Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Surahammars SOK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ida HallinD14 Kort (312)24:44+2:048:06
15Ingrid Munktelius ÖhlénD60 Motion (303)43:18+10:2213:36
16Ludvig HaslerOpen 3 (2726)30:56+7:5017:59
21Claes KlarinH40 Kort-1 (820)39:01+6:576:25
37Anna LundOpen 6 (571)1:05:28+24:2011:02
38Stefan ErikssonH40 Kort-1 (820)40:48+8:446:43
39Magnus ThornellH40 Kort-1 (820)40:58+8:546:44
43Clara SvenssonD12 Kort (249)33:34+19:4014:55
44Sara SvenssonOpen 2 (501)57:23+30:2514:56
49Stefan BjurstedtH40 Kort-1 (820)42:47+10:437:02
56John GunnarssonH20 Elit (617)1:10:48+17:286:39
56Lars-Erik HaslerH40 Kort-1 (820)44:09+12:057:16
60Frida GunérusD14 Kort (312)1:14:50+52:1024:32
64Amanda LundOpen 4 (995)59:14+20:1712:12
77Gunnar MunkteliusH65 (766)45:07+14:429:39
79Sofia HaslerD40 Kort-2 (637)44:19+19:3510:58
90Henrik HallinH40 Kort-1 (820)51:19+19:158:27
100Olle GranathH65 (766)51:38+21:1311:03
104Marie KlarinD40 Kort-2 (637)56:23+31:3913:57
109Elisabeth StödemanD45 Kort-2 (681)50:22+24:2814:43
111Viktor ÖhlénH21-1 (853)1:22:58+27:328:08
115Matilda ÖströmOpen 1 (777)55:56+36:1420:11
120Vidar NettelmarkH11 (1108)33:59+16:2210:39
122Anders GunnarssonH60 (671)1:12:08+42:1614:20
128Kristoffer KlarinH12 (1032)33:24+15:4410:38
148Oscar ThornellH15 (929)1:05:10+36:5811:43
160Anders GalinH40 Kort-1 (820)1:29:16+57:1214:42
168Elin PetterssonOpen 7 (1692)37:47+18:1512:01
170Rebecka HaslerD13 (1017)1:12:21+46:0718:24
173Ia GranathOpen 7 (1692)38:03+18:3112:07
202Melker ThornellH10 (1337)31:14+20:0213:27
204Dennis BjurstedtH11 (1108)1:04:52+47:1520:20
217Jonas NordenstenOpen 5 (2438)46:41+21:1813:06
223Max NellbergU2 (1872)32:23+14:5612:07
225Isak NellbergU1 (2187)23:23+10:5111:52
226Filip GalinU2 (1872)32:35+15:0812:12
246Tommy ÖströmOpen 5 (2438)48:34+23:1113:38
301Ida PetterssonOpen 5 (2438)53:47+28:2415:06
313Anna-Karin NordenstenOpen 5 (2438)55:04+29:4115:28
347Albins LSvenssonU1 (2187)30:14+17:4215:20
350Noel GalinU1 (2187)30:28+17:5615:27
377Gabriella HaslerU1 (2187)33:17+20:4516:53
400Carina GunérusOpen 3 (2726)1:02:50+39:4436:31
455Jonas PetterssonOpen 5 (2438)1:20:03+54:4022:29
515Martina KihlbergOpen 3 (2726)1:24:13+1:01:0748:57
Hilda GunérusInskolning (2140)fullföljt
Wilma ThornellD13 (1017)ej godkänd
Edvin ÖströmOpen 3 (2726)ej godkänd
Arvid GunérusH11 (1108)ej godkänd
Ida PetterssonD16 Kort (253)ej start
Ia GranatOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser