Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tullinge SK

182 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Simon ImarkH18 Elit (573)40:19+0:364:57
4Sofia LönnkvistD21 Elit 2 (180)1:05:17+5:347:22
5Eva Hadmark- P.D60 Kort (442)31:24+4:1310:13
6Johanna LönnkvistD21-2 (671)50:02+1:586:51
6Christoffer EskilssonOpen 9 (584)46:11+12:056:12
6Yvonne AnderssonD50 (838)30:52+1:327:22
7Olle BerggrenChallenge H 5 (390)33:13+4:586:37
8Jörgen OhlinH35 (318)50:01+3:525:57
8Maria JonssonD55 (669)32:42+2:288:26
9Rebecka HeinrupD21 Elit 2 (180)1:08:42+8:597:45
9Anna StällbergD21-2 (671)52:24+4:207:10
9Maria BrattD55 (669)33:23+3:098:37
12Nova MatthewsD12 Kort (249)19:48+5:548:48
12Peter BergmanH40 Motion (456)47:59+6:518:27
12Jessica SjöbergD40 Kort-2 (637)31:47+7:037:52
13Sara LundbladD21-2 (671)55:09+7:057:33
13Lena SödervallOpen 2 (501)39:08+12:1010:11
14Markus FredlundH21 Kort-1 (1006)45:20+8:225:36
14Ruben BryngelssonH16 (1024)31:46+4:015:25
15Anna-Lena LängheimD45 Kort-1 (747)30:48+4:289:00
15Hampus HatlenH13 (1083)27:52+8:277:01
15Ellen RydeniusD12 Kort (249)21:08+7:149:23
16Mats FryxellH50-2 (739)38:39+5:086:27
17Sofia SundströmD35 (286)49:58+9:228:07
18Anna NilssonD35 Motion (351)43:36+16:3911:05
18Marlene WallstenOpen 2 (501)41:29+14:3110:48
18Karin LundbergD21 Kort-1 (837)40:57+9:087:51
19Maria EhnD70 (252)39:41+11:5113:46
19Lennart AgénH55 Kort (872)29:11+4:177:00
20Olle AnderssonH20 Elit (617)1:00:48+7:285:43
20Tina JunegardD45 (859)34:04+6:207:29
20Anders StällbergH21-1 (853)1:02:33+7:076:07
21Kerstin ImarkD45 (859)34:19+6:357:32
21Rikard ImarkH50-2 (739)40:22+6:516:44
26Tintin KarlbergH21 Kort-1 (1006)49:36+12:386:08
27Lina MatthewsD35 Kort (631)37:37+11:128:16
27Lin NormarkD35 (286)53:57+13:218:46
28Lars SjöbergH45-1 (730)44:16+8:326:27
29Ella SjöbergD16 (875)35:46+7:007:35
29Anders KärrströmH60 Kort (990)33:01+6:158:41
30Elin SundqvistD21 Kort-1 (837)43:02+11:138:15
31Lina BerggrenD45 (859)36:12+8:287:57
31Kimberly EkenstedtD12 Kort (249)27:35+13:4112:15
33Björn AxelssonH50-2 (739)43:07+9:367:11
34Magnus GlänneforsH21 Kort-1 (1006)51:15+14:176:20
34Rudolf HersénH50-2 (739)43:17+9:467:13
36Jesper LundH21 Kort-1 (1006)51:32+14:346:22
36Markus AdolfssonH21 Elit 2 (662)1:16:01+8:235:53
37Filip HatlenH11 (1108)25:30+7:537:59
37John BörjessonH21-1 (853)1:06:50+11:246:33
37Jonas KarlssonH21-1 (853)1:06:50+11:246:33
38Victor ImarkH18 Elit (573)48:07+8:245:55
39Jörgen AxelssonH50-2 (739)44:22+10:517:24
40Anders BryngelssonH45 Motion (509)57:24+21:4611:02
40Albin AnderssonH18 Elit (573)48:10+8:275:55
45Johanna HadmarkD21 Kort-1 (837)45:06+13:178:39
46Mats KarlssonH50 Kort-1 (778)39:29+10:218:36
46Frida JunegardD20 Elit (499)1:04:04+17:258:25
46Ellinor FryxellD21-2 (671)1:05:39+17:358:59
46Tommy ErikssonH65 Kort (958)33:15+7:479:48
47Fanny SundbergD12 Kort (249)44:35+30:4119:48
47Robert WesterdahlH21 Motion (406)1:14:43+26:3710:52
48Linnea AdolfssonD21 Kort-1 (837)45:37+13:488:45
50Monica HatlenD50 (838)39:12+9:529:21
50Kent BerggrenH50 Kort-1 (778)40:36+11:288:50
52Kristin BerghD21 Motion (510)53:38+21:0212:06
53Katarina BerggrenD45 Motion (966)45:06+15:2612:05
53Tove SjöbergD13 (1017)39:30+13:1610:03
54Staffan WalfridssonH35 Kort (1001)46:19+13:496:59
55Wilhelm BergmanH13 (1083)34:16+14:518:37
55Laban BryngelssonOpen 5 (2438)34:06+8:439:34
55Frida ForsbergD20 (349)1:11:45+35:4612:31
55Emil AnderssonH21-1 (853)1:10:16+14:506:53
57Johan StällbergH21-1 (853)1:10:37+15:116:55
58Marcus LengquistH14 Kort (375)42:20+23:2214:15
58Ebba LeicktD18 (475)1:02:49+19:4211:45
59Amanda BerggrenD20 Elit (499)1:08:22+21:438:59
59Daniel BengtssonH21 Kort-1 (1006)57:36+20:387:07
62Jenny HålandD21-2 (671)1:09:23+21:199:30
62Anna SvanebäckOpen 10 (422)1:11:11+38:1816:52
63Andrea WesterdahlD21 Kort-1 (837)48:15+16:269:15
64Göran LängheimH50-2 (739)48:40+15:098:07
64Caroline ErikssonD21 Kort-1 (837)48:20+16:319:16
64Lovisa LängheimD16 (875)41:45+12:598:51
64Alva BladhD13 (1017)41:55+15:4110:39
64Ingemar ÅkermanH35 Kort (1001)47:24+14:547:08
65Lukas ArkängH18 (472)1:07:36+32:1310:20
65Karin ForsbergD55 (669)41:18+11:0410:40
66Torbjörn HellquistH65 Kort (958)34:34+9:0610:11
67Nicklas LarssonChallenge H 10 (442)1:19:21+33:138:12
67Cecilia ImarkD21 Kort-1 (837)48:31+16:429:18
67Linnea HersénD21 Motion (510)59:51+27:1513:30
69Patrik LeicktH45-1 (730)50:00+14:167:17
71Gunnar EhnH65 (766)44:18+13:539:29
72Wilma LeicktD12 (1025)29:29+9:349:02
73Jenny AasaD35 Kort (631)45:36+19:1110:01
77Magdalena Vande VoordeD20 Elit (499)1:14:10+27:319:44
78Axel TrofastH11 (1108)29:02+11:259:06
79Niklas SundqvistH21 Kort-1 (1006)1:00:37+23:397:30
81Erik BerggrenH45-1 (730)51:01+15:177:26
81Oskar ForsbergH18 Elit (573)54:18+14:356:40
81Sofia PerssonD40 Kort-2 (637)44:41+19:5711:03
82Henrik TrofastH40 Kort-1 (820)49:28+17:248:08
83Tommy JohanssonOpen 3 (2726)39:10+16:0422:46
84Tobias ForsénH21 Kort-1 (1006)1:02:04+25:067:40
85Channa LönneD21 Kort-1 (837)50:53+19:049:45
86Adam BrattH15 (929)47:09+18:578:28
95Klara BolinD15 (801)46:44+19:4310:27
96Alexandra LengquistD21-2 (671)1:19:56+31:5210:56
97Johannes BladhH15 (929)49:16+21:048:51
100Lennart HävrénH60 (671)55:01+25:0910:56
101Thomas SundbergOpen 4 (995)1:10:01+31:0414:26
103Tilda AnderssonD15 (801)47:42+20:4110:40
104Björn NormarkH21-1 (853)1:20:54+25:287:55
104Lisa LeicktD45 Kort-1 (747)48:55+22:3514:18
104Per-Arne ForsbergH55 (967)49:57+16:549:08
105Maria ForsbergD50 Motion (592)1:12:59+42:0120:54
107Fredrik ForsbergH21 Kort-1 (1006)1:06:20+29:228:12
108Saga AnderssonD12 (1025)33:03+13:0810:08
111Malin SundqvistD21 Kort-1 (837)56:24+24:3510:49
113Ingemar LarssonH65 (766)54:11+23:4611:36
114Alfred LängheimH14 (1160)39:58+18:299:26
117Per LengquistH45-1 (730)1:02:47+27:039:09
118Åsa SandD40 Kort-2 (637)1:04:13+39:2915:53
119Josefin HersénD15 (801)53:09+26:0811:53
119Märta SödervallD12 (1025)33:51+13:5610:23
123Tomas HultqvistH50-2 (739)1:05:50+32:1910:59
126Elin WåhlinOpen 8 (1300)45:33+19:149:41
126Per-Ove MelinderH35 Kort (1001)57:34+25:048:40
128Hilda TrofastD10 (1269)24:46+11:0211:21
128Henrik BladhH40 Kort-1 (820)1:02:21+30:1710:16
129Jonas KärrströmH21 Kort-1 (1006)1:10:48+33:508:45
130Felix ArkängH12 (1032)33:38+15:5810:42
131Katja LeicktD14 (924)50:06+26:0412:27
143Asgeir RisethH35 Kort (1001)1:00:16+27:469:05
144Per BerghH21-1 (853)1:33:56+38:309:12
146Lovisa LarssonD16 (875)1:05:54+37:0813:59
149Rolf E. NilssonOpen 5 (2438)41:13+15:5011:34
151Maria FredlundD21 Kort-1 (837)1:06:08+34:1912:41
152Joakim LönnkvistH35 Kort (1001)1:01:44+29:149:18
153Torbjörn SvenssonH50 Kort-1 (778)1:20:12+51:0417:28
159Sanna AnderssonOpen 4 (995)1:33:13+54:1619:13
182Åsa RydeniusD45 Motion (966)1:22:37+52:5722:08
187Jörgen RydeniusH40 (1146)1:13:25+36:589:43
189Elisabeth LängheimOpen 7 (1692)40:09+20:3712:47
190Hanna TynongOpen 7 (1692)40:13+20:4112:48
191Lena PerssonD12 (1025)49:14+29:1915:06
194Viktor ForsbergH13 (1083)1:06:56+47:3116:51
195Magnus CederlöfH40 (1146)1:15:53+39:2610:03
198Wilfred LarssonH10 (1337)30:04+18:5212:57
213Olof ArevångH10 (1337)34:04+22:5214:41
218Elias BladhH10 (1337)34:30+23:1814:52
223Örjan ArkängOpen 5 (2438)47:02+21:3913:12
225Pål SödervallU1 (2187)23:23+10:5111:52
234Gustav RydeniusH10 (1337)52:21+41:0922:33
251Åsa HanssonOpen 3 (2726)50:11+27:0529:10
261Carren MelinderOpen 3 (2726)50:54+27:4829:35
265Ella MatthewsU1 (2187)24:30+11:5812:26
300Magdalena Hoffsten-ArkängOpen 5 (2438)53:32+28:0915:02
302Sara BladhOpen 3 (2726)53:45+30:3931:15
329Carina StenssonOpen 5 (2438)56:30+31:0715:52
335Jörgen DäckforsOpen 3 (2726)56:26+33:2032:48
338Lars HeijkenskjöldOpen 7 (1692)1:31:01+1:11:2928:59
354Fanny BergmanU1 (2187)30:34+18:0215:30
356Sebastian LarssonU1 (2187)31:16+18:4415:52
383Nicklas SödervallOpen 5 (2438)1:03:43+38:2017:53
411Marie HeinrupOpen 5 (2438)1:07:08+41:4518:51
412Frida DäckforsU1 (2187)1:05:49+53:1733:24
526Daniel EkenstedtOpen 3 (2726)1:30:58+1:07:5252:53
Pontus AasaInskolning (2140)fullföljt
Cloe MatthewsInskolning (2140)fullföljt
Aston NormarkInskolning (2140)fullföljt
Lea SundbergInskolning (2140)fullföljt
Sune SödergrannH55 Kort (872)diskvalificerad
Robert WallstenH40 Kort-1 (820)ej godkänd
Klara JunegardD11 (851)ej godkänd
Johan KärrströmH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Andreas AasaH21-1 (853)ej godkänd
Emilia BergmanD12 Kort (249)ej godkänd
Joel PetterssonH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Gunilla ErikssonOpen 5 (2438)ej godkänd
Linda BergmanOpen 3 (2726)ej godkänd
Simon StålhammarH18 (472)ej start
Jan-Erik DanellH75 (592)ej start
Trine KarlbergD16 (875)ej start
Malin DahlströmD21 Kort-1 (837)ej start
Karin FriströmD21 Kort-1 (837)ej start
Elisabeth StålhammarD45 Motion (966)ej start
Per StålhammarH50 Motion (409)ej start
Hans DanellH55 Motion (262)ej start
Linton BryngelssonU2 (1872)ej start
Johan LidbergU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser