23:3714:36
110Anders AbelH35 Kort (1001)55:39+23:098:23
114Roger NybergH50 Kort-1 (778)51:10+22:0211:08
115Hanna CarlqvistD11 (851)40:46+23:0913:51
115Anders HolmqvistH50 Kort-1 (778)51:35+22:2711:14
117Thea GeliusU2 (1872)26:42+9:1510:00
118Anneli LidmarD40 Motion (764)1:02:47+32:4216:36
121Elin TörnqvistD40 Kort-2 (637)1:16:36+51:5218:57
126Jakob TedhamreH13 (1083)45:42+26:1711:30
131Emmie HolmqvistU1 (2187)19:38+7:069:57
139Patrik NilssonH21-1 (853)1:31:58+36:329:00
145Johan LidmarH45 Kort-1 (980)52:45+22:1710:07
152Mats HainkeH45 Kort-1 (980)53:36+23:0810:17
157Svenåke SvenssonH65 Kort (958)48:54+23:2614:25
158Albin HainkeH14 (1160)45:44+24:1510:48
169Elin WolgastD12 (1025)42:39+22:4413:04
170Fredric JohanssonH21-1 (853)2:04:55+1:09:2912:14
175Jacob WolgastH14 (1160)50:20+28:5111:53
182Erik DyreliusH45 Kort-1 (980)1:08:50+38:2213:12
188John WolgastH14 (1160)53:46+32:1712:42
197Heidi HolmqvistOpen 3 (2726)47:15+24:0927:28
198Algot SjöstrandU1 (2187)22:26+9:5411:23
207David TörnqvistH13 (1083)1:14:03+54:3818:39
208Johan FredholmH13 (1083)1:15:16+55:5118:57
211Tobias NybergOpen 3 (2726)48:14+25:0828:02
212Anton DyreliusH11 (1108)1:26:55+1:09:1827:14
237Hugo AbelU1 (2187)23:41+11:0912:01
257Martin NybergU2 (1872)35:50+18:2313:25
322Ellen FlordalU2 (1872)44:11+26:4416:32
325Sara DyreliusOpen 3 (2726)55:28+32:2232:14
403Anders EjewallOpen 3 (2726)1:02:56+39:5036:35
430Malena CarlqvistOpen 3 (2726)1:05:31+42:2538:05
446Birgit WahlströmOpen 5 (2438)1:16:08+50:4521:23
Simon CarlqvistInskolning (2140)fullföljt
Vilma DyreliusInskolning (2140)fullföljt
Gabriel CarlqvistH10 (1337)ej godkänd
Thomas CallebergH50 Kort-1 (778)ej godkänd
Rune RådeströmH70 (607)ej start
Peter KarlbergH55 Kort (872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser