Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tor

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oskar ForsumOpen 12 (366)56:225:39
4Rasmus HedarH12 Kort (228)19:29+4:448:23
5Stig LandstorpH70 (607)34:40+5:288:41Ladda ner rutt i gpx-format
8Marie HedarD45 Kort-1 (747)30:05+3:458:47
11Anette LarssonD45 (859)32:14+4:307:05
12Jörgen JonssonH40 Kort-2 (789)37:27+4:095:48
13Stina JonssonD16 Kort (253)49:25+18:5912:13
13Linda RinaldoD35 (286)49:07+8:317:59
15Magnus ÖhlingH40 Kort-2 (789)38:06+4:485:54
16Jesper HedarH17-20 Kort (293)50:52+15:029:05
20Arne KarlssonH70 Kort (920)27:43+3:589:21
20Alf LundkvistH80 (240)42:54+14:0414:32
21Carin MagnussonD40 Kort-1 (655)33:54+7:358:10
22Josefine JonssonD14 (924)31:35+7:337:51
25Erika JedarD40 Kort-1 (655)34:47+8:288:22
25Britt-Marie SjöbergD70 (252)42:37+14:4714:47
27Klara JedarD12 Kort (249)26:04+12:1011:35
29Cecilia JonssonD40 Kort-1 (655)35:16+8:578:29
29Wilma LarssonD15 (801)34:57+7:567:49
29Malin JacobsonD35 (286)55:14+14:388:58
30Åsa ForsumChallenge D 10 (268)1:23:26+27:378:40
35Anders HolmqvistH45 Motion (509)55:58+20:2010:45
35Arvid RinaldoH40 Kort-2 (789)42:18+9:006:34
39Casper KarlssonH11 (1108)26:02+8:258:09
40Ludvig HolmqvistH15 (929)38:25+10:136:54
47Eva LindD55 Motion (356)1:01:26+26:1819:22
49Joel MagnussonH14 (1160)31:36+10:077:28
50Eva HallD40 Kort-1 (655)39:00+12:419:23
50Pernilla NorwaldChallenge D 5 (445)56:22+23:4311:20
51Karl ZensH60 (671)42:04+12:128:21
56Håkan KarlssonH40 Kort-2 (789)46:45+13:277:15
58Katarina VestinOpen 2 (501)1:09:55+42:5718:12
59Ella JacobsonD10 (1269)19:28+5:448:55
68Linda ÖhlingChallenge D 5 (445)1:07:05+34:2613:29
69Peter JohnsonChallenge H 5 (390)1:11:36+43:2114:15
77Sigge RinaldoU1 (2187)18:00+5:289:08
78Nike RinaldoU1 (2187)18:01+5:299:08
79Johan KarlssonH40 Kort-2 (789)50:19+17:017:48
88Pär VestinH40 Motion (456)1:51:16+1:10:0819:37
91Helén ErikssonD35 Kort (631)48:29+22:0410:39
98Sven-Erik SjöbergH70 Kort (920)36:24+12:3912:17
100Anton JedarH13 (1083)40:00+20:3510:04
101Filippa RydensjöD12 (1025)32:18+12:239:54
102Katarina OlssonD45 Kort-1 (747)48:13+21:5314:05
103Daniel NorwaldH40 Kort-2 (789)54:03+20:458:23
106Casper HedarH15 (929)51:39+23:279:17
110Pablo MagnussonH12 (1032)31:28+13:4810:01
110Tomas AnderssonH55 (967)50:32+17:299:15
116Helen MagnussonD45 Kort-1 (747)52:07+25:4715:14
117Christina KarlssonOpen 7 (1692)33:50+14:1810:46
120Leif MalmquistH65 Kort (958)41:36+16:0812:16
129Anders HedarOpen 3 (2726)42:25+19:1924:39
132Ingrid OlssonD14 (924)50:24+26:2212:32
152Agnes OlssonD14 (924)55:11+31:0913:43
180Peter VestinH11 (1108)46:54+29:1714:42
191Mikael HogréusOpen 7 (1692)40:16+20:4412:49
193Daniel BoströmH35 Kort (1001)1:26:02+53:3212:58
242Carlos Aristondo MelgarOpen 3 (2726)49:45+26:3928:55
249Lars-Gunnar LarssonOpen 7 (1692)46:09+26:3714:41
253Vidar ForsumU2 (1872)35:42+18:1513:22
263Eva HogréusOpen 7 (1692)48:14+28:4215:21
277Astrid JacobsonU1 (2187)25:05+12:3312:43
296Torgny LundkvistOpen 7 (1692)54:28+34:5617:20
327Monika JonssonOpen 5 (2438)56:15+30:5215:48
332Anki ZensOpen 3 (2726)56:02+32:5632:34
341Eva LundkvistOpen 3 (2726)56:57+33:5133:06
497Margareta LarssonOpen 3 (2726)1:17:55+54:4945:18
André ÖhlingInskolning (2140)fullföljt
Johan VestinH14 (1160)ej godkänd
Lina HolmqvistD12 Kort (249)ej start
Alice NorwaldU1 (2187)ej start
Elsa NorwaldU1 (2187)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser