Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tjällmo-Godegårds OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders SvenskH50-2 (739)33:57+0:265:40
3Anders ÅbergH65 (766)32:50+2:257:01
6Nils-Erik ÅbergH85 (87)44:49+11:5616:17
7Tobias TrofastH40 Kort-2 (789)35:21+2:035:29
9Martin AllardH21 Motion (406)56:29+8:238:13
11Alva SvenskD13 (1017)31:03+4:497:54
12Annalena AxelssonD35 (286)48:58+8:227:57
15Sten GranathH65 Motion (231)52:20+19:0414:25
16Karin AlmOpen 4 (995)47:04+8:079:42
18Arvid KarlssonU1 (2187)15:19+2:477:46
18Marie SvenskD40 Kort-2 (637)32:51+8:078:07
20Erik KarlssonH40 Kort-2 (789)40:13+6:556:14
23Per-Martin GustavsonH65 (766)38:31+8:068:14
27Ellen TrofastD11 (851)27:08+9:319:13
34Alice ErikssonD12 (1025)25:49+5:547:55
36Anna-Lena AhlgrenD35 Motion (351)50:09+23:1212:45
41Rolf AxelssonH60 (671)40:14+10:227:59
41Patrik AlmOpen 4 (995)54:53+15:5611:18
42Anna-Lotta IrewallOpen 9 (584)1:02:37+28:318:24
45Andreas KarlqvistH40 Kort-2 (789)44:29+11:116:54
47Arvid TrofastH10 (1337)16:06+4:546:56
50Håkan SamorH35 (318)1:11:42+25:338:32
56Daniel JonssonH12 (1032)24:44+7:047:52
57David GranathH35 (318)1:18:04+31:559:17
62Rasmus JonssonH18 (472)1:06:16+30:5310:07
69Rikard ErikssonH40 Kort-2 (789)48:26+15:087:31
75Marianne NymanD55 (669)42:46+12:3211:03
78Ludvig KarlqvistH12 (1032)26:46+9:068:31
85Oscar SvenskH10 (1337)18:20+7:087:54
85Emma ErikssonD14 (924)41:40+17:3810:21
96Anna KarlqvistD40 Kort-2 (637)51:40+26:5612:47
112Johan GranathOpen 7 (1692)33:16+13:4410:35
120James MelanderH40 Kort-2 (789)58:09+24:519:01
121Marianne AxelssonD55 (669)57:24+27:1014:49
131Karl HjärtsjöH12 (1032)33:43+16:0310:44
142Lars StrömH65 (766)1:08:13+37:4814:36
145Linnea JonssonD15 (801)1:08:48+41:4715:23
148Oskar KarlqvistH10 (1337)22:53+11:419:51
151Emil SöderbergH13 (1083)51:46+32:2113:02
155Lovisa JonssonD11 (851)1:09:47+52:1023:44
188Ove CaesarOpen 7 (1692)40:05+20:3312:45
204Lena ÅbergOpen 5 (2438)45:41+20:1812:49
238Ebba HjärtsjöD10 (1269)47:44+34:0021:53
243Håkan ÅbergOpen 8 (1300)1:23:07+56:4817:41
254Sven GranathOpen 7 (1692)47:02+27:3014:58
257Nancy GranathOpen 3 (2726)50:47+27:4129:31
258Agnes SöderbergU1 (2187)24:07+11:3512:14
265Anna GranathOpen 7 (1692)48:16+28:4415:22
270Lisa SamorOpen 7 (1692)49:00+29:2815:36
349Rickard SöderbergOpen 5 (2438)58:49+33:2616:31
454Sara JonssonOpen 3 (2726)1:09:24+46:1840:20
469Torbjörn JonssonOpen 3 (2726)1:11:09+48:0341:21
Sofia NorinD21 Kort-1 (837)ej start
Barbro GustavsonD65 Motion (243)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser