Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Ymer

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Malin HultqvistChallenge D 10 (268)1:03:50+8:016:38
7Britt RangertD70 (252)34:46+6:5612:04
7Lars WiderströmH65 Motion (231)47:13+13:5713:00
15Lisa LjungD14 Kort (312)27:48+5:089:06
15Ulla BjörkmanD70 Motion (211)58:34+18:2219:55
16Inger JönssonD65 Kort (470)33:14+5:2711:49
18Ingrid HermanssonD70 (252)39:31+11:4113:43
19Lennart WiderströmH60 Motion (269)37:44+9:4010:13
24Gunnel SvenssonD70 (252)42:36+14:4614:47
25Peder HallbergH35 Kort (1001)41:55+9:256:19
39Leif BjörkmanH70 Kort (920)30:04+6:1910:09
42Martina LindbergD40 (496)41:15+12:228:10
42Jan WiderströmH65 Motion (231)1:22:31+49:1522:43
49Göran EklöfH60 Motion (269)58:55+30:5115:57
51Eva AdolfssonD65 Kort (470)39:04+11:1713:54
52Helena HjertbergD40 Kort-1 (655)39:17+12:589:27
53Anita EklöfD60 (365)45:13+21:3113:15
56Magnus LindbergOpen 7 (1692)29:30+9:589:23
69Gertie OdelbergD60 Kort (442)55:10+27:5917:58
74Mikael SedvallOpen 5 (2438)36:12+10:4910:10
78Jenny JohanssonD40 (496)52:42+23:4910:26
80Maria PeterssonOpen 3 (2726)38:40+15:3422:28
84Henrik LidhageH21 Kort-2 (1030)59:21+20:447:24
85Elias PeterssonH12 (1032)27:34+9:548:46
89Anders KumlinH65 Kort (958)36:39+11:1110:48
92Ulrika LjungD40 Motion (764)54:54+24:4914:31
93Stig GustafssonH50 Kort-2 (763)41:35+14:399:09
95Fredrik BrandbergH45 Motion (509)1:29:00+53:2217:06
99Arvid BrandbergOpen 6 (571)2:03:12+1:22:0420:46
101Fredrik GöranssonH40 Kort-2 (789)53:58+20:408:22
115Tomas GöranssonH65 Kort (958)40:49+15:2112:02
123Cecilia KarlssonD40 Motion (764)1:04:51+34:4617:09
128John KumlinH21 Elit 2 (662)1:40:37+32:597:47
132Fredrik OdelbergH60 Kort (990)43:52+17:0611:32
144Kent JogelandH65 Kort (958)45:34+20:0613:26
145Jennie JakobssonOpen 4 (995)1:26:04+47:0717:44
152Krister LjungOpen 4 (995)1:29:56+50:5918:32
157Olle HermanssonH70 Kort (920)46:31+22:4615:42
158Bo AdofssonH70 Kort (920)46:36+22:5115:44
159Lukas GustafssonH14 (1160)45:53+24:2410:50
181Andreas ÖsterlundH21 Kort-2 (1030)1:31:24+52:4711:24
192Tobias ÖsterlundH21 Kort-2 (1030)1:37:34+58:5712:10
203Elin PeterssonD10 (1269)34:08+20:2415:39
405Ellen LindbergU1 (2187)46:27+33:5523:34
406Thilda BrandbergU1 (2187)47:29+34:5724:06
Bengt-Åke SvenssonH70 (607)ej godkänd
Ann-Charlotte BrandbergOpen 4 (995)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser