Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

SOK Viljan

73 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan EvebornH45 Motion (509)35:386:51
1Emma RindstigD12 Kort (249)13:546:10
3Bengt-Åke BorgemoH80 Motion (49)1:00:38+13:4821:03
3Sten GunnarssonH55 Kort (872)27:10+2:166:31
5Sven MikkelsenH50 Motion (409)41:43+3:558:48
10Marie MikkelsenD40 Motion (764)36:23+6:189:37
18Tony LövdahlH40 Kort-1 (820)38:54+6:506:24
19Elisabet MikkelsenD16 Kort (253)53:09+22:4313:09
20Lennart KalénH60 Kort (990)31:37+4:518:19
23Allan HåkanssonH80 (240)45:43+16:5315:29
25Elin RindstigD14 (924)32:03+8:017:58
27William ElfstrandH12 Kort (228)30:32+15:4713:09
28Theo LövdahlH12 (1032)22:03+4:237:01
29Elin JohanssonOpen 2 (501)47:13+20:1512:17
31Tord HultbergH40 Kort-1 (820)40:03+7:596:35
31Emma ErlandssonD18 (475)56:51+13:4410:38
32Agneta KarlssonD60 Motion (303)50:40+17:4415:55
36Våge RindstigH45 Kort-1 (980)37:30+7:027:11
40Mari JanssonOpen 1 (777)34:35+14:5312:29
41Leif CarlssonH60 Kort (990)34:18+7:329:01
41Tuva LövdahlD14 (924)35:09+11:078:44
41Pontus ErlandssonH18 Elit 2 (534)52:45+13:357:30
46Göran SvensonH60 (671)41:40+11:488:17
47Majvie AnnegårdD65 (320)54:30+27:3116:46
49Britt-Marie CarlssonD60 Kort (442)43:10+15:5914:03
50Ulla NilssonD70 (252)1:22:43+54:5328:43
51Stefan CarlssonH60 Kort (990)35:18+8:329:17
53Erik LennartssonH21 Kort-1 (1006)55:25+18:276:51
55Filip JohanssonH17-20 Kort (293)1:51:09+1:15:1919:50
56Tonney GunnarssonH50 Motion (409)1:03:34+25:4613:24
56Stefan LöfqvistH35 Kort (1001)46:21+13:516:59
59Lars KreutnerOpen 5 (2438)34:38+9:159:43
60Vendela SturekD12 (1025)28:16+8:218:40
62Carl-Johan AdolfssonChallenge H 5 (390)58:25+30:1011:38
63Göran JonssonChallenge H 5 (390)59:13+30:5811:47
63Magnus PetterssonH40 Kort-1 (820)45:42+13:387:31
67Mathias HanssonH40 Kort-1 (820)46:50+14:467:42
68Hans SvensonH65 (766)43:49+13:249:22
73Anna HanssonD40 Kort-2 (637)42:30+17:4610:31
75Tomas PeterssonH50 Motion (409)1:20:32+42:4416:59
75Filip HultbergU2 (1872)24:30+7:039:10
75Stina LindD13 (1017)44:32+18:1811:19
77Stefan JohanssonH50 Kort-2 (763)38:47+11:518:32
78Arne ErlandssonChallenge H 5 (390)2:10:36+1:42:2126:00
78Axel EvebornH13 (1083)37:15+17:509:22
82Emrik EvebornU2 (1872)24:49+7:229:17
85Anna SvenssonD45 (859)42:03+14:199:14
94Roland NilssonH70 (607)57:04+27:5214:18
105Lukas BergforsH11 (1108)32:20+14:4310:08
107Ann BrenanderD55 Kort (582)1:06:33+39:5321:28
110Olle ErlandssonH13 (1083)41:44+22:1910:30
115Emil KreutnerH11 (1108)33:05+15:2810:22
116Benjamin SturekH18 Elit (573)1:11:02+31:198:44
116Gustav EvebornH12 (1032)32:30+14:5010:21
121Ida HanssonU1 (2187)19:15+6:439:46
127Klara HultbergD11 (851)47:29+29:5216:09
132Sofia BrenanderD21 Kort-2 (742)1:21:24+48:1815:23
137Emma BrenanderD21 Kort-2 (742)1:23:56+50:5015:51
138Isak HultbergH15 (929)1:00:08+31:5610:48
141Jerry SvenssonH55 Kort (872)47:57+23:0311:31
150Karl-Evert AnnegårdH65 (766)1:22:07+51:4217:35
158Jonathan PetterssonH15 (929)1:12:37+44:2513:03
161Karl-Erik PetterssonH65 Kort (958)49:55+24:2714:43
166Anna-Li JonssonOpen 7 (1692)37:38+18:0611:59
171Linnea JonssonOpen 3 (2726)45:17+22:1126:19
175Johan HanssonH13 (1083)58:04+38:3914:37
183Amalia ErlandssonU2 (1872)30:14+12:4711:19
188Walter LöfqvistH10 (1337)28:05+16:5312:06
196Viggo PetterssonH11 (1108)56:43+39:0617:46
203Ingemar LennartssonH60 Kort (990)1:26:40+59:5422:48
212Linus HanssonH10 (1337)33:45+22:3314:32
338Hanna ElfstrandU2 (1872)51:14+33:4719:11
Peter LindH50-1 (836)ej godkänd
Emil WahlströmH13 (1083)ej start
Tom LindströmH70 (607)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser