Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Avesta OK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Stefan NybergH55 (967)33:42+0:396:10
4Sara RudhD21 Motion (510)38:28+5:528:40
6Tindra JernströmD16 (875)31:38+2:526:42
13Peter ViréhnOpen 9 (584)51:57+17:516:58
14Fredrik PetterssonH21 Motion (406)1:01:31+13:258:57
24Hansi KrausH35 Motion (153)1:06:11+25:1411:08
27Leif MarkfjärdChallenge H 10 (442)1:00:19+14:116:14
27Fredrik BorgströmH40 Motion (456)53:52+12:449:30
29Ritva KärkkäinenD60 Kort (442)38:44+11:3312:37
36Linus JernströmH14 Kort (375)31:16+12:1810:31
36Roland WareniusH60 (671)39:37+9:457:52
36Rose-Marie ForslundD35 (286)59:48+19:129:43
39Johan WannerOpen 12 (366)1:34:16+37:549:27
42Lucas WannerH12 (1032)23:21+5:417:26
43Liv NorbergD12 (1025)26:55+7:008:15
46Ola JernströmH50-1 (836)46:48+14:077:25
48Malin WannerOpen 10 (422)1:00:27+27:3414:19
48Susanne LindD45 Kort-1 (747)39:04+12:4411:25
48Mira-Li ErikssonD12 Kort (249)44:54+31:0019:57
50Aino LeijonD21 Kort-2 (742)49:54+16:489:25
51Elisabeth AssarssonD45 Motion (966)44:42+15:0211:59
54Helena LundinD45 Kort-1 (747)40:18+13:5811:47
55Solweig PalmD65 Kort (470)40:24+12:3714:22
58Titti RudhD55 Kort (582)40:17+13:3712:59
63Eva WareniusD55 Kort (582)41:12+14:3213:17
64Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (747)41:18+14:5812:04
67Marcus JohnssonH45-2 (713)54:22+18:297:55
70Stig-Olof StålH70 Kort (920)33:33+9:4811:20
74Kristoffer MarkfjärdH21 Motion (406)1:39:41+51:3514:30
79Alexander SjödinChallenge H 10 (442)1:34:01+47:539:43
80Maria StrömbergD45 Kort-1 (747)44:06+17:4612:53
80Samuel BjörnChallenge H 10 (442)1:34:14+48:069:44
81Viktor LundénH21-2 (800)1:16:30+21:597:21
81Julia WannerD15 (801)44:22+17:219:55
82Magnus LundinH45 Kort-2 (992)37:47+11:297:21
83Hedda BorgströmD11 (851)34:30+16:5311:44
90Lennart LundgrenH65 (766)48:26+18:0110:22
96Lena WahssOpen 3 (2726)39:49+16:4323:08
106Linnea SjödinD15 (801)48:41+21:4010:53
117Lena LiljeforsD50 Kort (901)46:51+22:5714:55
134Björn MarkfjärdH21 Kort-2 (1030)1:10:25+31:488:47
136Niklas SöderlundH40 Kort-2 (789)1:03:49+30:319:54
153Andreas ForslundH21-2 (800)1:59:09+1:04:3811:28
156Johan BlixtH21-2 (800)3:00:02+2:05:3117:19
167Tilda BorgströmD13 (1017)1:11:10+44:5618:06
181Lennart VessbergH65 Kort (958)1:04:10+38:4218:55
182My BlixtD14 (924)1:16:21+52:1918:59
184Robin OlssonH21 Kort-2 (1030)1:32:17+53:4011:31
186Klara SöderlundD13 (1017)1:39:05+1:12:5125:12
186Svea BorgströmU1 (2187)21:51+9:1911:05
196Tilde BlixtD12 (1025)58:15+38:2017:52
197Jesper SöderlundH21 Kort-2 (1030)1:46:11+1:07:3413:15
206Bo-Göran KarlssonOpen 8 (1300)55:31+29:1211:48
351Signe JernbergU1 (2187)30:29+17:5715:28
385Berit StålOpen 3 (2726)1:01:34+38:2835:47
410Yvette ErikssonOpen 3 (2726)1:03:31+40:2536:55
428Kim NorbergOpen 5 (2438)1:10:07+44:4419:41
456Lotta BorgströmOpen 5 (2438)1:20:14+54:5122:32
Olivia Andersson ForslundInskolning (2140)fullföljt
Lars LundénOpen 7 (1692)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser