Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Trollhättans SOK

129 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karleric FranssonH85 (87)41:07+8:1414:57
2Arvid BjörkH13 (1083)22:08+2:435:34
4Jonas GustafssonH40 Kort-2 (789)34:39+1:215:22
6Anna KristianssonD20 (349)46:13+10:148:03
7Torbjörn NyströmH55 Motion (262)36:09+7:029:10
7Björn KristianssonH45-1 (730)39:07+3:235:42
10Bengt NorrmanH50 Kort-2 (763)29:02+2:066:23
11Lina AnderssonChallenge D 10 (268)1:07:22+11:337:00
12Aina EdgrenD21 Elit 2 (180)1:11:00+11:178:01
12Linus KristianssonH15 (929)32:57+4:455:55
13Malin KristianssonD15 (801)31:18+4:177:00
14Gunilla EdgrenD50 Kort (901)29:37+5:439:25
16Anders HolmedahlOpen 6 (571)56:11+15:039:28
21Anna-Karin MattssonOpen 5 (2438)30:46+5:238:38
22Janne MattssonH50-2 (739)40:27+6:566:45
22Elvira BjörklundD20 Elit (499)56:50+10:117:28
23Gitte KristianssonD45 Motion (966)41:00+11:2010:59
26Hans EkbergH60 Kort (990)32:41+5:558:36
27Madelen ErikssonOpen 3 (2726)33:45+10:3919:37
27Johan KarlssonH60 (671)38:14+8:227:36
29Clara BerlinChallenge D 10 (268)1:23:10+27:218:38
30Linus BacklundH14 Kort (375)29:39+10:419:58
30Alva BjörkD11 (851)27:34+9:579:22
31Moa ErikssonD13 (1017)35:37+9:239:03
32Martina StigssonD40 Kort-1 (655)35:42+9:238:36
34Sara SchmidtD21-2 (671)1:02:30+14:268:33
35Lena WaernD70 (252)50:51+23:0117:39
37Lennart EkvallH55 Kort (872)31:13+6:197:30
37Maja AnderssonD18 (475)58:18+15:1110:55
37Philip EkbergH16 Kort (197)1:19:54+47:1119:29
38Susanne Wiklund BjörkD45 (859)36:32+8:488:01
40Hugo MandingerH14 (1160)30:30+9:017:12
41Jonas MelénH45 Kort-2 (992)33:11+6:536:28
43Siri BjörklundOpen 4 (995)54:57+16:0011:19
45Adam JohanssonH20 (281)1:17:26+31:1010:04
46Martina GabrielssonD40 Motion (764)45:32+15:2712:02
48Caroline AnderssonChallenge D 10 (268)1:42:10+46:2110:37
48Lennart KarlssonH70 Kort (920)31:16+7:3110:33
48Martin MandingerH50 Kort-2 (763)34:52+7:567:40
49Håkan SchmidtH55 (967)42:39+9:367:48
49Edvin OckbornH11 (1108)26:53+9:168:25
50Sören KnutsOpen 7 (1692)29:03+9:319:15
53Thomas LundgrenH60 (671)42:24+12:328:25
54Ida KristianssonD18 Elit (551)54:10+14:098:33
54Lars EkbergH60 Kort (990)35:44+8:589:24
54Anders BjörkH40 (1146)49:21+12:546:32
58Oskar HallénH21 Motion (406)1:18:53+30:4711:28
58Agnes WesterbergD20 Elit (499)1:07:57+21:188:55
58Ulf NyströmH55 (967)43:59+10:568:03
59Maria BjörklundD55 Motion (356)1:08:33+33:2521:37
59Joakim AxelssonH35 Kort (1001)46:52+14:227:04
59Niklas AnderssonOpen 12 (366)2:21:54+1:25:3214:13
60Jörgen HallénH50-2 (739)48:04+14:338:01
62Julia EkbergD14 Kort (312)1:25:44+1:03:0428:06
62Åke AnderssonH50-2 (739)48:17+14:468:03
64Malte AnderssonU1 (2187)17:32+5:008:54
67Sven Arne KarlssonH45-1 (730)49:38+13:547:14
68Kristina NyströmOpen 3 (2726)37:48+14:4221:58
69Josefine KristianssonD20 Elit (499)1:11:00+24:219:19
74Martin SchagerlindH35 Kort (1001)49:23+16:537:26
78Anders AxelssonH55 (967)46:25+13:228:30
82Joar TryggöH15 (929)46:25+18:138:20
85Per-Fredrik AnderssonH40 Kort-2 (789)50:59+17:417:55
86Gunnar WaernH75 (592)57:50+30:5316:20
87Eskil TryggöH18 Elit (573)55:43+16:006:51
89Mattias ErikssonOpen 8 (1300)41:58+15:398:55
91Elise JohannessonD55 (669)46:31+16:1712:01
91Lova ErikssonD11 (851)35:34+17:5712:05
92Eric BerlinH16 (1024)42:25+14:407:15
94Annika HallénD50 Motion (592)1:06:43+35:4519:06
94Lena AnderssonD40 Kort-1 (655)48:36+22:1711:42
95Elias EkvallH18 Elit (573)58:28+18:457:11
97Linda WesterbergD21-2 (671)1:20:24+32:2011:00
101Lisa JohannessonD21 Kort-1 (837)55:21+23:3210:37
101Catharina KarlssonD55 (669)48:19+18:0512:29
102Amanda HallénD21-2 (671)1:22:32+34:2811:18
102Sofia GustafssonD40 Kort-1 (655)53:17+26:5812:50
104Per IvarssonH65 (766)52:03+21:3811:08
108Lena JohanssonOpen 3 (2726)40:57+17:5123:48
109Christoffer JohanssonH21-2 (800)1:24:53+30:228:10
109Jennifer StigssonD11 (851)39:06+21:2913:17
109Oscar KarlssonH16 (1024)44:23+16:387:35
110Maria TryggöD50 Kort (901)45:21+21:2714:26
111Lisa MartanderD35 Kort (631)53:02+26:3711:39
111Elsa MartanderD11 (851)39:53+22:1613:33
111Nils MelénH10 (1337)20:26+9:148:48
118Anna JohannessonD21 Kort-1 (837)57:09+25:2010:58
121Bo WesterbergH50 Kort-2 (763)47:53+20:5710:32
124Olof MartanderH45 Kort-2 (992)43:13+16:558:25
126Robin AnderssonH11 (1108)34:52+17:1510:55
129Frida StigssonD10 (1269)24:49+11:0511:23
131Olle MelénH13 (1083)46:44+27:1911:46
135Dag TryggöOpen 8 (1300)46:28+20:099:53
141Alma AppelgrenD13 (1017)59:12+32:5815:03
143Margareta MandingerD50 Kort (901)52:50+28:5616:49
144Peter LarssonH60 Kort (990)45:15+18:2911:54
146Tomas StigssonH50 Kort-2 (763)1:01:42+34:4613:35
148Bo KarlssonOpen 7 (1692)36:38+17:0611:40
148Anders BjörklundH16 (1024)51:26+23:418:47
150Oskar WesterbergH10 (1337)22:59+11:479:54
154Viggo AnderssonH10 (1337)23:14+12:0210:00
156Thord EkströmH60 Kort (990)47:22+20:3612:27
164Eskil LeonH10 (1337)24:17+13:0510:28
165Erik EkbergH11 (1108)42:10+24:3313:13
168Ronja AnderssonD13 (1017)1:11:13+44:5918:07
171Stefan JohanssonH55 (967)1:11:34+38:3113:06
176Ludvig KarlssonH12 (1032)41:23+23:4313:10
176Hilda MartanderD13 (1017)1:21:40+55:2620:46
180Stefan HornebrantOpen 7 (1692)38:36+19:0412:17
185Olivia GustafssonU2 (1872)30:18+12:5111:20
186Erik BacklundH40 (1146)1:13:09+36:429:41
193Åke JohannessonH60 Kort (990)1:02:33+35:4716:27
213Alfred LeonH13 (1083)1:20:27+1:01:0220:15
217Melker OckbornU1 (2187)23:02+10:3011:41
242Nina SchmidtOpen 7 (1692)45:18+25:4614:25
243Agnetha BerlinOpen 7 (1692)45:19+25:4714:25
257Eva BäcklundOpen 5 (2438)49:34+24:1113:55
260Albin AppelgrenOpen 3 (2726)50:53+27:4729:35
263Cenny AppelgrenOpen 3 (2726)50:57+27:5129:37
269Bodil AhlströmOpen 7 (1692)48:47+29:1515:32
279Kristina MelénOpen 3 (2726)51:47+28:4130:06
310Lukas EnglundU2 (1872)41:10+23:4315:25
379Ulrika AppelgrenOpen 3 (2726)1:01:06+38:0035:31
399Jenny WesterbergOpen 3 (2726)1:02:45+39:3936:28
408Lena WesterbergOpen 3 (2726)1:03:10+40:0436:43
Oskar GustafssonInskolning (2140)fullföljt
Selma MartanderInskolning (2140)fullföljt
Johan OckbornH45 Kort-2 (992)ej godkänd
Filip JohanssonH16 (1024)ej godkänd
Amanda BacklundD18 (475)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser