Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Vänersborgs SK

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Tilda KartengrenD16 Kort (253)43:16+12:5010:42
7Ingrid BorglidenD80 (39)1:00:26+27:2523:47
8Robin HallstenOpen 11 (308)49:21+16:268:48
10Kristina ÅhlundD35 Motion (351)39:32+12:3510:03
15Amanda NymanD16 Kort (253)52:23+21:5712:57
15Lars HogedalH65 Kort (958)29:13+3:458:37
15Gabriel HogedalU2 (1872)20:21+2:547:37
16Robert EnbomH40 Kort-2 (789)39:44+6:266:10
17Åsa Sylvan D45 Motion (966)39:47+10:0710:39
18Jenny NymanOpen 7 (1692)25:21+5:498:04
20Isis JernstigD17-20 Kort (207)53:31+14:4812:21
20Peter CederbergH50-2 (739)40:18+6:476:43
21Mikael PalgrimH50 Kort-2 (763)31:06+4:106:51
21Gustav NymanH17-20 Kort (293)53:35+17:459:34
22Erling AnderssonH70 Motion (294)52:04+18:2815:00
22Gunilla HogedalD60 Kort (442)36:32+9:2111:54
23Gunnel PalgrimD70 Kort (357)37:11+9:1215:10
25Maja NymanD10 (1269)17:17+3:337:55
30Emelie SvalinD35 (286)55:16+14:408:59
30Mattias BillsonH21 Motion (406)1:06:48+18:429:43
30Ulrica KartengrenD50 Motion (592)46:06+15:0813:12
33Johan SalomonssonH21 Kort-2 (1030)51:23+12:466:24
33Tommy AnderssonH40 (1146)46:04+9:376:06
33Gunvor JonssonD70 Kort (357)39:42+11:4316:12
34Linus JonassonH17-20 Kort (293)1:03:50+28:0011:23
35Ingegerd JanssonD70 Motion (211)1:23:47+43:3528:29
37Gerd HallstenD75 (210)1:09:49+39:2624:35
39Torbjörn SalomonsonOpen 10 (422)55:11+22:1813:04
43Wilma JanssonD18 Elit 2 (265)1:16:04+25:0012:34
43Bror PalgrimH70 Kort (920)30:43+6:5810:22
51Sara AnderssonOpen 3 (2726)35:43+12:3720:45
55Markus PetterssonH20 (281)1:37:45+51:2912:43
59Katarina EnbomD40 Kort-1 (655)40:22+14:039:43
59Vilgot ÅhlundU2 (1872)23:48+6:218:54
62Lars WassénH50 Motion (409)1:09:28+31:4014:39
63Matilda CederbergD12 (1025)28:50+8:558:50
71Johannes AnderssonU2 (1872)24:23+6:569:07
78Sofia PetterssonOpen 3 (2726)38:27+15:2122:21
94Andrea EnbomD10 (1269)22:08+8:2410:09
101Linn EnbomD10 (1269)22:22+8:3810:15
103Marita SalomonssonOpen 4 (995)1:11:08+32:1114:40
110Viktor WassénH18 Elit (573)1:07:40+27:578:19
111Charlotte ÖstermanD45 Kort-2 (681)50:50+24:5614:51
122Håkan JanssonH45 Kort-2 (992)42:45+16:278:20
143Tova JanssonD13 (1017)59:17+33:0315:05
165Abaadu SinjabOpen 3 (2726)44:54+21:4826:06
165Jacob ÖstermanH14 (1160)47:48+26:1911:18
171Oscar HallqvistH11 (1108)43:55+26:1813:46
191Liam HogedalH10 (1337)28:34+17:2212:18
212Ida AnderssonD10 (1269)35:47+22:0316:24
234Ali WaisOpen 5 (2438)47:45+22:2213:24
235Omar ErabiOpen 5 (2438)47:47+22:2413:25
303Camilla JanssonOpen 7 (1692)56:38+37:0618:02
318Eric HallqvistOpen 7 (1692)1:05:29+45:5720:51
462Alfred JanssonOpen 5 (2438)1:23:54+58:3123:34
509Tomas JonassonOpen 3 (2726)1:22:57+59:5148:13
Carolina HallqvistInskolning (2140)fullföljt
Max SylvanInskolning (2140)fullföljt
Elvira ÅhlundInskolning (2140)fullföljt
Ida SylvanU2 (1872)ej godkänd
Sofia ÖstermanD18 (475)ej start
Olga DrapellaD10 (1269)ej start
Johan ÅhlundH40 Kort-2 (789)ej start
Tomasz DrapellaOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser