Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Sävedalens AIK

106 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per NordholmChallenge H 5 (390)28:155:37
3Arvid SkeppH12 (1032)18:21+0:415:50
4Camilla EngstrandD35 (286)43:44+3:087:06
4Oskar LindqvistH20 (281)48:11+1:556:16
6Martin PetterssonH40 Kort-2 (789)35:06+1:485:27
7Herman PetterssonU1 (2187)13:58+1:267:05
9Jennie BerglundD21 Kort-2 (742)40:32+7:267:39
10Lisa PalmD21 Kort-2 (742)40:48+7:427:42
11Carl JosefssonH15 (929)32:55+4:435:55
13Sara BengtssonD21 Kort-2 (742)41:10+8:047:46
14Charlotte NordgrenChallenge D 10 (268)1:09:09+13:207:11
14Magnus RehnH60 (671)35:35+5:437:04
14Casper SkeppH13 (1083)27:21+7:566:53
15Mikael ÖhgrenH45 Kort-2 (992)29:42+3:245:47
17Hans CarlstedtH70 Kort (920)27:09+3:249:10
19Nichlas WallströmH45 Kort-2 (992)30:56+4:386:01
21Henrik NordholmH45 Kort-2 (992)31:16+4:586:05
22Marianne GrahnD75 (210)50:58+20:3517:56
25Camilla ÖhgrenD45 (859)35:01+7:177:41
26Marie EckerlidD50 Kort (901)31:24+7:3010:00
27David ErikmatsH14 Kort (375)29:22+10:249:53
27Amanda EckerlidD12 Kort (249)26:04+12:1011:35
27Johan BerglundH60 (671)38:14+8:227:36
28Maria MagnussonD21 Elit (365)1:14:23+15:327:11
28Katrin SkeppD40 Kort-1 (655)35:13+8:548:29
28Anna NordholmD17-20 Kort (207)59:45+21:0213:47
31Lars-Göran AxmalmH70 Kort (920)29:06+5:219:49
31Frida WallströmD40 (496)37:15+8:227:22
32Thomas KullanderH45 Kort-2 (992)32:16+5:586:17
34Magnus CarlstedtH21-1 (853)1:05:41+10:156:26
35Karl LevinH21-1 (853)1:05:47+10:216:26
37Miranda WallströmD10 (1269)18:10+4:268:20
38John GabrielssonH20 (281)1:11:19+25:039:17
41Ingalill SvenssonD65 Kort (470)37:31+9:4413:21
41Puja MuntherD12 Kort (249)30:54+17:0013:44
41Simon LarssonH21-1 (853)1:07:09+11:436:35
42Elin HamreforsD21-1 (652)1:00:40+14:078:00
45Petter JonssonChallenge H 5 (390)50:48+22:3310:07
45Erika LindqvistD21 Kort-2 (742)48:39+15:339:11
45Maria KlamfeltD21-1 (652)1:00:56+14:238:02
46Arvid WedlinOpen 5 (2438)33:09+7:469:18
47Lena LarssonD60 Motion (303)59:39+26:4318:45
47Emil SkeppU2 (1872)23:04+5:378:38
47Thomas AttforsH55 Kort (872)32:32+7:387:49
47Linus BååthH10 (1337)16:06+4:546:56
49Tuva ÖhgrenD12 (1025)27:23+7:288:23
49Emma AnderssonD21-1 (652)1:01:30+14:578:07
49Johan LevinH21-1 (853)1:08:17+12:516:41
50Lisa JonssonOpen 12 (366)1:47:09+50:4710:44
50Sofia EbermarkD21-1 (652)1:01:37+15:048:08
51Emil ErikmatsH17-20 Kort (293)1:29:54+54:0416:03
52Ellen NormanD11 (851)30:32+12:5510:23
52Magnus JosefssonH55 (967)43:11+10:087:54
53Charlotte WikströmD21 Motion (510)54:02+21:2612:11
53Amilia BjörklundD21 Elit (365)1:20:43+21:527:48
53Matilda WallströmD12 (1025)27:35+7:408:27
54Ella PetterssonD11 (851)30:56+13:1910:31
57Ylva KullanderU1 (2187)17:15+4:438:45
59Heino OllinH20 Elit (617)1:11:32+18:126:43
62Tobias MullinsH40 Motion (456)1:08:47+27:3912:07
63Tommy JonssonH40 Kort-2 (789)47:45+14:277:24
63Signe KullanderD10 (1269)20:03+6:199:11
64Agnes PetterssonD40 Kort-1 (655)41:09+14:509:54
66Frida BrogrenD21 Elit (365)1:28:23+29:328:32
67Simon BååthH12 (1032)25:33+7:538:08
70Märta MollénD21-1 (652)1:05:27+18:548:38
72Rasmus Johansson FjordsideH14 (1160)34:08+12:398:04
74Andreas BjärkmarH21-1 (853)1:14:35+19:097:18
74Isak ÖhgrenH10 (1337)17:32+6:207:33
77Klara PålssonD21-1 (652)1:06:34+20:018:47
77Ingrid CarlstedtD65 Kort (470)49:46+21:5917:42
83Lena TornéusD45 Motion (966)49:51+20:1113:21
83Thomas ReichelH50 Motion (409)2:24:44+1:46:5630:32
85Katarina ErikmatsD45 Motion (966)50:56+21:1613:39
88Albin ClaessonH18 Elit (573)55:46+16:036:51
90Stefan NormanH45 Kort-2 (992)38:58+12:407:35
91Axel EckerlidH10 (1337)18:43+7:318:04
92Anna M WindevallD35 Kort (631)48:46+22:2110:43
93Karin KullanderD40 Kort-1 (655)48:23+22:0411:39
94Mattias BååthH45 Kort-2 (992)39:22+13:047:40
97Joanna MalmkvistD21 Kort-2 (742)1:00:41+27:3511:28
97Leif CliffordsonH70 Kort (920)36:21+12:3612:16
97Jonas PalmH21-1 (853)1:18:30+23:047:41
98Joakim BerglundH21-1 (853)1:18:42+23:167:42
100Arild ErikmatsH10 (1337)19:29+8:178:23
104Jan LarssonH70 Kort (920)37:24+13:3912:38
115Amanda ClaessonD21-1 (652)1:18:39+32:0610:23
121Kajsa NormanD15 (801)54:23+27:2212:09
122Madeleine AttforsD21-1 (652)1:21:19+34:4610:44
126David DjurbäckH21 Kort-2 (1030)1:07:39+29:028:26
126Lovisa NilssonD21-1 (652)1:26:42+40:0911:27
127Patrik NordgrenH21 Kort-2 (1030)1:07:56+29:198:28
129Ingemar CarlssonH60 Kort (990)43:24+16:3811:25
132Martin TryggH40 Kort-2 (789)1:03:07+29:499:48
146Marcus KempeH21-1 (853)1:34:04+38:389:13
147Johan NilssonH21-1 (853)1:36:29+41:039:27
154Alice TryggD11 (851)1:08:51+51:1423:25
155Gabriel ÖhgrenH14 (1160)45:14+23:4510:41
158Oskar VigrenH21-1 (853)1:41:54+46:289:59
162Johan WedlinH60 Kort (990)48:28+21:4212:45
186Maria MuntherOpen 8 (1300)51:42+25:2311:00
365Eva VigrenOpen 3 (2726)59:21+36:1534:30
402Ann OlssonOpen 3 (2726)1:02:54+39:4836:34
Wilmer NordgrenInskolning (2140)fullföljt
Emil WindevallInskolning (2140)fullföljt
Henrik BrusH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Ola SkeppH40 (1146)ej start
Martin EickhoffH55 (967)ej start
Lisa GustafssonD21 Kort-2 (742)ej start
Erik LindgrenH35 Kort (1001)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser