Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tranan

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LindströmD20 (349)35:596:16
3Ulrika KindlundD40 Kort-1 (655)27:24+1:056:36
5Peter ÖstenssonOpen 5 (2438)26:31+1:087:26
8Erik FinnskogChallenge H 5 (390)34:01+5:466:46
13Lars-Olof PetterssonH70 Motion (294)43:44+10:0812:36
13Susanne BiörsD40 Kort-1 (655)32:22+6:037:47
13Sofia ElverlindD14 Kort (312)27:36+4:569:02
14Monica LarssonD70 (252)36:53+9:0312:48
17Lars-Gunnar EnströmH85 (87)2:13:11+1:40:1848:25
18Åsa JuvénD35 Kort (631)34:42+8:177:37
23Gustav OhlinH14 (1160)27:57+6:286:36
23Wilma OlssonD12 Kort (249)24:01+10:0710:40
24Thomas AnderssonH45 Kort-2 (992)31:37+5:196:09
26Annika JohanssonD40 (496)35:53+7:007:06
27Noel AnderssonU1 (2187)15:50+3:188:02
27Sara KindlundD20 Elit (499)58:23+11:447:40
27Emilia ElverlindD10 (1269)17:28+3:448:00
32Gustav ÖstenssonH15 (929)37:10+8:586:41
32Monica MartinssonD60 (365)36:44+13:0210:46
33Jenny MartinssonD35 Kort (631)38:18+11:538:25
33Peter KebkeChallenge H 5 (390)47:14+18:599:24
34Marika ElverlindD40 Motion (764)41:52+11:4711:04
41Kenneth JohanssonH45-1 (730)45:36+9:526:38
45Roger CarlssonH50 Kort-2 (763)34:26+7:307:35
46Magnus JuvénChallenge H 10 (442)1:10:54+24:467:19
46Mats KindlundH45-1 (730)47:00+11:166:51
48Lisa JohanssonChallenge D 5 (445)54:55+22:1611:02
49Sofie JohanssonOpen 2 (501)1:01:37+34:3916:02
49Kjell MartinssonH65 (766)41:08+10:438:48
51Ann-Sophie OhlinD45 Kort-2 (681)35:46+9:5210:27
51Lars-Åke LarssonH75 (592)48:30+21:3313:42
55Christian OlssonH40 (1146)49:25+12:586:32
58Anton NilssonH21 Elit 2 (662)1:20:01+12:236:11
60Maja KindlundD16 (875)40:49+12:038:39
62Egon JohanssonH60 (671)44:49+14:578:54
63Hugo SetthagenH15 (929)42:39+14:277:40
66Magnus ElverlindH40 Kort-2 (789)48:19+15:017:30
69Lisa JohanssonD18 Elit (551)55:39+15:388:47
71Claes SetthagenH40 Kort-2 (789)49:04+15:467:37
77Kurt RydinH75 (592)55:22+28:2515:38
78Anita LomåsD55 Kort (582)44:28+17:4814:20
79Mikael JohanssonOpen 5 (2438)36:48+11:2510:20
82Karl-Johan OhlinH50 Motion (409)1:58:15+1:20:2724:56
84Christian AnderssonH40 Kort-2 (789)50:50+17:327:53
84Lillemor AnderssonOpen 6 (571)1:42:01+1:00:5317:12
84Jimmy LindbladOpen 6 (571)1:42:01+1:00:5317:12
85Sara OhlinD11 (851)34:36+16:5911:46
87Catrin EricsonD40 Motion (764)54:18+24:1314:21
96Klas JohanssonH16 (1024)42:49+15:047:19
99Lisa ÖstenssonD11 (851)36:55+19:1812:33
100Julia ElverlindD16 (875)48:47+20:0110:21
101Sofia ÖstenssonD40 Kort-1 (655)51:31+25:1212:24
106Erik KindlundH10 (1337)20:07+8:558:40
116Terese LarssonD40 Motion (764)1:01:49+31:4416:21
124Marie JohanssonD21 Kort-1 (837)58:35+26:4611:14
128Theo LarssonU1 (2187)19:25+6:539:51
143Otto LarssonH11 (1108)37:41+20:0411:48
157Tim AnderssonH11 (1108)40:17+22:4012:37
192Agnes OlssonU1 (2187)22:07+9:3511:13
206Max LarssonH40 (1146)1:18:56+42:2910:27
248Richard Krus EckerströmU2 (1872)34:58+17:3113:05
398Angelina Krus EckerströmU1 (2187)42:19+29:4721:28
Arvid AnderssonInskolning (2140)fullföljt
Svea AnderssonInskolning (2140)fullföljt
Tilda JuvénInskolning (2140)fullföljt
Felix LarssonInskolning (2140)fullföljt
Alfred MartinssonInskolning (2140)fullföljt
Emma NilssonD20 Elit (499)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser