Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Södertörn

145 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tove OlssonD10 (1269)14:38+0:546:42
3Per BacklundH55 (967)34:03+1:006:14
4Ulf EskilssonH80 (240)35:05+6:1511:53
4Tilde BacklundD15 (801)28:41+1:406:25
5Olof AnderssonH12 Kort (228)19:49+5:048:32
6Ann FranzénD50 Kort (901)27:37+3:438:47
8Per FranzénH50 Kort-1 (778)31:15+2:076:48
9Fredrik LarssonH21-1 (853)1:00:44+5:185:57
11Elisabeth LarssonD12 (1025)22:34+2:396:55
13Alexander NilssonH17-20 Kort (293)49:42+13:528:52
13Niklas ErlandssonH11 (1108)21:32+3:556:45
13Elin AgeOpen 1 (777)28:47+9:0510:23
15Henrik ErlandssonH45 Kort-1 (980)33:42+3:146:28
15Malin JönssonD45 Motion (966)39:29+9:4910:35
17Louise MarkstedtD21-2 (671)56:28+8:247:44
17Anita KarlssonD55 (669)34:44+4:308:58
19Kjerstin MarkstedtD50 Motion (592)42:53+11:5512:17
19Emil BlidefalkH12 Kort (228)25:49+11:0411:07
20Tove LagerbergD21-2 (671)56:44+8:407:46
25Linda RennerD15 (801)33:46+6:457:33
27Axel KudinoffOpen 8 (1300)34:31+8:127:20
30Hanna LagerbergD16 (875)35:47+7:017:35
30Helena BerglindD50 Motion (592)46:06+15:0813:12
33Lars-Gunnar LarssonH65 (766)39:42+9:178:30
33Helena MarkstedtD21-2 (671)1:02:21+14:178:32
36Ylva SandénD15 (801)35:57+8:568:02
37Adam HedbergH17-20 Kort (293)1:04:22+28:3211:29
38Sune SisellH65 (766)40:14+9:498:36
41Paul NorénH65 (766)40:22+9:578:38
43Erik AdolfssonH17-20 Kort (293)1:11:03+35:1312:41
43Sara MöllerD14 (924)35:23+11:218:48
44Linus BacklundH18 Elit 2 (534)53:08+13:587:33
47Ann-Cathrin LindellD65 Motion (243)1:32:49+52:4129:50
47Johan MarkstedtH50-2 (739)45:20+11:497:34
48Sten SvanbergH55 Kort (872)32:40+7:467:51
49Göran HellgrenH50 Kort-1 (778)40:25+11:178:48
49Göran HillgrenH60 (671)41:50+11:588:19
49Daniel JönssonH40 Motion (456)1:02:31+21:2311:01
52Daniela RennerD35 Kort (631)41:19+14:549:04
52Malva LindbärgD14 Kort (312)42:22+19:4213:53
52Jonathan BerglindOpen 8 (1300)37:45+11:268:01
54Sofia CronaD45 Motion (966)45:19+15:3912:08
57Daniel BeutlerH21 Motion (406)1:18:51+30:4511:28
58Olof LissmatsH18 (472)1:05:54+30:3110:04
59Anna BacklundD50 (838)40:40+11:209:42
61Josh BeechH21-1 (853)1:11:36+16:107:01
62Georg EklöwH18 Elit (573)51:08+11:256:17
64Anders JakobssonH55 (967)44:24+11:218:07
65Jesper LagerbergH45-1 (730)49:23+13:397:11
65Sven SandinH50 Motion (409)1:14:48+37:0015:46
65Fabian Martinez PonceH21 Motion (406)1:24:56+36:5012:21
66Lars AdolfssonH45 Motion (509)1:05:15+29:3712:32
67Måns HellgrenH21-1 (853)1:13:34+18:087:12
67Marielle LarssonD21-2 (671)1:10:18+22:149:37
68Johan RosénH50 Motion (409)1:15:09+37:2115:51
69Ann-Sofie SvanbergD55 (669)42:07+11:5310:52
69Lena ErlandssonD45 Kort-1 (747)42:41+16:2112:28
70Torbjörn JohanssonH55 Kort (872)34:18+9:248:14
71Inger SchwartzD60 Kort (442)56:42+29:3118:28
71Hugo LindbärgH18 Elit 2 (534)58:57+19:478:23
74Patrik BlidefalkH45-1 (730)50:14+14:307:19
77Christina GranathD50 Kort (901)38:13+14:1912:10
78Claes CronaH45 Motion (509)1:09:47+34:0913:25
81Ola NyqvistH60 Kort (990)38:00+11:1410:00
85Filip MöllerH16 (1024)41:36+13:517:06
85Agneta LissmatsChallenge D 5 (445)2:00:36+1:27:5724:15
86Louise KlingstedtD21-2 (671)1:16:17+28:1310:26
87Katja SamuelssonOpen 1 (777)46:44+27:0216:52
88Monika PerssonD50 Kort (901)40:39+16:4512:56
89Nils EklöwH50-2 (739)53:48+20:178:58
89Emma HenriquesD10 (1269)21:47+8:039:59
91Ella AnderssonD16 (875)46:58+18:129:58
92Caroline BerglindD21 Motion (510)1:14:57+42:2116:55
94Lotten SandénD15 (801)46:37+19:3610:25
94Annica HedbergD40 Motion (764)55:21+25:1614:38
95Albin FranzénU2 (1872)25:31+8:049:33
96Andreas MagnvallH18 Elit 2 (534)1:10:01+30:519:57
97Sanna HedbergD14 (924)43:23+19:2110:47
97Åsa SundbergOpen 1 (777)48:51+29:0917:38
98Petra LindellD40 Kort-2 (637)53:12+28:2813:10
101Katarina NorrbyD15 (801)47:40+20:3910:39
103William NilssonH21-1 (853)1:20:50+25:247:55
103Sofia ZillingD16 (875)49:49+21:0310:34
104Ylva LagerbergD45 Motion (966)55:58+26:1815:00
104Maxine LindströmD21 Motion (510)2:36:35+2:03:5935:20
105Ester AnderssonD13 (1017)50:30+24:1612:50
105Olle SandénH45 Kort-1 (980)46:38+16:108:57
105Fredrik SetterqvistH21-1 (853)1:21:18+25:527:58
106Simon ÖsterlingH18 Elit 2 (534)1:39:03+59:5314:05
109Staffan ZillingH50-2 (739)1:00:57+27:2610:10
111Kristina ZillingD45 Kort-1 (747)50:23+24:0314:43
111Mattias IvaresH16 (1024)44:43+16:587:38
112Ingela BerglindD50 Motion (592)1:29:53+58:5525:45
113Jonny MalleyH21 Elit 2 (662)1:33:30+25:527:14
113Katarina LindbärgD50 Kort (901)46:03+22:0914:39
114Ingemar JohnssonH70 (607)1:29:03+59:5122:19
117Anna AdolfssonD45 Motion (966)57:36+27:5615:26
124Fredrik AnderssonH45 Kort-1 (980)49:02+18:349:24
125Sara ThörnD45 Kort-1 (747)56:02+29:4216:23
135Jenny MagnvallOpen 4 (995)1:21:40+42:4316:50
135Per WallH40 Kort-1 (820)1:04:42+32:3810:39
135Boel SundbergD21 Kort-1 (837)1:01:24+29:3511:47
137Greta HägerD11 (851)51:45+34:0817:36
142Linn OlssonD12 (1025)37:38+17:4311:32
143Martin SigrandH45-1 (730)1:44:22+1:08:3815:12
143Björn RennerH12 (1032)34:41+17:0111:02
145Alexander SchandlH15 (929)1:02:49+34:3711:17
147Claes RennerH50 Kort-1 (778)1:07:19+38:1114:39
147Marie CronaD14 (924)52:56+28:5413:10
148Sven BolmbladH45 Kort-1 (980)53:06+22:3810:11
149Erik MöllerH40 (1146)1:03:20+26:538:23
149Johanna IvaresD21 Kort-1 (837)1:05:11+33:2212:30
151Ludvig SigrandH14 (1160)44:49+23:2010:35
151Anders HedbergH45 Kort-1 (980)53:19+22:5110:14
151Åsa EklövOpen 4 (995)1:29:35+50:3818:28
156Göran IvaresH55 (967)1:04:00+30:5711:43
157Melvin JakobssonH15 (929)1:11:19+43:0712:49
157Viktor ZillingH12 (1032)37:28+19:4811:55
158Johannes NorrbyH10 (1337)23:28+12:1610:06
158Malin AdolfssonD16 (875)1:12:16+43:3015:20
166Erik WåhlinH21-1 (853)1:56:53+1:01:2711:27
166Erik JönssonU1 (2187)21:02+8:3010:40
171Åke HellmanH65 Kort (958)57:15+31:4716:53
180Mattis SandénH13 (1083)59:18+39:5314:56
184Tomas MöllerH70 Kort (920)1:06:16+42:3122:23
187Key LindellH70 Kort (920)1:17:09+53:2426:03
189Johanna CronaU2 (1872)30:27+13:0011:24
210Ludwig BerglindH13 (1083)1:17:52+58:2719:36
248Blenda SandénU2 (1872)34:58+17:3113:05
252Patrik NorrbyOpen 8 (1300)1:46:13+1:19:5422:35
256Stella JönssonU2 (1872)35:49+18:2213:24
306Alicia SchandlOpen 3 (2726)54:09+31:0331:28
306Anna SchandlOpen 3 (2726)54:09+31:0331:28
334Ida SamuelssonU2 (1872)50:34+33:0718:56
342Tove ErlandssonU2 (1872)59:35+42:0822:18
363Carina MöllerOpen 5 (2438)1:00:42+35:1917:03
372Anna Maria SandénOpen 5 (2438)1:02:05+36:4217:26
377Kristina AnderssonOpen 5 (2438)1:03:07+37:4417:43
384Tomas GrelssonOpen 5 (2438)1:03:44+38:2117:54
407Ing-Marie NilssonOpen 5 (2438)1:06:32+41:0918:41
443Marie HalvorsenOpen 5 (2438)1:15:00+49:3721:04
453Elisabeth KamélOpen 3 (2726)1:09:21+46:1540:19
535Pyttan AsplundOpen 3 (2726)1:37:12+1:14:0656:30
Amanda BlidefalkInskolning (2140)fullföljt
Alexander MagnvallH12 Kort (228)ej godkänd
Markus HellgrenH17-20 Kort (293)ej start
Max ÖsterlingH12 (1032)ej start
Jacob Hård af SegerstadH60 Kort (990)ej start
Carolina SigrandD45 Motion (966)ej start
Lennart BerglindH50 Motion (409)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser