Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Söders-Tyresö

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Fredrik GlänneforsH14 (1160)23:51+2:225:38
17Sophia GabrielssonD60 Motion (303)45:00+12:0414:09
22Camilla HellströmD35 (286)51:43+11:078:24
26Alicia BjörnbergD12 Kort (249)25:19+11:2511:15
26Peter ZetterströmH50 Kort-1 (778)35:30+6:227:44
32Emma NorinD12 Kort (249)27:57+14:0312:25
34Staffan ElmhagenH70 (607)41:52+12:4010:29
34Anna LarssonD50 (838)37:19+7:598:54
38Tommy AnderssonOpen 3 (2726)35:06+12:0020:24
43Inger ZetterströmD50 Kort (901)33:20+9:2610:36
48Peter LindH50 Kort-1 (778)40:15+11:078:46
50Josefin NorellD21 Kort-1 (837)46:10+14:218:51
54Anke XylanderD40 (496)43:18+14:258:34
54Björn RegerH55 Kort (872)33:10+8:167:58
59Jan CarlssonH50-2 (739)47:59+14:288:00
60Lars ForsstedtH60 (671)44:33+14:418:51
60Elias RöstinH15 (929)42:07+13:557:34
62Johan HedmanH35 Kort (1001)47:12+14:427:07
62Mikael WilhelmssonH21 Kort-2 (1030)55:58+17:216:59
63Marianne JernbergD55 Motion (356)1:13:18+38:1023:07
63Janne HedströmH45 Motion (509)1:04:06+28:2812:19
64Jörg PliquettChallenge H 5 (390)1:04:40+36:2512:52
64Helen GlänneforsD50 Kort (901)36:38+12:4411:40
64Åsa LinnersjöD40 Kort-2 (637)40:53+16:0910:07
88Elmin HovmöllerH10 (1337)18:37+7:258:01
93Mats GunnemyrH50-2 (739)56:06+22:359:21
93Mattias HovmöllerH40 (1146)54:06+17:397:09
95Matts BjörkeH60 (671)53:24+23:3210:36
100Oliver PetersenH21 Kort-1 (1006)1:05:23+28:258:05
101Anders ForsstedtH60 (671)55:32+25:4011:02
115Johan ForsstedtH21 Kort-1 (1006)1:07:15+30:178:19
116Roland NorellH55 (967)51:12+18:099:22
123Hedda RöstinD13 (1017)53:57+27:4313:43
124John HartleyH40 (1146)59:16+22:497:50
136Pille HedströmD45 Kort-1 (747)1:02:39+36:1918:19
164Stefan NorinH40 (1146)1:06:20+29:538:47
164Jacob SvenssonH21-1 (853)1:55:03+59:3711:16
171Anders RöstinH45 Kort-1 (980)1:03:03+32:3512:06
183Carl CarlinH65 Kort (958)1:07:58+42:3020:02
199Anton HedströmH10 (1337)30:24+19:1213:06
219Marius HovmöllerU1 (2187)23:07+10:3511:44
341Johanna RöstinOpen 5 (2438)58:26+33:0316:24
387Kristina NorinOpen 3 (2726)1:01:41+38:3535:51
Hedda HedströmInskolning (2140)fullföljt
Herman SundbergInskolning (2140)fullföljt
Erik NorinH10 (1337)ej godkänd
Elisabeth CarlinD65 Kort (470)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser