Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sundsvalls OK

202 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kadri KalvoD21 Motion (510)33:45+1:097:37
3Olov VikströmH45-2 (713)38:24+2:315:35
4Jan NordinH55 (967)34:05+1:026:14
6Eddie EdströmChallenge H 10 (442)49:51+3:435:09
6Pessi LiukkonenH45-2 (713)39:02+3:095:41
7Hugo NordlanderH11 (1108)20:00+2:236:16
9Mattias LindahlOpen 9 (584)49:24+15:186:38
9Lars LundbergH40 Motion (456)47:03+5:558:17
10Martin LundgrenH35 Kort (1001)39:21+6:515:56
12Caroline JohanssonD17-20 Kort (207)48:14+9:3111:08
12Roger HugossonH50-1 (836)41:03+8:226:30
12Herman EliassonU1 (2187)14:40+2:087:26
13Ellinor FranssonD21-2 (671)55:09+7:057:33
14Susanne LiukkonenD40 (496)33:31+4:386:38
14Hanna HugossonD18 Elit (551)46:23+6:227:19
14Julia EdströmD21 Kort-1 (837)39:33+7:447:35
15Tobias EliassonH21 Kort-2 (1030)46:41+8:045:49
16Albin KårénOpen 10 (422)46:29+13:3611:00
16Kristina NordlanderD40 Kort-1 (655)32:50+6:317:54
17Johan NordinH20 (281)1:02:24+16:088:07
17Stina NordinD18 Elit (551)46:40+6:397:22
17Mattias BerglundH40 Motion (456)51:22+10:149:03
19Jenny ErlandssonD40 Kort-1 (655)33:25+7:068:03
20Jill JohanssonD21-2 (671)56:44+8:407:46
20Anna KårénOpen 10 (422)46:47+13:5411:05
21Tomas UnanderH35 Kort (1001)40:51+8:216:09
21Edvin LakeH12 (1032)21:16+3:366:46
22Sara LundstenD21 Kort-1 (837)42:02+10:138:04
23Kjell AnderssonH70 Motion (294)52:32+18:5615:08
24Truls LindholmH18 Elit 2 (534)50:24+11:147:10
25Elin SvenssonD40 Kort-1 (655)34:47+8:288:22
25Sebastian FalkH35 Motion (153)1:13:25+32:2812:21
26Anders ErlandssonH40 Kort-2 (789)41:04+7:466:22
26Klara EdströmU2 (1872)21:39+4:128:06
27Thomas RexH40 (1146)45:12+8:455:59
28Alva EliassonD10 (1269)17:29+3:458:01
28Cecilia EdströmD50 Kort (901)31:42+7:4810:05
28Sara ForsbergOpen 4 (995)51:40+12:4310:39
30Peter HanssonH55 Kort (872)30:17+5:237:16
30Hannes WernOpen 6 (571)1:02:13+21:0510:29
30Anna LampinenD17-20 Kort (207)1:01:41+22:5814:14
31Margareta NobornD70 Kort (357)39:13+11:1416:00
31Johanna ÖhmanD35 Motion (351)48:15+21:1812:16
32Anna-Britt JohanssonD75 (210)1:01:14+30:5121:33
32Annika CarlbergD21 Kort-1 (837)43:17+11:288:18
33Signe FeilD10 (1269)18:06+4:228:18
33Anders SjögrenH50 Kort-1 (778)36:57+7:498:03
34Albin ÅlinH40 Motion (456)55:16+14:089:44
34Peter LoréH35 Kort (1001)43:29+10:596:33
35Frida VikströmD16 (875)37:38+8:527:59
36Magnus EdlundH45 Motion (509)56:12+20:3410:48
36Oskar VikströmH13 (1083)30:47+11:227:45
38Anders LindholmH50 Kort-1 (778)37:52+8:448:14
39Fabian PerssonH12 Kort (228)42:05+27:2018:08
39Rolf JohanssonH50 Kort-1 (778)38:09+9:018:18
40Vivian StorkampD50 Motion (592)48:17+17:1913:50
41Jenny NääsD35 (286)1:01:16+20:409:57
44Irené LarssonD35 Motion (351)54:15+27:1813:48
49Malin UnanderD35 Kort (631)40:57+14:329:00
50Håkan UnanderOpen 8 (1300)37:22+11:037:57
50Wilma LarssonD11 (851)30:27+12:5010:21
50Uno JohanssonH55 Kort (872)32:52+7:587:54
51Ulrik FrödinH45 Kort-2 (992)34:02+7:446:38
51Hedwig HaasD20 Elit (499)1:05:41+19:028:37
52Sören JanssonH75 (592)48:46+21:4913:46
53Birgitta HammarbergD55 Motion (356)1:05:05+29:5720:31
54Tove EricssonD13 (1017)39:40+13:2610:05
54Martin StorkampH18 Elit 2 (534)54:59+15:497:49
55Ann JohanssonD18 (475)1:01:08+18:0111:26
55Magnus JonssonH40 Kort-2 (789)46:34+13:167:13
55Rickard AnderssonChallenge H 5 (390)54:08+25:5310:47
55Julia NordlanderD14 (924)37:18+13:169:16
55Åke JohanssonH70 Motion (294)1:53:47+1:20:1132:47
56Ingrid PeterssonD70 Kort (357)49:14+21:1520:05
56Johanna SjölundD20 Elit (499)1:07:03+20:248:48
56Ellen KårénOpen 3 (2726)36:25+13:1921:10
57Jonas ÅkerdahlH21 Kort-2 (1030)55:22+16:456:54
57Catrin JohanssonD45 Kort-1 (747)40:38+14:1811:52
58Wilmer RexH11 (1108)28:08+10:318:49
59Lovisa DufvaD11 (851)31:52+14:1510:50
59Anna-Karin JeppssonOpen 2 (501)1:11:17+44:1918:33
60Petter ErlandssonH13 (1083)34:59+15:348:48
60Anna HammarbergD35 Kort (631)42:17+15:529:17
61Kajsa LakeD40 Motion (764)48:39+18:3412:52
61Louise RohdénD21 Motion (510)57:22+24:4612:56
61Sara TimnerD40 (496)44:51+15:588:52
61Emil LundgrenH10 (1337)16:54+5:427:17
62Pär-Mikael PerssonH45 Motion (509)1:04:00+28:2212:18
63Nils LundgrenH16 (1024)36:55+9:106:18
63Marie GustafssonD55 (669)40:34+10:2010:28
64AnnCatrin ValfridssonD50 Motion (592)56:53+25:5516:17
64Anna LundgrenD40 (496)45:32+16:399:00
65Karin LarssonD40 Kort-1 (655)41:14+14:559:56
67Gunnar BengtssonH70 Kort (920)33:19+9:3411:15
68Torbjörn JohanssonH55 Kort (872)34:11+9:178:13
69Elisabet LundgrenD65 Kort (470)45:32+17:4516:12
70Agnes FeilU1 (2187)17:47+5:159:01
71Hannes LindahlH14 (1160)33:59+12:308:02
73Anders AxlingH21 Elit 2 (662)1:23:15+15:376:26
74Anna NordinD45 (859)40:41+12:578:56
74Torbjörn AnderssonH45 Kort-2 (992)36:56+10:387:11
75Ingrid Wiklander NylanderD65 Kort (470)49:02+21:1517:26
77Linda EdströmD21-2 (671)1:13:40+25:3610:05
77Rickard KarlssonH45 Motion (509)1:08:51+33:1313:14
77Fredrik NordlanderH40 Kort-2 (789)50:08+16:507:47
78Lars HenrikssonH45-2 (713)56:15+20:228:11
78Björn AbelssonH65 (766)45:18+14:539:42
79Markus FrödinH40 (1146)52:08+15:416:54
81Jenny UnanderD40 (496)53:25+24:3210:34
81Ida JohanssonD21 Kort-1 (837)50:22+18:339:40
81David HolmbergH21 Elit 2 (662)1:25:39+18:016:37
83Björn JohanssonH16 (1024)41:18+13:337:03
86Jonne LiukkonenH14 (1160)35:31+14:028:23
87Elisabet EngbergU2 (1872)25:10+7:439:25
87Astrid RexD13 (1017)46:18+20:0411:46
88Gunilla RohdénD60 Kort (442)1:24:18+57:0727:27
88Karin LindD40 Motion (764)54:21+24:1614:22
89Jenny DanielssonD21 Kort-1 (837)52:09+20:2010:00
91Ebba AnderssonD12 (1025)31:16+11:219:35
91Sofie FröjdD15 (801)46:16+19:1510:21
92Axel LundgrenH14 (1160)36:17+14:488:34
92Charlotte VikströmD45 (859)42:58+15:149:26
92Clary RexD45 Motion (966)52:43+23:0314:07
94Alice LarssonD12 (1025)31:24+11:299:37
95Tommy FröjdH50 Kort-1 (778)47:19+18:1110:18
96Anna DufvaD40 Motion (764)55:41+25:3614:43
97Henrik LundgrenH40 Kort-2 (789)53:06+19:488:14
97Mattias LarssonH11 (1108)31:09+13:329:45
97Tomas EdströmH50 Kort-1 (778)47:57+18:4910:26
98Johan AgåsH45 Kort-2 (992)39:44+13:267:44
99Tore LundgrenH70 Kort (920)36:27+12:4212:18
100Hans JohanssonH45-2 (713)1:01:47+25:549:00
100Katarina JohanssonD21 Kort-1 (837)55:08+23:1910:34
101Anders VedinH21 Elit 2 (662)1:30:05+22:276:58
105Nelly PerssonD15 (801)48:12+21:1110:46
108Kaspar EricssonH10 (1337)20:19+9:078:45
109Irmelie EnströmD13 (1017)50:55+24:4112:57
109Josefin BarckD40 Kort-1 (655)54:45+28:2613:11
110Anna NystedtD21-2 (671)1:28:27+40:2312:06
110Ivar LakeU2 (1872)26:24+8:579:53
112Lena AnderssonD40 Kort-1 (655)55:00+28:4113:15
112Anna ÅlinD21 Kort-1 (837)56:29+24:4010:50
116Tomas KristoferssonH40 (1146)58:10+21:437:42
117Katharina SandströmD50 Motion (592)1:36:04+1:05:0627:31
121Ivar GranholmU2 (1872)26:49+9:2210:02
121Oscar SundlöfH20 Elit (617)1:49:00+55:4010:15
121Helena KarlssonD40 Motion (764)1:04:23+34:1817:01
121Alexander DufvaU1 (2187)19:15+6:439:46
124Anton SöderbergH14 (1160)40:57+19:289:40
125Caroline HolmbergD21-2 (671)1:41:22+53:1813:53
126Emma JohanssonD12 (1025)34:51+14:5610:41
128Erik ToomingasH21-2 (800)1:30:59+36:288:45
128Pia LindholmD50 (838)56:21+27:0113:26
129Ylva SandströmD12 (1025)35:34+15:3910:54
130Ebba LindholmD12 (1025)35:38+15:4310:55
130Tyra KarlssonD13 (1017)56:21+30:0714:20
131Moa KarlssonD10 (1269)24:50+11:0611:23
132Jan HammarbergH65 Kort (958)43:22+17:5412:47
134Simon NordlanderH11 (1108)36:14+18:3711:21
135Kristina PerssonD45 Motion (966)1:02:35+32:5516:46
138Tomas JohnssonH21-2 (800)1:35:21+40:509:10
141Stefan IvarssonH35 Kort (1001)1:00:11+27:419:04
141Josef AnderssonH40 Kort-2 (789)1:06:19+33:0110:17
142Alex AnderssonH10 (1337)22:34+11:229:43
144Elin UnanderD15 (801)1:07:04+40:0315:00
149Jesper UnanderH12 (1032)35:54+18:1411:25
151Fredrik GranholmOpen 7 (1692)36:41+17:0911:40
151Kristin RaukolaOpen 3 (2726)43:35+20:2925:20
151Maria SjögrenOpen 3 (2726)43:35+20:2925:20
153Tina JohanssonD45 Motion (966)1:08:04+38:2418:14
154Elsa GranholmD12 (1025)39:02+19:0711:58
155Stina LindholmD12 (1025)39:08+19:1312:00
156Oskar ErlandssonH11 (1108)40:11+22:3412:35
162Arvid CarlssonH12 (1032)37:53+20:1312:03
162Jan ÖstmanH55 Kort (872)54:18+29:2413:03
165Ove JanssonH60 Kort (990)49:34+22:4813:02
169Robin EdlundH15 (929)1:19:07+50:5514:13
172Freja LoréU2 (1872)29:40+12:1311:06
174Eva WestinD45 Motion (966)1:17:05+47:2520:39
179Michael LarssonH45 Kort-2 (992)54:24+28:0610:36
181Lukas JohanssonH14 (1160)51:41+30:1212:13
186Magnus EngbergH45 Kort-2 (992)1:02:01+35:4312:05
188Elis LiukkonenH11 (1108)52:42+35:0516:31
211Albin SöderbergH11 (1108)1:26:19+1:08:4227:03
221SARA HANSSONOpen 7 (1692)43:29+23:5713:50
278Sofia MårtenssonU2 (1872)37:17+19:5013:57
310Anna WidmanOpen 3 (2726)54:19+31:1331:34
338Filip PerssonU1 (2187)29:01+16:2914:43
369Elin FrödinU1 (2187)32:20+19:4816:24
371Jennifer FrödinU1 (2187)32:32+20:0016:30
431Pär-Albin PerssonOpen 5 (2438)1:10:38+45:1519:50
466Petronella EnströmOpen 5 (2438)1:28:34+1:03:1124:52
Ylvalie EnströmInskolning (2140)fullföljt
Elsa LakeInskolning (2140)fullföljt
Jonas LindInskolning (2140)fullföljt
Knut LindholmInskolning (2140)fullföljt
Sanne AbelssonOpen 3 (2726)diskvalificerad
Oskar MårtenssonH14 (1160)ej godkänd
Jonna JungåkerD18 Elit (551)ej godkänd
Sten-Olov HellbergH70 Motion (294)ej godkänd
Kerstin BrunnD70 Motion (211)ej godkänd
Simon DalebrandH16 Kort (197)ej start
Alva LarssonD14 (924)ej start
Tony DalebrandH45 Kort-2 (992)ej start
Jerry LarssonH45 Kort-2 (992)ej start
Thomas JohanssonH50 Kort-1 (778)ej start
Johan PerssonH21 Motion (406)ej start
Mats JohanssonH45 Motion (509)ej start
Bo NobornOpen 8 (1300)ej start
Olle LoréInskolning (2140)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser